رنگ مات خودرو – آیا این رنگ برای شما مناسب است؟(بخش پنجم)

جایگزین برای رنگ مات خودرو

در مورد رنگ مات خودرو نیز جایگزین هایی وجود دارد و صادقانه بگویم این جایگزین ها حتی بهتر هستند. بهترین چیز این است که می توانید در صورت تمایل آنها را به راحتی حذف کنید و ظاهر قبلی ماشین خود را برگردانید. بنابراین، این جایگزین ها کدامند؟ توضیح بدیم

دیپ پلاستی

دیپ‌پلاستی یکی از ساده ترین راه هایی است که می توانید به این روکش مات برسید. دیپ پلاستی در اصل لاستیک مایع است. یعنی این دیپ پلاستی را می توان مانند رنگ معمولی روی خودرو پاشید.
با این تفاوت که دیپ پلاستی در مقایسه با رنگ کاملاً ضخیم تر است و برای اسپری کردن ماشین خود باید یک دستگاه مخصوص داشته باشید.
و حتی بهتر از آن این است که می توانید این کار را در گاراژ خود انجام دهید. درست است! شما می توانید ماشین خود را در خانه پلاستی دیپ کنید. برای این کار به محلول پلاستی دیپ نیاز دارید، سپس به یک کمپرسور هوا و سپس به یک تفنگ اسپری مناسب نیز نیاز دارید تا ماشین خود را با دیپ پلاستی بپوشانید.
حتی اگر بیش از حد اسپری کنید، مشکل بزرگی نیست. فقط بعد از خشک شدن پوست آن را جدا کنید. و بهترین چیز این است که در برخی موارد ماه ها یا سال ها دوام دارد. یک راه عالی برای تغییر رنگ و بازگشت به انبار زمانی که از آن خسته شدید.

روکش وینیل

اگر می خواهید رنگ خود را به مات تغییر دهید، روکش وینیل گزینه دیگری است که در اختیار دارید. این عمل متأسفانه بسیار گران است اگر آن را در مغازه انجام دهید

حقایق رنگ مات خودرو:

  • رنگ مات خودرو، پرداختی است که روی کار رنگ خودرو برای ایجاد یک روکش صاف اعمال می شود.
  • روکش شفاف مات که به یک کار رنگ اضافه شده است، بر عیوب رنگ تأکید می کند و فرورفتگی هایی را اضافه می کند که مانع انعکاس نور می شود و یک روکش مات کسل کننده ایجاد می کند.
  • رنگ مات در درجات تیرگی یا درخشندگی متفاوتی دارد و مشخص کردن درجه پرداختی که هنگام رنگ آمیزی مجدد ماشین خود ترجیح می دهید ضروری است.
  • روکش مات نیاز به شستشوی دستی و محلول‌های مخصوص کارواش مات دارد که از لایه محافظ محافظت می‌کنند، زیرا محلول‌های استاندارد کارواش و صابون ظرفشویی ممکن است شکسته شوند. پایین لایه محافظ پرداخت.
  • واکس زدن روکش مات توصیه نمی شود و پوشش رنگ مات بهترین راه حل برای محافظت از سطح است.
  • لایه محافظ رنگ لایه دیگری را در بالای سطوح رنگ شده برای جلوگیری از لک و آسیب ایجاد می کند. با روکش مات عرضه می شود و اگر از ظاهر مات خسته شده باشید قابل جدا شدن است.
  • خراش ها، تراشه ها و ریزش های روی یک روکش مات را نمی توان از طریق رنگ لمسی یا سفت ترمیم کرد. کل پانل نیاز به رنگ آمیزی مجدد دارد که می تواند هزینه بر باشد.
  • رنگ ماشین مات جذاب به نظر می رسد و سبکی جدی به سواری شما می بخشد، اما با معایبی مانند هزینه بالا، نگهداری و تعمیر نیز همراه است.

نتیجه

در این مقاله در مورد رنگ ماشین مات به موارد زیادی پرداخته ایم. ابتدا رنگ ماشین مات چیست و هر سه نوع رنگ مات ماشین که رنگ مات تخت، ساتن و نیمه براق بود را یاد گرفتیم.
سپس ما رایج ترین سؤالات را در مورد رنگ مات پوشش داده ایم. این اطلاعات برای اینکه کار رنگ مات شما را به هم نریزد کلیدی است.
در نهایت، ما گزینه‌های جایگزینی را که برای تغییر رنگ خودرو به روکش مات دارید را پوشش می‌دهیم. دیپ پلاستیکی و روکش وینیل وجود داشت. اگر مبتدی هستید، دیپ پلاستی را به شما توصیه می کنیم. چون خراب کردن چیزی با آن سخت است. این فقط کار می کند و برای مبتدیان مناسب است.

مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند