کارشناسی خودرو – برای انجام آن به شخص دیگری اعتماد کنید؟(بخش اول)

آیا شما شروع به تجربه مشکلات عجیب و غریب با ماشین خود کرده اید و به دنبال تشخیص این موضوع هستید؟ خوب، اگر اینطور است، پس شما در جای مناسبی هستید زیرا این مقاله همه چیز در مورد کارشناسی خودرو خواهد بود.
انجام تحقیقات شخصی قبل از اینکه تصمیم بگیرید ماشین خود را به کارشناسی ببرید و مشکل آن را تشخیص دهید یک ایده واقعا هوشمندانه است. چرا این را می گوییم؟ خوب، زیرا کارشناس‌هایی وجود دارند که هزینه‌های بیش از حدی را از مشتریان دریافت می‌کنند و باعث می‌شوند صدها دلار برای این نوع خدمات هزینه کنند.
این بیشتر به دلیل بی تجربگی است. آن ها فقط اسکنر OBD2 را وصل می کنند و منتظر می مانند و به بهترین ها امیدوارند. در حالی که در واقع، این شغل بسیار بیشتر از این است.
یک کارشناس خودرو خوب باید نحوه نفس کشیدن خودرو را درک کند و نقاط را به سرعت به هم متصل کند. و یافتن این نوع از کارشناس‌ها دشوار است. به همین دلیل است که ما سعی می کنیم در مورد این نوع کار به شما کمک کنیم.
ابتدا می خواهیم یاد بگیریم که کارشناسی خودرو چیست. سپس قصد داریم در مورد علائمی که نشان می دهد شما نیاز به کارشناسی روی وسیله نقلیه خود دارید را بیشتر بیاموزیم.
پس از آن به ابزارهای تشخیصی و نحوه انجام این روش برای خودرو می پردازیم. بنابراین، اگر می‌خواهید در مورد این موضوع بیشتر بدانید، تا انتها با ما همراه باشید، زیرا موارد زیادی برای پوشش دادن وجود دارد.

تست کارشناسی خودرو

اکنون قبل از اینکه به موضوعات پیچیده تری بپردازیم، باید بدانیم به طور کلی کارشناسی خودرو چیست. چرا؟ خب، افراد زیادی با مسائل مشابه دست و پنجه نرم می‌کنند و ما احساس می‌کنیم که این موضوع نیاز به توضیح بیشتری دارد، زیرا همه افراد در مورد ماشین‌ها با تجربه نیستند و در این مورد اطلاعات ندارند. بنابراین، اجازه دهید این قسمت را به سرعت پوشش دهیم.
بنابراین، کارشناسی ماشین چیست؟ خوب، کارشناسی به طور کلی تعریف مشکلی است که در خودروی شما وجود دارد بر اساس علائمی که خودرو ایجاد می کند.
همانند وقتی که ما انسان ها سرما می خوریم و به پزشک مراجعه می کنیم. سپس پزشک تشخیص می دهد که ما سرما خورده ایم و داروهای مورد نیاز را به ما می دهد تا بتوانیم بر این مشکل غلبه کنیم.
و در مورد ماشین هم همینطور است. ماشین خوشحال نیست و شما باید به یک پزشک ماشین مراجعه کنید که به عنوان یک مکانیک یا کارشناس نیز شناخته می شود.
امروزه خودروها به قدری پیشرفته هستند که فروشگاه های جداگانه ای برای تشخیص مشکلات وجود دارد. آن ها اصولاً در مورد این نوع کارها متخصص هستند و ماشین شما در عرض چند دقیقه کارشناسی می شود.
سپس می توانید ماشین را به یک تعمیرگاه ببرید و آن را تعمیر کنید. از طرف دیگر برخی از افراد به کارهای DIY علاقه دارند و خودشان مشکلات را تشخیص می دهند. و اگر اهل اتومبیل هستید، باید این را نیز امتحان کنید.

چرا کارشناسی ماشین شما مهم است؟

موضوع دیگری که مایلیم به آن بپردازیم، این است که چرا کارشناسی خودرو برای شما به عنوان مالک خودرو مهم است. چرا اینطور است؟
خوب، کارشناسی ماشین واقعا برای شما و ماشین شما ضروری است. یعنی، به این دلیل که مشکلاتی وجود دارد که اغلب در خودروها ظاهر می‌شوند که اگر به رانندگی خودرو به همان شکلی که هست ادامه دهید، در درازمدت می‌توانند واقعاً برای خودروی شما مضر باشند.
بیایید یک مثال ایجاد کنیم. شما یک نشتی خلاء دارید که نیاز به تعمیر دارد، منیفولد ورودی شما اجازه می دهد هوای بدون اندازه گیری وارد موتور شود. چرا این وضعیت خطرناک است؟
خوب، این مشکل ابتدا روی عملکرد تأثیر می گذارد و ماشین سخت کار می کند. از دیگر پیامدهای این موضوع آسیب دیدن شمع ها، سنسور O2 و همچنین مبدل کاتالیزوری است.
بنابراین، می بینید که چرا تشخیص سریع واقعاً مهم است، مگر اینکه بخواهید بعداً مقدارل زیادی هزینه برای تعمیرات بپردازید.
به همین دلیل است که وقتی متوجه چراغ چک موتور یا علامت دیگری می‌شوید، نباید مکث کنید و مطمئن شوید که این مشکل را در اسرع وقت تشخیص می‌دهید، مگر اینکه بخواهید آسیب دائمی به موتور وارد کنید.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

کارشناسی خودرو در تهران

جهت اطلاع از مرکز تشخیص رنگ خودرو حنفی اینجا کلیک کنید.

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند