10 نکته مهم برای دنده عقب (بخش اول)

برای هر مانور رانندگی دنده عقب که انجام می دهید، می توانید از این نکات و تکنیک ها استفاده کنید تا بتوانید آن را با دقت و با اطمینان انجام دهید.

نکته شماره 1: آینه های درب را تنظیم کنید.

اکثر خودروها دارای آینه های درب قابل تنظیم هستند. شما می توانید آن ها را به صورت برقی یا دستی تنظیم کنید، بنابراین ایده خوبی است که آینه های در را طوری تنظیم کنید که رو به پایین باشند و بتوانید با آن ها به وضوح حاشیه را ببیند.
باید به یاد داشته باشید که قبل از رانندگی مجدد، آینه های خود را دوباره تنظیم کنید.
از طرف دیگر، می توانید چند آینه کوچک نقطه کور بخرید. این ها را می توان به ارزانی خریداری کرد و به راحتی روی آینه های درب شما می چسبد.
اگر بتوانید حاشیه را ببینید، قضاوت در مورد اینکه خیلی به آن نزدیک می شوید یا خیلی دور می شوید بسیار آسان تر است، و بنابراین می توانید در مانور خود بسیار دقیق تر باشید.

کارشناسی خودرو در تهران

نکته شماره 2: کمربند ایمنی را باز کنید.

هنگام انجام هر حرکتی که شامل عقب رفتن است، مجاز به بازکردن کمربند ایمنی هستید.
برای برخی از افراد، چرخیدن و نگاه کردن به بیرون از پنجره عقب با کمربند ایمنی دشوار است و بازکردن کمربند ایمنی کار را برای آن ها بسیار آسان‌تر می‌کند.
اگر در حال گذراندن کلاس های رانندگی یا آماده شدن برای شرکت در آزمون رانندگی هستید، به شما توصیه می کنم در صورت امکان کمربند ایمنی خود را در حین انجام مانورهای خود بسته نگه دارید. به محض اینکه دوباره با دنده جلو رانندگی کردید، باید کمربند ایمنی خود را ببندید. اگر فراموش کنید آن را ببندید، قانون را زیر پا می گذارید.

نکته شماره 3: دنده عقب را انتخاب کنید.

اولین کاری که باید هنگام دنده عقب انجام دهید این است که ماشین را در دنده عقب قرار دهید. این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما برخی از افراد ممکن است تصمیم بگیرند که در سراشیبی هستند و در واقع نیازی به قرار دادن ماشین در دنده صحیح ندارند. ماشین به سمت عقب و در سراشیبی خواهد غلتید.
هنگامی که خودروی خود را در دنده عقب قرار می دهید، چراغ های دنده عقب در پشت خودرو روشن می شوند. این یک هشدار به سایر کاربران جاده است که قصد دارید به عقب برگردید.
اگر ماشین را در دنده عقب قرار ندهید، سایر رانندگان جاده که پشت سر هستند، ممکن است متوجه نشوند که در حال دنده عقب رفتن هستید و خیلی به شما نزدیک شوند.

کارشناسی خودرو در تهران

نکته شماره 4: مشاهدات خوب

قبل از شروع به حرکت ماشین خود، باید اطراف ماشین را بررسی کنید. از نقطه کور سمت راست، آینه در سمت راست، جلو و آینه وسط، آینه در سمت چپ و در نهایت نقطه کور چپ خود شروع کنید. سپس همانطور که می خواهید حرکت کنید از پنجره عقب خود به بیرون نگاه کنید.
همانطور که در حال حرکت هستید، همه جا را چک کنید. به دنبال عابران پیاده، کودکان، راهپیمایان سگ، دوچرخه سواران و سایر وسایل نقلیه یا کاربران جاده باشید.
در کل مانور دنده عقب خود به بررسی اطراف خود ادامه دهید.

نکته شماره 5: دنده عقب خیلی آهسته

حرکت ماشین را خیلی آهسته نگه دارید، شما به دنبال سرعتی شبیه پیاده روی بسیار آهسته هستید. این به شما زمان بسیار بیشتری برای تمرکز بر ایمن بودن و دقیق بودن می دهد. همچنین به شما زمان می دهد تا نسبت به سایر کاربران جاده که به شما نزدیک می شوند واکنش نشان دهید.
اگر در حال رانندگی با ماشین دنده ای هستید، با استفاده از مهارت های خوب کنترل کلاچ، ماشین را کند نگه دارید.
باید توجه داشته باشید که ممکن است سریعتر از آنچه فکر می کنید حرکت کنید، این امر زمانی رایج است که افراد در حال یادگیری دنده عقب هستند. برای کمک به این شرایط با نگاه به پیاده‌رو یا جاده، راحت‌تر متوجه می‌شوید که واقعاً چقدر سریع در حال حرکت هستید.

نکته شماره 6: آیا ایمن است؟

اگر مطمئن نیستید که دنده عقب ایمن است یا خیر، باید یا خارج شوید و بررسی کنید یا از شخص قابل اعتمادی بخواهید که شما را بررسی کند.
در حین دنده عقب دیدن به وضوح اطرافتان کار آسانی نیست، و باید کاملاً مطمئن باشید که مکانی که برای معکوس کردن انتخاب کرده اید امن است. به یاد داشته باشید که دیدن کودکان به دلیل جثه بسیار دشوار است.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx