آسیب قاب خودرو(بخش اول)

آیا اخیراً با خودروی خود تصادف کرده اید و از خود این سؤال را می پرسید که آسیب قاب خودرو چیست؟ و اگر یکپارچگی فریم وسیله نقلیه شما در این تصادف به خطر بیفتد چه؟ پاسخ به این سوال دشوار است.
مواجهه با یک خودروی آسیب دیده می تواند ناامید کننده باشد. این مخصوصا زمانی است که نمی دانید وسیله نقلیه آسیب قاب دارد خیر. در این صورت، حتی ممکن است در صورتی که خودروی شما اسقاط شود، پول کافی از بیمه دریافت نکنید. به همین دلیل خوب است بدانید که آیا خودروی شما ارزش اسقاط کردن را دارد یا خیر. یا آسیبی که وسیله نقلیه شما متحمل شده است قابل تعمیر است.
با دانستن این موضوع، احتمالاً می توانید نظر خود را در مورد آن بگویید و مقداری پول نقد بیشتر از خودروی آسیب دیده خود دریافت کنید. مشکل دیگر خرید خودرو با خرابی قاب است. بسیاری از افراد خودروهای دست دوم خریداری می کنند. اما متأسفانه، آن ها سرنخی از آنچه که درگیر آن می شوند ندارند، زیرا اکثر خودروها آسیب ساختاری یا قاب دارند و به راحتی قابل تعمیر نیستند. اما شما نباید نگران باشید زیرا ما قرار است همه چیز را به شما بگوییم.
در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که آسیب قاب چیست. سپس، قاب های معمولی را که می توانید در ماشین ها و کامیون ها ببینید، یاد خواهیم گرفت. پس از آن، در مورد آنچه که به عنوان آسیب قاب خودرو در نظر گرفته می شود صحبت خواهیم کرد. در نهایت، ما در مورد اینکه چه چیزی قابل تعمیر است و چه چیزی نیست بحث خواهیم کرد. بنابراین، بیایید شروع کنیم.

قاب های معمولی در خودروها و کامیون ها

دو قاب معمولی وجود دارد که در خودروها و کامیون ها یافت می شود. و این ها بدنه روی قاب و قاب یکپارچه هستند. چگونه می توانم بین این دو تفاوت قائل شوم؟
تشخیص یکی از دیگری بسیار ساده است. بدنه روی قاب به این معنی است که خودرو یا کامیون بر روی یک قاب جامد نصب شده است. این قاب جامد از دو تیر پر استحکام ساخته شده است که با میله های فلزی به هم متصل شده اند.
از همان روزهای اولیه، تمام خودروها و کامیون ها با روش بدنه روی قاب ساخته می شدند. اما با گذشت زمان، این فناوری بسیار پیشرفت کرده است. بنابراین، برای ارائه خودروهای سبک‌تر و ایمن‌تر، صنعت خودرو به طرح ‌های یکپارچه روی آورده‌است.
قاب یکپارچه همانطور که از نامش پیداست به این معنی است که قاب و ریل های فریم در بدنه خودرو تعبیه شده‌است. در جلو و عقب، دو تکیه گاه تصادف وجود دارد که در انتهای ریل ها قرار می گیرند.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

***

وقتی صحبت از خودروها به معماری قاب یکپارچه می شود، تحول بزرگی وجود رخ داد. در همین حال، ماشین‌آلات سنگین مانند کامیون‌های وانت و نیمه کامیون‌ها هنوز ساختار بدنه روی قاب را حفظ کرده‌اند.
این به این دلیل است که این وسایل نقلیه برای ارائه عملکرد به یک قاب قوی نیاز دارند. اگر یک قاب یکپارچه آلومینیومی را روی یک کامیون نیمه سنگین قرار دهید، اساساً ترک می خورد و در نهایت فرو می ریزد. همین موضوع در مورد وانت بار نیز صدق می کند. آن ها بسیار بلند هستند و برای نگه داشتن بدن در هر شرایطی و تحت هر باری نیاز به قاب بزرگتری دارند. اگر یک قاب جامد بزرگ در زیر آن نباشد، در جایی که بدن به تخت می رسد فرو می ریزد.
و از آنجایی که دو نوع قاب را توضیح دادیم، اکنون می‌توانیم در مورد آسیب قاب ‌ها صحبت کنیم.

***

مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند