صدای هیس در ماشین – این صدا از کجا می آید؟(بخش دوم)

ادامه موقعیت هایی که صدای هیس در ماشین می آید.

2. صدای هیس در حالت بیکار

حالت دومی که می توانید صدای هیس را در ماشین تجربه کنید، زمانی است که ماشین در حالت بیکار است.
فرض کنید به چراغ ایست رسیده اید و منتظر هستید و ماشین از زیر کاپوت شروع به هیس کردن می کند.
این هم نمایش دیگری از یک مشکل است. و همچنین، در اینجا نباید وحشت کنید زیرا این مشکلی است که اغلب به دلیل نشت هوا در یکی از سیستم ها ایجاد می شود. بعداً می خواهیم توضیح دهیم که این نشت دقیقاً از کجا می تواند باشد.

3. صدای هیس هنگام شتاب دادن

و آخرین حالتی که صدای هیس در ماشین دارید، زمانی است که در حال شتاب گیری هستید. صراحتاً این رایج‌ترین وضعیت زمانی است که شما صداهای هیس را تجربه می‌کنید. بنابراین، چرا این اتفاق برای ماشین شما می افتد؟
خب اینطوری است که شما پا را روی دریچه گاز فشار می دهید و با این کار فشار را در سیستم ها افزایش می دهید. بنابراین، با انجام این کار، اساساً اجازه می‌دهید هوا و گازهای دیگر جریان پیدا کند و این کار بعداً مشکل را تشدید می‌کند و صداها قوی‌تر و قوی‌تر می‌شوند.
به همین دلیل است که هر زمان که صدای هیس را در ماشین می شنوید، مهم است که سریع عمل کنید. اما در این مواقع چه باید کرد؟ دلایل اصلی این صداهای هیس چیست؟

دلایل صدای هیس

حالا بیایید جلو برویم و دلایل صدای هیس در ماشین را بررسی کنیم. چه چیزی می تواند باعث این صدا در ماشین شما شود؟
دانستن دلایل واقعاً در تشخیص مشکل به شما کمک می کند. بنابراین، بیایید وارد آن شویم.

1. سیستم تهویه مطبوع باعث ایجاد صدای هیس در خودرو می شود.

اکنون بیایید در مورد شایع ترین علت صدای هیس در ماشین و AC ماشین که صدای هیس ایجاد می کند صحبت کنیم. چرا AC صدای هیس می دهد؟
خوب، اگر نمی دانستید، سیستم AC در ماشین شما بسیار پیچیده است و لوله کشی زیادی روی آن وجود دارد. تعداد زیادی شیلنگ سیستم AC وجود دارد که به داخل محفظه موتور می رود.
گاهی اوقات این شیلنگ ها ممکن است آسیب ببینند و شروع به نشت خنک کننده کنند. یا ممکن است برخی از اتصالات وجود داشته باشد که خنک کننده را نشت می دهند.
علاوه بر این، کمپرسور AC و همچنین اواپراتور و کندانسور ممکن است از کار بیفتند و نشت کنند و این صدای هیس را ایجاد کنند. اینها معمولاً قطعات آلومینیومی هستند. و اگر فشار زیادی در سیستم وجود داشته باشد، آلومینیوم بسیار نرم است و به راحتی شکسته می شود. یا اگر ماشین تصادف کرده باشد و کندانسور شروع به هیس کند یا برخی از خطوط خم شده و شروع به نشتی کنند.

2. نشتی خلاء باعث ایجاد صدای خش خش در ماشین می شود.

دلیل احتمالی بعدی برای صدای هیس در ماشین مشکل نشت خلاء است. اگر نمی دانستید، خطوط خلاء زیادی وجود دارد که به قسمت های مختلف موتور شما می روند. سیستم PCV، سیستم EGR در برخی خودروها و سیستم EVAP وجود دارد. همه این سیستم ها برای اینکه خوب کار کنند نیاز به خلاء دارند.
هر زمان که حتی یک سوراخ کوچک در این شیلنگ‌های لاستیکی وجود داشته باشد، علائمی مانند احتراق نادرست یا افت احتمالی عملکرد را تجربه خواهید کرد. ناگفته نماند که صدای هیس به دلیل نشت هوا از شیلنگ ها وجود دارد. بنابراین، این سیستم‌ها مهم‌ترین چیزهایی هستند که هنگام فرآیند تشخیص و کشف مشکل باید بررسی کنید.
مکان دیگری که بسیار مستعد ایجاد نشتی خلاء است، منیفولد ورودی است. اگر نمی دانید، منیفولد ورودی جعبه پلاستیکی بزرگی است که در بالای موتور قرار دارد. در گذشته این قطعات از فولاد ساخته می شدند و واقعاً سنگین بودند. امروزه آن ها از پلاستیک ساخته می شوند و در برخی موتورها مستعد ترک خوردن هستند. مخصوصاً وقتی واقعاً پیر می شوند.
همچنین یکی دیگر از نقاط خرابی در منیفولد ورودی، آب بندی های لاستیکی است که آن ها را با سرسیلندر آب بندی می کند. اگر یکی از این مهر و موم ها خراب شود و از کار بیفتد زیرا همه آن ها از لاستیک ساخته شده اند، ممکن است متوجه صدای خش خش در ماشین شوید.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

3/5 - (1 امتیاز)
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند