رنگ مات خودرو – آیا این رنگ برای شما مناسب است؟(بخش چهارم)

رنگ مات خودرو ادامه نکته ها و سوالات

آیا می توانید از شامپوی معمولی استفاده کنید؟

نه، شما نمی توانید از شامپوی معمولی ماشین استفاده کنید. شامپوهای معمولی ماشین از موم استفاده می کنند، این ممکن است به داخل رنگ وارد شود و در آنجا بماند. این فرآیند ظاهر رنگ مات خودرو را از بین می برد.
همچنین شامپوهای معمولی ماشین از فرمولی استفاده می کنند که PH بالایی دارد یعنی اسیدیته بالاتری دارد. این نیز می تواند به رنگ آسیب برساند. همچنین، استفاده از شامپوهای دست ساز با سرکه یا سایر محصولات نیز می تواند به رنگ آسیب برساند.
به همین دلیل برای این کار به شامپوی ماشینی نیاز دارید که PH خنثی باشد، به این معنی که شامپو اسیدی ندارد و مطمئن شوید که شامپو نیز بدون موم باشد. این تضمین می کند که رنگ شما در فرآیند شستشو آسیب نمی بیند.
همچنین هرگز به کارواش خودکار نروید. برس هایی که این کارواش ها استفاده می کنند کار رنگ را خراب می کند. آنها همچنین از صابون موم استاندارد استفاده می کنند که به رنگ شما آسیب می رساند و باعث می شود که شما پول زیادی را هدر دهید.
ما می دانیم که کار رنگ مات ارزان نیست، اما همه چیز اینگونه است و ما نمی توانیم آنها را تغییر دهیم. اگر می خواهید رنگ خودروی خود را در شرایط عالی نگهداری کنید، باید قوانین را در مورد نگهداری از رنگ مات خودرو رعایت کرده و از آن پیروی کنید.

چگونه از رنگ مات خودرو محافظت کنیم؟

اگر ماشینی دارید که روکش مات دارد، محافظت از رنگ مات بسیار مهم است. خوشبختانه چند راه وجود دارد که می توانید این کار را بدون آسیب رساندن به رنگ ارزشمند خود انجام دهید. یکی از آنها بسیار ساده است و هر کسی می تواند آن را انجام دهد. در حالی که راه دیگر به مهارت زیادی نیاز دارد تا اثر مورد نظر حاصل شود و کار رنگ در عین حال بی نقص و محافظت شده به نظر برسد. بنابراین، این راه ها برای محافظت از رنگ مات خودرو کدامند؟ بیایید دریابیم.

استفاده از پوشش سرامیکی

پوشش سرامیکی چیزی بسیار جدید و یک روش بسیار محبوب برای محافظت از تقریباً هر چیزی است.
این پوشش اساساً روی هر سطحی، فلزی، پلاستیکی، چوبی کار می کند. هر چیزی که روکش سرامیکی داشته باشد محافظت می شود. هنگامی که سطح پوشش داده شده با سرامیک با آب یا گرد و غبار تماس پیدا می کند، به راحتی به پوشش نمی چسبند.
اگر روکش سرامیکی اضافه کنید، کار رنگ شما همیشه بی نقص به نظر می رسد. حتی اگر زباله های کوچکی روی کار رنگ وجود داشته باشد. یک آبکشی کوچک این کار را انجام می دهد.
پوشش سرامیکی نیز به راحتی اعمال می شود و در عرض چند دقیقه خشک می شود. فقط به یک حوله از کیتی که روکش سرامیکی همراه آن است نیاز دارید و چند قطره روی پارچه می‌ریزید و سپس روکش را روی رنگ می‌مالید.
یک بطری کوچک برای پوشاندن کل ماشین کافی است. و همچنین ماندگاری آن بسیار طولانی است. ماه ها می گذرد تا این پوشش روی رنگ مات خودرو از کار بیفتد و حل شود.

افزودن فیلم محافظ رنگ (PPF)

فیلم محافظ رنگ گزینه دیگری است. فیلم های محافظ رنگ برای هر نوع رنگ ماشین مات وجود دارد. فرقی نمی کند که صاف، ساتن یا نیمه براق باشد. یک گزینه برای همه وجود دارد. شما می توانید این فیلم های محافظ را روی کل خودرو اعمال کنید. یا اگر می خواهید فقط سپرها را بپوشانید.
از آنجایی که همه خودروها متفاوت هستند و پوشاندن برخی از خودروهایی که دارای پنل های بدنه بسیار پیچیده هستند، ممکن است کمی طول بکشد. اگر بودجه کافی دارید، این بهترین راه برای محافظت از رنگ مات خودرو شما خواهد بود.

مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند