مهم ترین نکات آماده سازی خودرو در زمستان برای سفر

سفر یکی از بهترین تفریحاتی است که هر فرد می تواند. در طول زندگی خود و با هر سن و سالی برای لذت بردن از آن اقدام کند. برای رفتن به سفر یکی از بهترین راه ها استفاده از ماشین و خودرو شخصی است. آزادی عمل بیشتر و راحتی بیشتر از مهم ترین مزیت های سفر کردن با خودرو شخصی خودتان است. اما اگر برخی از نکات مهم را در نظر نگیرید ممکن است این سفر در زمستان و این تجربه لذت بخش تبدیل به یکی از بدترین خاطرات شما شود. توجه داشته باشید که برای رفتن به سفر حتما پیش از سفر به نکات آماده سازی خودرو در زمستان برای مسافرت توجه داشته باشید.

در ادامه این مقاله به بررسی این موضوع مهم می پردازیم و مهم ترین نکات و چک لیست خودرو برای سفر در زمستان را برای شما عزیزان شرح می دهیم. اگر شما هم قصد دارید در فصل پاییز و زمستان به سفر بروید در ادامه این مطلب از سایت حنفی کار همراه ما باشید.

مهم ترین نکات آماده سازی خودرو در زمستان

برای مسافرت در زمستان حتما موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • چک کردن تایر ها، از عاج تا باد لاستیک
 • چک کردن سلامت ترمزها
 • به همراه داشتن زنجیرچرخ
 • ریختن ضدیخ در رادیاتور خودرو
 • بررسی سلامت بخاری خودرو
 • تعویض تیغه های فرسوده برف پاک کن
 • بررسی سلامت چراغ های جلو، عقب و چراغ خطر
 • بررسی چراغ های مه شکن
 • سلامت باتری
 • تعویض روغن و استفاده از روغن مناسب

در ادامه به صورت بخش به بخش به بررسی هر یک از این موارد خواهیم پرداخت و هر یک از این موارد را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

بررسی تایرها در نکات آماده سازی خودرو در زمستان

یکی از مهم ترین بخش های خودرو، تایرها هستند. اگر قصد دارید به مسافرت بروید حتما پیش از سفر اقدام به بررسی سلامت تایرها کنید. استفاده از تایرهایی که عاج کافی ندارند ممکن است در زمین های لغزنده باعث سرخوردن و اتفاقات خطرناکی برای شما شود.

توجه داشته باشید که در فصل سرما ممکن است باد لاستیک های شما کمی کمتر شود. پس حتما پیش از سفر فشار تایرها را بررسی کنید و در صورت نیاز آنها را باد کنید. همچنین به همراه داشتن لاستیک زاپاس برای مسافرت یک امر لازم و ضروری است. پس به هیچ وجه این نکته مهم را فراموش نکنید. در صورتی که تایر زاپاس شما نیاز به تعمیر، آپارات و یا پنچر گیری دارد حتما پیش از سفر این مورد را رفع نمایید.

بررسی سلامت ترمزها

یکی از مهم ترین حافظان جان شما در زمان رانندگی سیستم ترمز خودرو است. اگر سیستم ترمز خودرو به ویژه برای خودروهای ABS دچار ایراد است. در اولین فرصت اقدام به تعمیر کنید. این امر ممکن است از هرچیز دیگری ضروری تر باشد. توجه داشته باشید که اگر خودروی ABS سوار می شوید در اولین مرحله چراغ هشداردهنده  ABS را بررسی کنید. پس از آن بهتر است که میزان ترمز ناگهانی خودرو را پیش از سفر حداقل یکبار تست کنید.

به همراه داشتن زنجیر چرخ

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که ممکن است شما عزیزان را در طول سفرهای زمستانه درگیر کند احتمال بارش برف است. اگر قصد دارید به مناطق سردسیری سفر کنید، بهترین کار پیش از سفر بررسی وضیعیت آب و هوای چند روز احیر شهر یا استان مقصد شما و شهرهایی است که در مسیر سفر شما قرار دارد.

با این وجود حتی ممکن است سامانه های هواشناسی نیز اشتباه کنند. به همین منظور بهتر است حتما زنجیر چرخ همراه خود داشته باشید. در صورتی که با بارش شدید برف یا یخبندان مواجه شدید حتما از زنجیر چرخ استفاده کنید.

ریختن ضد یخ در رادیاتور

اگر مدت زمان زیادی است که رادیاتور خود را خالی نکرده اید. احتمالا اثر ضد یخ و ضد جوش از بین برود. به همین منظور  برای جلوگیری از یخ زدگی آب داخل رادیاتور حتما پیش از سفر اقدام به تعویض ضد یخ و ضد جوش کنید.

همچنین اگر آب خالی ریختید. حتما در سریع ترین زمان ممکن به یک کارشناس و تعمیرکار مراجعه کنید. تا اقدام به تعویض و استفاده ضد جوش . و ضد یخ . در رادیاتور شما کند. چرا که این موضوع ممکن است حتی اگر به سفر نروید، برای شما مشکل ساز شود.

سلامت بخاری و سیستم گرمایشی در نکات آماده سازی خودرو در زمستان

پیش از سفر حتما اقدام به بررسی سلامت سیستم گرمایشی کنید. این امر در سفر ممکن است شما را دچار مشکل کند. همچنین اگر قصد دارید با خانواده یا عزیزانتان به سفر بروید اهمیت این موضوع بیشتر می شود. توجه داشته باشید که تحمل سرما برای طولانی مدت ممکن است شما عزیزان را دچار بیماری و سرماخوردگی کند و همچنین از سفر خود لذت کافی را نبرید.

پس حتما پیش از سفر اقدام به بررسی سیستم گرمایشی کنید و آن را به خوبی تست کنید. در صورت سلامت سیستم گرمایشی می توانید سفر بهتری را تجربه کنید.

تعویض تیغه های فرسوده برف پاک کن

داشتن دید راننده یکی از مهم ترین مواردی است که در رانندگی باید به آن توجه داشته باشید و در اولویت خود قرار دهید. کم شدن دید مانع از دیدن جاده و موانع آن می شود. این امر عملکرد راننده را مختل کرده و ممکن است آسیب های جدی به راننده، سایر سرنشینان و خودرو وارد کند. چرا که یکی از دلایل اصلی تصادفات در فصل ها سرد کم شدن دید راننده است. پس اگر تیغه های برف پاک کن شما کهنه است. در سریع ترین زمان ممکن اقدام به تعویض تیغه ها کنید.

کلام پایانی

در این مقاله به بررسی این موضوع مهم پرداختیم که برای سفر های زمستانه لازم است چه کاری انجام دهید. نکات آماده سازی خودرو در زمستان مهم ترین مواردی هستند. که پیش از سفر باید در نظر بگیرید و در صورت بروز مشکل هر یک از آنها را تعمیر کنید. توجه داشته باشید.

سفر در صورتی که نکات آماده سازی خودرو در زمستان را رعایت نکنید. باشید ممکن است برای شما و خانواده محترمتان خطر آفرین باشد. همچنین شما عزیزان اگر برای بررسی این موارد نیاز به کارشناس دارید می توانید به منظور کارشناسی خودرو در تهران با مجموعه ما در حنفی کار تماس بگیرید.

همچنین ما مقالات زیادی را برای شما عزیزان تهیه کرده ایم که می توانید برای افزایش اطلاعات و آگاهی از آن ها استفاده کنید. از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید از شما عزیزان کمال تشکر را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
 • 02186120995
 • 09352821528