مزایا و معایب خودرو سیاه رنگ(بخش اول)

همانطور که می گویند “سیاه به همه چیز میاد”. و من موافقم، حتی در مورد رنگ ماشین. باحال، براق و مرموز به نظر می رسد. در این مقاله به مزایا و معایب یک خودرو سیاه رنگ می پردازیم.
اگر برای اولین بار در زندگی خود به خرید یک خودرو سیاه فکر می کنید، به خواندن ادامه دهید تا در مورد همه چیزهایی که باید در مورد داشتن یک ماشین سیاه بدانید بفهمید.

مزایا و معایب یک خودرو سیاه رنگ: مزایا

سه دلیل خوب برای خرید یک ماشین سیاه وجود دارد:

1. به نظر جالب می رسد.

به همین سادگی. بله، می دانم که زیبایی ظاهر نسبی است. همانطور که می گویند “زیبایی در چشم بیننده است” ، اما رنگ مشکی باعث می شود ماشین خوب به نظر برسد. همانطور که گفته شد، خودروها را جالب، براق و مرموز جلوه می دهد.
مشکی ظریف است و باعث می‌شود حتی ساده ترین خودرو نیز زیبا به نظر برسد. هاچ بک جمع و جور مشکی؟ باحال. یک سدان سایز متوسط مشکی؟ شما را شبیه یک مدیر اجرایی می کند. یک SUV فول سایز مشکی؟ باعث می شود شما عضوی از یک خانواده مافیایی به نظر برسید.
مطمئناً برخی از خودروها در رنگ‌های خاص بهتر به نظر می‌رسند. به عنوان مثال، فراری 458 در روسو کورسا بهتر به نظر می رسد. برای شروع، این یک ماشین زیبا است، و رنگ روسو کورسا فراری این را به نمایش می گذارد. اما یک Nero Daytona (این همان چیزی است که فراری آن را رنگ سیاه خود می نامد) 458 نیز بد به نظر نمی رسد. ممکن است به زیبایی یک 458 روسو کورسا نباشد، اما همچنان براق به نظر می رسد و در غیر این صورت، تهدیدآمیزتر است.

2. نشانه های طراحی یا ویژگی هایی را که دوست ندارید پنهان می کند.

دلیل دیگری که من معتقدم مشکی باعث می شود هر خودرویی خوب به نظر برسد این است که نشانه های طراحی و ویژگی های خاص را که شما دوست ندارید پنهان می کند. ویزگی های خاص مجموعه ای از قوانین است که هویت بصری را هدایت می کند. در مورد خودروها، به ویژگی‌های طراحی اشاره دارد که معمولاً در بین خطوط به اشتراک گذاشته می‌شوند. به عنوان مثال، تمام خودروهای BMW از مشبک های کلیوی و حاشیه های مشابه مشترک هستند.
هنگامی که به درستی انجام شود، ویژگی های خاص طراحی نه تنها باعث شناسایی خودروها می شود، بلکه زیبا نیز به نظر می رسند. اما وقتی اشتباه انجام شود، می تواند طراحی کلی ماشین را خراب کند. در برخی موارد، ویژگی های طراحی ممکن است کاملاً نامناسب به نظر برسند.
رایج ترین مورد مربوط به خط A یا است که گاهی اوقات به عنوان “خط کاراکتر” نامیده می شود. این خطی است که روی بدنه جانبی قرار دارد. وقتی به درستی انجام شود، خط برجسته می تواند ظاهر خودرو را بهبود بخشد. فراری 612 Scaglietti سمت “اسکالوپ” یکی از موارد مورد علاقه ما است.
اما وقتی اشتباه انجام شود، در بهترین حالت، خودرو به نظر می رسد که نسبت های عجیبی دارد. و در بدترین حالت ظاهر خودرو را خراب می کند. رنگ مشکی باعث می‌شود که خط کاراکتر – و سایر ویژگی‌های طراحی – در صورتی که آن را دوست نداشته باشید، کمتر آشکار می‌شود.

3. دارای ارزش فروش مجدد است – به نوعی

آخرین دلیل این است که مشکی یکی از رنگ های خودرو است که ارزش فروش مجدد را به خوبی حفظ می کند. ممکن است متوجه شوید که اکثر وسایل نقلیه در جاده سفید، سیاه، خاکستری و نقره ای هستند.
با این حال، جالب اینجاست که برخی از رنگ‌های «بی‌نظیر» خودرو در واقع ارزش خود را بهتر از مشکی حفظ می‌کنند. بر اساس تحقیقات، به نظر می‌رسد زرد رنگی است که ارزش خود را با کمترین استهلاک حفظ می‌کند.
اما مشکی همچنان ارزش خود را به خوبی حفظ می کند، به خصوص وقتی که با رنگ هایی مانند بنفش و قهوه ای مقایسه شود. و میزان استهلاک برای هر رنگ بسته به نوع خودرو متفاوت است.
به عنوان مثال، یک خودروی کوپه مشکی در عرض سه سال حدود 25 درصد استهلاک می کند. این در حالی است که سدان های مشکی طی سه سال حدود 39 درصد کاهش ارزش دارند. و البته مارک و مدل خودرو نیز در میزان استهلاک تاثیرگذار خواهد بود.

مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند