تعمیر و نگهداری چراغ های جلو

تعمیر و نگهداری چراغ های جلو

چراغ های خود را در حالت عالی نگه دارید.
رانندگی در تاریکی یا در هوای بد ممکن است دشوار باشد. حفظ چراغ های جلو می تواند به کاهش استرس ناشی از رانندگی در این شرایط کمک کند.
حفظ سلامت چراغ های جلو یک الزام قانونی است. و گرفتار شدن در حالی که چراغ‌های مه شکن خود را در حالت غیر ضروری روشن کرده اید، می‌تواند منجر به جریمه یا اخطاری در گواهینامه شما شود.
اما می‌توانید چند بررسی ساده برای حفظ چراغ‌های جلو و ایمن نگه داشتن شما در جاده را انجام دهید.

 

چگونه بررسی کنیم که لامپ های شما کار می کنند یا خیر؟

چراغ‌های جلو شما در هر شرایط آب و هوایی پیشرو هستند و شما و دیگران را در جاده ایمن نگه می‌دارند، بنابراین باید به درستی کار کنند. اگر به درستی کار نکنند، می توانند شما و دیگران را به خطر بیندازند.

اغلب اولین نشانه ای که می‌دانید چراغ‌های جلوی شما آنچه را که باید انجام نمی‌دهند، یک چراغ هشدار روی داشبورد خودرو است. در اتومبیل‌های قدیمی‌تر، این نشانه زمانی است که چراغ‌های جلوی شما کمتر روشن به نظر می‌رسند که ممکن است شما را راهنمایی کند.

ساده ترین راه برای بررسی این است که شخص دیگری بیرون بایستد و در حالی که با چراغ ها از داخل کار می کنید، نگاه کند.
اگر تنها هستید، سعی کنید نزدیک پنجره یا یک سطح بازتابنده پارک کنید و بازتاب های مناسب را بررسی کنید.

 

نحوه تمیز کردن چراغ های جلو

روکش چراغ های جلو ممکن است به مرور زمان در اثر اکسید شدن مه آلود، کدر، زرد و محو شوند. این زمانی اتفاق می افتد که لایه محافظ UV شروع به تخریب می کند.
اگر آن ها بیش از حد محو شوند، ممکن است در طول یک بررسی به عنوان یک مشکل علامت گذاری شوند. وقتی چراغ جلوی شما بیش از حد کدر شده است و دید شما در شب را تحت تأثیر قرار می دهد، ممکن است زمان تمیز کردن آن رسیده باشد.
برای تعیین اینکه آیا نیاز به بازیابی و محافظت از چراغ های جلو دارید، ابتدا آن ها را با صابون گرم تمیز کنید و سپس آبکشی کنید.
انگشتان خود را روی بدنه بکشید و احساس کنید که آیا ریزدانه یا علامتی در پلاستیک وجود دارد. اگر وجود دارد، در اینجا چند گزینه برای شما وجود دارد:

یک سرویس ترمیم چراغ جلو پیدا کنید.

اگر وقت ندارید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که خودرو را به یک گاراژ یا متخصصی که خدمات بازسازی چراغ جلو را ارائه می دهد ببرید.
این کار اکسیداسیون را از بین می برد، لامپ ها را جلا می دهد و یک لایه محافظ UV اعمال می کند. بسته به میزان خرابی ممکن است از شما قیمت بیشتری را بگیرند. اما با مراقبت مناسب، چراغ های شما به احتمال زیاد دوام بیشتری خواهند داشت.

 

یک کیت ترمیم چراغ جلو بخرید.

این کیت ها کیفیت و قیمت های متفاوتی دارند و دارای روش های مختلف مورد نیاز برای دستیابی به نتایج دلخواه هستند. با بررسی نظرات، ببینید چه چیزی به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

 

چراغ های جلو را با روش خمیردندان تمیز کنید.

این کار یک جایگزین ارزان است که به کمی قدرت آرنج و زمان نیاز دارد. خمیر دندان معمولی بخرید. سعی کنید نوعی بخرید که جوش شیرین دارد یا می توانید مقداری از آن را خودتان اضافه کنید.
ابتدا چراغ های جلو را بشویید، سپس با نوک انگشتان خود یک لایه خمیر ضخیم بمالید. مسواک زاپاس خود را بردارید و به مدت 5 تا 10 دقیقه در دایره های کوچک بمالید تا ذرات و ریزدانه ها از بین بروند.

 

برای تمیز کردن چراغ های جلو از جوش شیرین و سرکه استفاده کنید.

پاک کننده های خانگی خوب، قدیمی و کم هزینه به کمک چراغ های جلو می آیند – البته به طور موقت، زیرا باید به طور مرتب آن کار را انجام دهید. می توانید این دو پاک کننده را با استفاده از یک پارچه میکروفیبر یا مسواک ترکیب کنید و ببینید آیا بعد از شستشو بهبودی حاصل می شود یا خیر.

ممکن است لازم باشد این روند را تکرار کنید. سپس می توانید پس از خشک شدن پلاستیک، یک لایه موم اضافه کنید تا چراغ جلو را براق کنید.

 

سیگنال های داشبورد و معنی آن ها

آموزش های حرفه ای کارشناسی خودرو را در دوره هوش خودرو مشاهده کنید.

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528
0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند