نحوه تعمیر رنگ خرد شده روی خودرو(بخش اول)

چه از علاقه مندان به خودرو باشید و چه نباشید، مطمئنا دوست دارید خودروی شما زیبا به نظر برسد. رنگ روی خودرو شما نقش بسیار زیادی در زیبا جلوه دادن ماشین شما دارد. کوچکترین آسیب در رنگ ماشین شما می تواند آن را زشت جلوه دهد. وقتی رنگ روی خودرو خرد می شود، فقط ظاهر خودرو تحت تأثیر قرار نمی گیرد. بنابراین، چگونه می توان رنگ خرد شده روی خودرو را تعمیر کرد؟
رنگ نه تنها ظاهر خودروی شما را زیبا می کند، بلکه لایه محافظ بدنه خودرو نیز می باشد. این یک لایه به بدنه اضافه می کند تا از عناصر محافظت شود. یکپارچگی ساختاری بدنه خودرو متکی به پوشش رنگی است که آن را می پوشاند. حتی یک تراشه در آن رنگ می تواند یک نقطه ضعیف در بدنه خودرو باشد.
سختی تثبیت رنگ خرد شده خودرو به میزان آسیب، مدت زمان قرار گرفتن در معرض آن و برخی عوامل دیگر بستگی دارد. اما اگر در مورد هزینه تعمیر رنگ خود نگران هستید، یک ترمیم ساده خانگی می تواند در هزینه های زیادی صرفه جویی کند.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

چرا رنگ مهم است؟

همانطور که قبلا ذکر شد، یک تراشه روی رنگ ماشین شما بسیار بیشتر از فقط یه عیب ظاهری است. رنگ بیشتر شبیه ژاکت یا روکش ماشین شماست. رنگ همراه با ارائه ظاهری جذاب به نمای بیرونی خودرو، برای رفع مشکلات ساختاری طراحی شده است.
بدنه اکثر خودروها با استفاده از فولاد ساخته شده است. این فلز غیر قابل تخریب نیست. یکپارچگی بدنه شما به مرور زمان بدتر می شود، به خصوص زمانی که بدون هیچ گونه محافظتی در معرض عناصر قرار گیرد. پوشش رنگ مناسب به محکم نگه داشتن بدنه خودرو و ایمن نگه داشتن شما در جاده کمک می کند.

***

این همچنین به جلوگیری از زنگ‌زدن بدنه خودرو کمک می کند. زنگ می تواند بدنه فلزی خودرو را شکننده کند که به راحتی می تواند به یک خطر ایمنی تبدیل شود. رنگ ضعیف می تواند منجر به زنگ‌زدن بدنه خودرو شما شود. یک خودروی زنگ‌زده به تعمیرات بدنه زیادی نیاز دارد تا بتوان آن را به حالتی برگرداند که بتوان آن را راند. پوشش مناسب رنگ اجازه نمی دهد که اکسیژن و رطوبت با بدنه فولادی تماس پیدا کند و از خودرو در برابر زنگ زدگی محافظت می‌کند.
در نهایت، ارزش زیبایی شناختی یکی دیگر از مزایایی رنگ است. درست مانند این که خراش، تراشه و هر آسیب رنگ دیگری برای شما زشت به نظر می رسد، دیگران نیز به آن نگاه می کنند. این شامل خریدار بالقوه می شود. با فرض اینکه قصد دارید اتومبیل خود را در آینده بفروشید، باید از پوشش رنگ خود محافظت کنید.
خریدار اگر رنگ خراشیده یا تراشه ای را ببیند، مطمئناً دل زده می شود. رنگ معیوب این تصور را ایجاد می کند که از ماشین مراقبت نمی شود. و حتی اگر او آن را بخرد، قیمت کمتر از ارزش واقعی ماشین دریافت خواهید کرد.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

چه چیزی باعث می‌شود که مجبور شوید رنگ خردشده را تعمیر کنید؟

با تکنولوژی مرتبط با نقاشی و صنعت به سرعت در حال توسعه، آسیب های عمده رنگ هر روز کمتر می شود. خردشدن رنگ یکی از آن آسیب‌هایی است که تقریباً همه افرادی که ماشین دارند در طول زندگی خود با آن مواجه می‌شوند. بهترین راه برای کاهش احتمال مواجهه با تراشه رنگ یا تلاش برای جلوگیری از خرد شدن رنگ، باید بدانید که در وهله اول چه چیزی باعث خرد شدن رنگ می شود.
هنگامی که یک جسم نوک تیز به رنگ شما برخورد می کند، یا حتی اگر یک جسم کند به اندازه کافی محکم برخورد کند، باعث می شود رنگ شما خرد شود. یک لایه رنگ با کیفیت انعطاف پذیر خواهد بود، بنابراین ضربه را بدون تبدیل به تراشه جذب می کند.
با این حال، سن و سایش کیفیت رنگ را کاهش می دهد. با گذشت زمان رنگ سخت تر می شود و لایه های رنگ شروع به جدا شدن از پانل بدنه می کنند. این امر رنگ را مستعد خردشدن می کند. تا زمانی که این اتفاق بیفتد رنگ شما به مراقبت بیشتری نیاز دارد.

مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx