رنگ مات خودرو – آیا این رنگ برای شما مناسب است؟(بخش سوم)

رنگ مات خودرو نکته ها و سوالات

قبل از اینکه گزینه های جایگزین رنگ مات خودرو را بررسی کنیم. بیایید چند سوال و باورهای غلط در مورد رنگ ماشین مات را پوشش دهیم. دانستن این موارد باعث صرفه جویی در هزینه و زمان شما می شود. همچنین به شما کمک خواهد کرد که آیا واقعاً می خواهید این رنگ را روی ماشین خود انجام دهید و از چه چیزهایی آگاه باشید. بنابراین، بیایید شروع کنیم.

آیا می توانید رنگ مات خودرو را تعمیر کنید؟

پاسخ به این سوال منفی است، شما نمی توانید هیچ گونه خراش روی رنگ را ترمیم یا تعمیر کنید مگر اینکه یک اسپری کامل روی آن پانل خاصی که تحت تاثیر قرار گرفته است انجام دهید.
این باعث می‌شود که قابلیت سرویس‌دهی رنگ خودرو مات بسیار ضعیف و گران باشد. اگر ماشینی با رنگ مات دارید، تمرکز اصلی شما باید روی حفظ شکل خوب رنگ و اطمینان از اینکه در نهایت دچار تصادف نمی شوید، باشد. این به این معنی است که شما باید دو برابر توجهی که به رنگ معمولی می کنید نسبت به این رنگ داشته باشید.
رنگ براق به سادگی قابل تعمیر است، یک ترمیم کوچک بیشتر خراش ها و ریزش ها را برطرف می کند. اما نه با رنگ مات. وقتی رنگ مات دارید، همیشه احتیاط کنید.
اما می توانید از رنگ مات نیز محافظت کنید. این یک چیز خوب است که می توانید بیشتر پانل هایی را که معمولاً در تصادفات آسیب می بینند پوشش دهید.

آیا می توانید رنگ مات را واکس بزنید؟

بسیاری از افراد این سوال را می پرسند و پاسخ منفی است. شما نمی توانید رنگ مات را واکس بزنید (حتی اگر متوجه شده باشید که چند بار باید ماشین خود را واکس بزنید). چرا این طور است؟ این به این دلیل است که رنگ مات صاف نیست.
اگر رنگ را زیر میکروسکوپ قرار دهید، متوجه خواهید شد که چگونه رنگ یکنواخت نیست. شکاف های کوچکی در پوشش رنگ وجود دارد که تقریباً میکروسکوپی هستند.
اگر سعی کنید در این رنگ واکس بزنید، در نهایت یک سطح صاف خواهید داشت، اما رنگ را خراب خواهید کرد. موم وارد این شکاف ها می شود و آنها را پر می کند. که منجر به چیزی عجیب و غریب می شود. با استفاده از موم رنگ سفید می شود زیرا موم سفید است.
با گذشت زمان می‌تواند به رنگ اصلی بازگردد، اما آسیب این ناهمواری میکروسکوپی باقی می‌ماند و نقطه‌ای که موم را در آن اعمال می‌کنید کاملاً محسوس خواهد بود و بیشتر افراد می‌توانند تفاوت را تشخیص دهند. بنابراین، اگر نمی خواهید رنگ را خراب کنید، استفاده از این نوع مراقبت از ماشین روی رنگ مات توصیه نمی شود.

آیا می توانید یک رنگ مات را صاف یا سفالی کنید؟

پاسخ این سوال تقریباً مشابه سوال قبلی است. با هر یک از این کارها، رنگ را برای همیشه خراب خواهید کرد.
خاک رس به گونه ای طراحی شده است که ذرات داخل خراش های ریز را از بین ببرد و رنگ را برای بافر آماده کند. اما رنگ مات با این سطوح ناهموار تمام می شود، به این معنی که رنگ خشن است و خاک رس با رنگ مات اصلا کار نمی کند.
اما آیا می توانم رنگ را صاف کنم؟ نه، شما نمی توانید رنگ مات خودرو را صاف کنید. به محض اینکه ترکیب بافینگ را بمالید و شروع به باف کردن کنید. بافر شروع به صاف کردن رنگ می کند. در پایان یک رنگ تک مرحله ای براق دریافت خواهید کرد. و شما این را نمی خواهید. شما می خواهید رنگ خودرو مات باشد.
به همین دلیل است که اگر نمی‌خواهید به کار رنگ آسیب دائمی وارد کنید، هرگز از این محصولات روی رنگ مات خود استفاده نکنید.

مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند