10 نشانه اینکه یک خودروی دست دوم تصادف کرده است. (بخش اول)

با توجه به اینکه مالک اول بیشتر استهلاک را متحمل می شود، خرید یک خودروی دست دوم اغلب می تواند یک تصمیم اقتصادی باشد، مشروط بر اینکه استهلاک عادی تنها ضربه ای باشد که وارد شده است.
جدای از چیزهای بدیهی (خودرویی که می تواند با قدرت خود حرکت کند)، عوامل زیادی اغلب باعث ایجاد یا شکست معامله می شوند. به طور معمول، قابلیت اطمینان به یک خودروی دست دوم در خط مقدم ذهن اکثر خریداران است. در همین حال، برای دیگران، ترس از خرید وسیله نقلیه ای که قبلاً در یک تصادف جدی قرار گرفته بود، می تواند معامله شکن باشد.
خودروهایی که به شدت آسیب دیده اند اغلب تعمیر می شوند و در نهایت به جاده بازمی گردند، اما کیفیت کار تعمیر و شدت آسیب نقش مهمی در تضمین ایمنی وسیله نقلیه دارد. به قول معروف پیشگیری بهتر از درمان است. بنابراین، یافتن جستجو برای یک خودرو بدون تصادف به فرد اجازه می دهد از مشکلات احتمالی که ممکن است از یک وسیله نقلیه ضعیف ناشی می شود جلوگیری کند.
بنابراین، چگونه می‌توانید بفهمید که این خودروی ظاهراً عالی دقیقاً همان چیزی است که ادعا می‌کند؟

در اینجا 10 علامت حیاتی وجود دارد که باید مراقب آن ها باشید.

1. مسائل مربوط به رنگ

در زیر نور نمایشگاه ماشین های دست دوم، رنگ آن ماشین می تواند به طرز شگفت انگیزی بی عیب به نظر برسد، اما ممکن است اینطور نباشد. اغلب بهتر است که بتوانید رنگ را در محیطی با نور خوب بررسی کنید، مثلاً در زیر نور خورشید، و اینجاست که می توانید آن را به طور کامل برای هر گونه ناهماهنگی بررسی کنید.
صرف نظر از رنگ متفاوت، تنوع درخشش یا رنگ‌های کاملاً نامتناسب بین پانل‌های مختلف بدنه، همه به خودرویی اشاره می‌کنند که بدنه‌اش تعمیر شده است.

کارشناسی خودرو در تهران 

2. قطعات تعویض شده

قطعات خودرو معمولاً نسبتاً گران هستند. غیر معمول نیست که بعد از تصادف فقط قطعات آسیب‌دیده را تعویض کنید و خوشبختانه برای شما، این بدان معنی است که علائم واضحی وجود دارد که باید مراقب آن ها باشید. یک قطعه کاملاً جدید در یک وسیله نقلیه فرسوده و قدیمی مانند یک چراغ هشدار بزرگ است که مستقیماً روی صورت شما چشمک می زند، به خصوص اگر پوشش کیسه هوا (که اغلب با باز شدن کیسه های هوا شکسته می شود) یا چراغ های سر و عقب باشد که به احتمال زیاد در برخورد گلگیر آسیب دیده اند.
در برخی موارد، قطعات ناهماهنگ یا دست دوم نیز برای کاهش هزینه‌های تعمیر استفاده می‌شوند. بنابراین، همیشه در مورد چنین بی نظمی هایی با فروشنده صحبت کنید. آیا این خودرو واقعاً با درج داشبورد فیبر کربنی و تزئینات درب چوبی عرضه شده‌است؟

3. شکاف پانل

ماشین‌ها در شرایط عالی از کارخانه بیرون می‌آیند و هیچ سازنده‌ای درهایی را طراحی نمی‌کند که شما مجبور باشید آن‌قدر محکم به هم بکوبید که تمام محله بشنوند تا بسته‌شوند.
همچنین نباید بتوانید هنگام بسته‌شدن انگشت خود را در شکاف بین گلگیر و در بچسبانید. این شکاف ها باید حداقل و در سرتاسر بدنه ثابت باشند. پس از یک تصادف جدی، بسیاری از قطعات ناهماهنگ تراز قبل خواهند شد و بازگرداندن آن ها در جای خود کار ساده ای نیست.

4. ماشین مستقیم رانندگی نمی کند.

تست رانندگی یک ماشین جدید تماماً در مورد تجربه ویژگی های آن است، اما تست رانندگی یک ماشین دست دوم نیز در مورد تعیین مشکلات احتمالی است. اگر ماشین به سمتی کشیده‌شود و نتواند مستقیم حرکت کند، ممکن است تراز آن مشکل دار باشد.
در بدترین حالت، حتی ممکن است خودرویی باشد که شاسی خمیده ای دارد که تراز کردن آن به درستی غیرممکن است. هرگز چنین وسیله نقلیه ای را، بدون اینکه از فروشنده بخواهید آن را مجددا تنظیم کند، در صورت امکان، خریداری نکنید و مطمئن شوید که مشکل اصلاح شده‌است.

کارشناسی خودرو در تهران 

5. سایش ناهموار لاستیک

خب، شما برای تست رانندگی رفتید، و عالی است، ماشین مستقیم رانندگی می کند، پس باید شرایط عالی باشد؟ نه خیلی عجله نکنید! حتی اگر خودرو به سمتی کشیده‌نشود، سایش ناهموار لاستیک می‌تواند نتیجه یک تنظیم نامناسب سیستم تعلیق باشد.
همچنین ممکن است نشان‌دهنده چیز بسیار جدی تری باشد، مانند شاسی مشکل دار، که برای پنهان‌کردن مشکل تراز شده‌است. همانطور که می بینید، اگر شاسی آسیب‌دیده دائماً بر خلاف جهت چرخ کار کند، لاستیک ها نیروی غیرعادی را تجربه می کنند و در نتیجه باعث سایش ناهمواری که مشاهده کردید، می شود.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

کارشناسی خودرو در تهران

جهت اطلاع از مرکز تشخیص رنگ خودرو حنفی اینجا کلیک کنید.

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند