چگونه یک فرمان خودرو سفت را تعمیر کنید؟(بخش اول)

چگونه یک فرمان خودرو سخت و سفت را تعمیر کنید؟(بخش اول)

ما به عنوان صاحبان خودرو و رانندگان همیشه به دنبال تجربه رانندگی آرام هستیم. ما به دنبال این هستیم که بدون هیچ مشکلی از نقطه A به نقطه B برسیم. اما اکنون مشکلی دارید که شما را به این فکر می‌اندازد که “چرا فرمان خودرو من سخت می‌چرخد؟” آیا سفتی فرمان به طور ناگهانی اتفاق افتاد؟ آیا سعی کرده اید که مشکل را به تنهایی برطرف کنید، بی فایده است؟ ما رایج ترین علل و چند راه حل را داریم که اکنون به شما کمک می کند!
سیستم فرمان خودروی شما بخشی حیاتی از مکانیسم کنترل خودرو است. سیستم فرمان همچنین کنترل کاملی بر جهتی که وسیله نقلیه خود را در آن هدایت می کنید فراهم می کند. بنابراین، هنگامی که شما مشکل سفت شدن فرمان را دارید، با یک موقعیت خطرناک روبرو می شوید. ممکن است در یک بزرگراه باشید و به دلیل تصادف رانندگی مجبور به توقف شوید. سپس، شما باید خود را از بزرگراه خارج کنید، اما نمی توانید. کنترل سیستم فرمان همیشه شما را ایمن و مطمئن نگه می دارد. بیایید برخی از رایج ترین دلایل سفت شدن فرمان را بررسی کنیم.

چرا چرخاندن فرمان خودرو سخت است؟

برخی از رایج‌ترین دلایلی را که نشان می‌دهد فرمانی دارید که چرخاندن آن دشوار است را بررسی کنید.

کارشناسی خودرو در تهران

قفسه فرمان معیوب

قفسه فرمان وسیله نقلیه شما از طریق یک سری اتصالات U و شفت به چرخ متصل است. این قطعات به همراه قفسه ممکن است به دلیل رانندگی روزانه آسیب ببینند و دچار شکستگی شوند. اگر متوجه شدید که فرمان شما بعد از استارت زدن ماشین سفت می شود، می توانید روی قفسه فرمان به عنوان منشا مشکل حساب کنید. پس از ادامه رانندگی، فرمان شما کم کم سفت تر می شود. چرا این اتفاق می افتد؟ این به دلیل داغ شدن قفسه پس از مدتی کارکرد موتور است. علاوه بر این، روان کننده شروع به ته نشین شدن خواهد کرد. در حالی که می‌توانید با این شرایط رانندگی کنید، نباید با قفسه‌فرمان خراب رانندگی کنید زیرا با گذشت زمان مشکل بدتر می‌شود.

تسمه سرپانتین شکسته یا ترک خورده

یکی دیگر از دلایل رایج سفت شدن فرمان، ممکن است به دلیل شکستگی یا ترک خوردگی کمربند سرپانتین باشد. با گذشت زمان – درست مانند سایر قطعات خودرو، تسمه سرپانتین به دلیل تمام کارها و فشارهایی که باید تحمل کند، فرسوده می شود. پس از اینکه تسمه شروع به شکستن و فرسایش کرد، فرمان شما شروع به نشان دادن علائم سفتی می کند. این تسمه نیز می تواند شل شود. اگر برای رفع این مشکل صبر کنید، احتمال شکستگی شدید تسمه و در نتیجه از بین رفتن کامل فرمان شما وجود دارد.

کارشناسی خودرو در تهران

فشار تایر

شما عنوان را می خوانید و تعجب می کنید. فشار لاستیک می تواند به سفت شدن فرمان کمک کند؟ مطمئنا می تواند. ممکن است تعجب آور باشد، اما فشار نامناسب یا کمبود هوا باعث سفت شدن فرمان و چرخاندن آن می شود. فقدان فشار باد لاستیک، یا فشار نامناسب تایر، – به طور خاص باد لاستیک‌ها – می‌تواند باعث سفت شدن فرمان شود. این باید دلیل دیگری باشد برای اینکه همیشه لاستیک های خودروی شما به درستی باد شوند.
شما باید تمام لاستیک های خودروی خود را طبق PSI توصیه شده به درستی باد کرده نگه دارید.
تراز نادرست جلو نیز می تواند باعث شود که فرمان ثابت بماند!
آیا می دانستید که تراز جلویی معیوب می تواند روی فرمان شما نیز تأثیر بگذارد؟ اگر لاستیک‌های جلویی‌تان نامتعادل یا یکنواخت باشد، ممکن است ماشین شما به یک سمت کشیده شود و همچنین ممکن است منجر به سفت شدن فرمان شما شود. آج ناهموار لاستیک می‌تواند منجر به نامرتبی چرخ‌ها شود – و باعث سفت شدن فرمان شود – که واقعاً وقتی تصمیم می‌گیرید به پیچ بپیچید قابل توجه است.

مایع ناکافی یا نشتی

سطح ناکافی مایع یا مایع نشتی نیز می تواند فرمان خودرو را سفت کند. مشکلات مربوط به مایع فرمان زمانی رخ می دهد که ناحیه شلنگ تحت فشار شل شود یا در آن نشتی ایجاد شود. سیال از آن شکاف نشت می کند و منجر به کاهش فشار در سیستم می شود – در حالی که پمپ را نیز خشک می کند. نتیجه؟ فرمانی که مایع کافی برای عملکرد آزاد و غیر محدود دریافت نمی کند.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند