رنگ خودرو مات – آیا این رنگ برای شما مناسب است؟(بخش دوم)

انواع رنگ خودرو مات

روکش مات یکدست

روکش مات یکدست، روکش خودرو مات واقعی است. این روکش نه درخشندگی دارد و نه بازتابی دارد. وقتی آن را لمس می کنید آنقدر خشن است که تقریباً دانه دانه به نظر می رسد و هیچ براقی برای آن وجود ندارد.
همانطور که ذکر کردیم می توانید سایه هایی را روی آن ببینید اما هیچ بازتابی وجود ندارد. این پوشش به شما ظاهر پنهانی عمیقی را می دهد که از آن مراقبت می کنید.
اکثر افرادی که می خواهند یک روکش مات انجام دهند به دنبال این کار رنگ آمیزی و پرداخت مات صاف هستند. نکته مهم این است که این کار را به درستی انجام دهید.
به همین دلیل است که وقتی می خواهید یک روکش مات داشته باشید باید رنگ مناسب را انتخاب کنید. رنگ هایی مانند سبز ارتشی، شرابی یا قرمز گیلاسی با این روکش بسیار خوب به نظر می رسند.
اما هر طور که آن را رنگ کنید. از بین جمعیت متمایز خواهد شد و وقتی آن را در خیابان می‌رانید، باعث جلب توجه خواهد شد. به خصوص اگر مقداری روکش پنجره اضافه کنید و همچنین چرخ های مات تمام شده را اضافه کنید.

روکش مات ساتن

روکش مات ساتن دومین نوع رنگ خودرو مات است که می توانید روی ماشین خود انجام دهید. اما چه چیزی یک روکش مات ساتن را با روکش مات یکدست معمولی متفاوت می کند؟
تفاوت بین مات ساتن و مات یکدست این است که مات ساتن می تواند انعکاس ایجاد کند. و همچنین در مقایسه با مات یکدست نرم تر است. اما این به چه معناست؟
این به این معنی است که وقتی ماشین زیر نور خورشید است، رنگ منعکس می‌شود و آن عمق بی‌پایانی را که در روکش‌های مات مسطح قابل‌توجه است، نخواهد داشت.
این نوع رنگ بهترین رنگی است که بهترین های هر دو مدل رنگ را ارائه می دهد. شما روکش مات را تجربه خواهید کرد اما همچنین خودروی شما در تابستان در زیر نور چراغ ها یا زیر نور خورشید زیبا به نظر می رسد.
به همین دلیل است که اگر می خواهید یک روکش مات داشته باشید، این پوششی است که من به شما توصیه می کنم. حالا بیایید آخرین روکش مات را بررسی کنیم که روکش مات نیمه براق است.

روکش مات نیمه براق

روکش مات نیمه براق آخرین نوع روکش ماتی است که می توانید ماشین خود را با آن رنگ کنید. همانطور که از نام آن پیداست، این روکش نیمه براق است. چیزی بین مات ساتن و روکش براق.
اگر می خواهید خودروی خود را براق تر از روکش مات ساتن کنید، این روکش نیز گزینه خوبی است. تفاوت این دو در این است که این روکش شفاف تر از پوشش معمولی ساتن مات است. این بدان معنی است که تمام ناهمواری ها کمی بیشتر از سطح صاف پر شده و سطح کمی صاف می شود. اما نه کاملاً، که به عنوان یک روکش براق در نظر گرفته شود.
اما این به این معنی نیست که شبیه یک روکش براق است زیرا اگر از خاک رس یا بافر برای تمیز کردن رنگ استفاده می کنید، همچنان می توانید به رنگ آسیب بزنید. با این نوع رنگ و همچنین رنگ های مشابه، تمیز کردن فقط با آب صابون و سایر پاک کننده های غیر ساینده که به رنگ آسیب نمی زند، توصیه می شود.
با این وجود، استفاده از روکش نیمه براق عالی خواهد بود اگر به دنبال آن ظاهر نمایشگاهی هستید که بسیاری از صاحبان به دنبال آن هستند.

***

مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

رنگ خودرو مات

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند