نحوه جلوگیری از زنگ زدگی خودرو (بخش اول)

چگونه زنگ زدگی خودرو خود را شناسایی کرده و از انتشار آن جلوگیری کنید.

زنگ زدگی یک مشکل رایج برای صاحبان خودرو است و شناسایی و جلوگیری از گسترش آن دشوار است. زنگ زدگی در اثر قرارگرفتن در معرض رطوبت، اکسیژن و سایر عناصری که باعث خوردگی فلز می شوند ایجاد می شود. در صورت عدم درمان، زنگ زدگی می تواند به سرعت پخش شود و آسیب جدی به وسیله نقلیه شما وارد کند.
خوشبختانه، اقداماتی وجود دارد که می‌توانید برای شناسایی زنگ‌زدگی روی خودرو و جلوگیری از گسترش بیشتر آن انجام دهید.

***

  • اولین گام در تشخیص زنگ زدگی خودرو، بازرسی بدنه وسیله نقلیه برای هر گونه علائم خوردگی یا تغییر رنگ است. به مناطق اطراف دستگیره درها، طاقچه‌ها، چاه چرخ‌ها، سپرها، گلگیرها، کاپوت‌ها و صندوق عقب برای هرگونه نشانه‌ای از زنگ زدگی یا تغییر رنگ نگاه کنید. اگر متوجه لکه‌هایی شدید که به نظر می‌رسد زنگ زده یا خورده شده‌اند، در صورت لزوم باید با بررسی دقیق‌تر و با استفاده از چراغ قوه بیشتر بررسی کنید.
  • هنگامی که مناطق احتمالی زنگ زدگی روی خودروی خود را شناسایی کردید، مهم است که به سرعت برای جلوگیری از گسترش خوردگی در بدنه خودروی خود اقدام کنید. بهترین راه برای انجام این کار، درمان ناحیه آسیب دیده با یک ماده ضد زنگ است که به محافظت در برابر خوردگی آینده کمک می کند و همچنین از گسترش بیشتر زنگ موجود به سایر قسمت های بدنه جلوگیری می کند.
  • همچنین مهم است که به طور منظم تمام مناطق اطراف طاقچه ها و چرخ ها را برای علائم تجمع رطوبت که در صورت عدم رسیدگی به موقع می تواند منجر به مشکلات خوردگی در آینده شود، بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که این نواحی همیشه خشک نگه داشته می شوند و به طور منظم آن ها را با آب و صابون تمیز کنید و سپس با یک پارچه یا حوله تمیز کاملاً خشک کنید. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که سطوح فلزی در معرض به طور منظم واکس زده می شوند تا یک لایه محافظتی اضافی در برابر تجمع رطوبت ایجاد کنند که اگر اکنون به درستی مورد توجه قرار نگیرد، می تواند منجر به مشکلات بعدی در آینده شود.

***

با پیروی از این مراحل ساده می‌توانید اطمینان حاصل کنید که زنگ‌زدگی موجود روی خودروی شما بیشتر پخش نمی‌شود و در عین حال از مشکلات بعدی ناشی از قرارگرفتن در معرض رطوبت در طول زمان محافظت می‌کنید.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

بهترین راه برای از بین‌بردن زنگ زدگی خودرو

زنگ زدگی یک مشکل رایج برای صاحبان خودرو است و مقابله با آن دشوار است. خوشبختانه روش های مختلفی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا از شر زنگ ماشین خود خلاص شوید. اولین قدم برای از بین‌بردن زنگ از ماشین شما استفاده از برس سیمی یا کاغذ سنباده برای از بین‌بردن پوسته های زنگ زدگی شل است. این به شما کمک می کند تا از شر اکثریت زنگ زدگی خلاص شوید و تمیز کردن بقیه را آسان تر کنید.
هنگامی که تا حد ممکن با یک برس سیمی یا کاغذ سنباده پاک کردید، باید به استفاده از پاک کننده های ساینده بروید. این محصولات به طور خاص برای از بین‌بردن زنگ‌زدگی طراحی شده‌اند و به از بین بردن پوسته‌ها یا تکه‌های خوردگی باقی‌مانده کمک می‌کنند.
پس از استفاده از یک پاک کننده ساینده، از یک پارچه یا اسفنج برای پاک کردن باقی مانده از محصول استفاده کنید. ممکن است لازم باشد این روند را در مورد نحوه جلوگیری از زنگ زدگی روی ماشین چندین بار تکرار کنید. تا زمانی که تمام آثار زنگ از روی سطح ماشین شما پاک شود. (مطمئن شوید که تفاوت بین زنگ زدگی سطح و زنگ عمیق را نیز می دانید).
هنگامی که تمام آثار خوردگی از بین رفت، قبل از اعمال یک پوشش محافظ مانند موم یا درزگیر رنگ، محل را با آب بشویید و کاملا خشک کنید. این به محافظت از سطح وسیله نقلیه شما در برابر آسیب های خوردگی آینده کمک می کند. و آن را برای سال های آینده به بهترین شکل ممکن حفظ می کند.

***

مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx