آنچه باید در مورد رنگ کردن مجدد خودرو خود بدانید.(بخش اول)

آنچه باید در مورد رنگ کردن مجدد خودرو خود بدانید.
رنگ آمیزی وسیله نقلیه شما کاری است که می تواند رضایت زیادی را به همراه داشته باشد. نه تنها باعث می شود خودروی شما جدید به نظر برسد، بلکه دوام بیرونی آن نیز به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. تصمیم به رنگ آمیزی مجدد خودرو نیز مستلزم سرمایه گذاری پول و زمان است.

زمان رنگ کردن خودرو

بسیاری از افراد ممکن است در مورد زمان رنگ کردن ماشین خود نگران باشند. در برخی موارد، نشانه آشکاری از احتیاج خودرو به رنگ جدید خواهید دید. به عنوان مثال، اگر رنگ در نواحی مختلف پوسته پوسته شده، آسیب دیده یا تغییر رنگ داده است، برای تازه کردن ظاهر وسیله نقلیه خود به رنگ آمیزی نیاز دارید.
وقتی علائم واضحی ندارید، ممکن است تصور کنید که وسیله نقلیه شما به رنگ جدید نیاز ندارد. در برخی موارد، ممکن است درست گفته باشید. با این حال، اگر متوجه زنگ زدگی، اکسید شدن یا محو شدن شدید، به رنگ جدیدی روی وسیله نقلیه خود نیاز دارید. حتی اگر زنگ یک نقطه کوچک باشد و مهم به نظر نرسد، بدون نگهداری مناسب و رنگ جدید می‌تواند به سرعت رشد کند. یک کار رنگ قبل از اعمال پرایمر و رنگ جدید، رنگ قدیمی، زنگ زدگی و اکسیداسیون را از بین می برد.
همچنین می توانید رنگ جدید به خودرو خود بزنید، اگر می‌خواهید به خودروی خود پس از چندین سال رسیدگی کنید، یا دلتان رنگ جدید می خواهد، یا به سادگی احساس می‌کنید که زمان رنگ جدید فرا رسیده است.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

انواع رنگ برای وسایل نقلیه

یکی از عواملی که باید هنگام رنگ آمیزی وسیله نقلیه خود در نظر بگیرید، نوع رنگ مورد استفاده توسط تعمیرگاه های حرفه ای و بدنه خودرو است. باید توجه داشته باشید که انواع مختلفی از رنگ موجود است و کیفیت رنگ ممکن است در برندها و انواع مختلف متفاوت باشد.
به طور کلی انواع رنگ ها به چهار دسته اصلی تقسیم می شوند:

  • رنگ بر پایه آب
  • رنگ لاک اکریلیک
  • رنگ اورتان
  • رنگ مینای اکریلیک

در بیشتر موارد، رنگ اورتان زمانی استفاده می شود که بخواهید رنگ طولانی مدت روی وسیله نقلیه خود داشته باشید. همچنین می‌توانید رنگ اکریلیک مینای خودرو را برای نتایج طولانی مدت انتخاب کنید. اگر می خواهید رنگ خودروی شما سازگار با محیط زیست باشد، رنگ های مبتنی بر آب گزینه پایداری هستند که ایده آل هستند. رنگ لاک اکریلیک نازک ترین گزینه است و مانند سایر کارهای رنگ دوام نمی آورد. با این حال، این کم هزینه ترین گزینه است، و می توانید یک کت رویه اضافه کنید تا دوام بیشتری داشته باشد.
با در نظر گرفتن نوع رنگ هنگام بررسی رنگ خودروی خود، می توانید مزایا و دوام رنگ را در طول زمان ارزیابی کنید. این به شما کمک می کند تا گزینه مناسب برای وسیله نقلیه خود را پیدا کنید.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

یک کار رنگ آمیزی روی خودرو چقدر دوام می آورد؟

پاسخ کوتاه 10-15 سال است. پاسخ طولانی این است که دوام رنگ روی یک وسیله نقلیه بسته به نوع رنگ، کیفیت رنگ و تکنیک های استفاده شده توسط حرفه ای ها متفاوت است. به عنوان یک قانون کلی، شما می خواهید ماشین خود را هر پنج تا ده سال یکبار رنگ کنید. اگر وسیله نقلیه شما در یک گاراژ با آسیب محدود UV نگهداری می شود، ممکن است بتوانید رنگ خود را به مدت طولانی تر نگه دارید. وسایل نقلیه ای که بیشتر وقت خود را در فضای باز و زیر نور خورشید می گذرانند ممکن است بیشتر به رنگ جدید نیاز داشته باشند.
همچنین باید هر گونه جزئیات تعمیر و نگهداری را که در وسیله نقلیه خود قرار داده است در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر به طور مرتب وسیله نقلیه خود را واکس بزنید، رنگ شما ماندگاری بیشتری دارد. اگر وسیله نقلیه خود را واکس نزنید، می توانید انتظار دوام کمتری داشته باشید.
اگر رنگ مبتنی بر آب یا رنگ لاک اکریلیک را انتخاب کنید، می توانید انتظار داشته باشید که رنگ حدود پنج سال دوام بیاورد. می توانید طول عمر رنگ را با روکش بالا ببرید. با این حال، دوام دقیق در مقایسه با سایر گزینه ها نسبتاً کم است. اگر رنگ اورتان را انتخاب کنید، طولانی ترین نتایج را خواهید داشت و ممکن است رنگ جدید را برای بیش از پنج سال نگه دارید.

***

مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

رنگ کردن مجدد خودرو

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx