آسیب قاب‌خودرو(بخش پنجم)

آسیب قاب‌خودرو

ستون های A، B، C و سقف

ستون ها و سقف نیز از اجزای حیاتی خودرو محسوب می شوند که ایمنی سرنشینان را تضمین می کنند.
و تعمیر آن ها بسیار دشوار است، به خصوص اگر ماشین درگیر واژگونی باشد. تعمیر آنها دشوار است اما خودرو را غیرقابل تعمیر محسوب نمی کنند.
پس از همه، یک سقف جدید را می توان از یک وسیله نقلیه دیگر برداشت. اگرچه این ساده به نظر می رسد، در واقع، قرار دادن سقف جدید روی خودرویی که سقف آسیب دیده دارد، بسیار مشکل است. به خصوص اگر ستون ها نیز آسیب دیده باشند.
امکان تعویض تک ستون وجود دارد. سخت ترین ستون ها، ستون های B هستند که در وسط قاب قرار دارند و درهای خودرو را به هم متصل می کنند. اما یک قاب و جوشکار خوب می تواند این مشکل را به راحتی حل کند.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

قاب های زیر وسیله نقلیه

این قاب ها پیچیده ترین هستند. و اگر وسیله نقلیه ای از پهلو با استخوان T ساخته شده باشد و یکی از آنها تغییر شکل داده باشد، صاف کردن آنها تقریبا غیرممکن است و این یک مثال واضح از آسیب قاب است که می تواند یک وسیله نقلیه را به طور کامل از بین ببرد.

چگونه بفهمیم خودرو قابل تعمیر است؟ – آسیب قاب‌خودرو

به عبارت ساده، قیمت تعمیر نشان می دهد که آیا خودرو قابل تعمیر است یا خیر. اگر تعمیر خودرو خیلی گران باشد و بالاتر از این اعداد باشد، به این معنی است که خودرو برای قطعات فروخته می شود.
یکی دیگر از عواملی که نقش بسزایی دارد میزان آسیب است. اگر بدنه نابود باشد، این خودروها عنوان گواهی تخریب را می گیرند. یعنی این خودرو را نمی توان در جاده ها برگرداند. اگر با خودرویی برخورد کردید که آسیب دیدگی راکر، صدمه به ستون، آسیب فایروال، آسیب وان عقب و تغییر شکل عقب دارد، از این خودروها دوری کنید.
ساده ترین آنها برای تعمیر آنهایی هستند که درست قبل از فایروال آسیب فرونتال دارند. هر چیزی که فراتر از فایروال باشد، ارزشش را ندارد. و تمام این تعمیرات باید بر روی دستگاه قاب انجام شود تا بتوانید قطعات آسیب‌دیده راکشیده و متناسب با آن تعویض کنید.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

حقایقی در مورد آسیب دیدگی و تعمیر قاب خودرو:

1. قاب خودرو سیستم پشتیبانی ساختاری وسیله نقلیه است که از فولاد یا آلومینیوم ساخته شده است که برای پشتیبانی از تمام اجزای مکانیکی خودرو، بدنه خودرو و وزن خودرو و همچنین محافظت از تمام قطعات و سرنشینان در صورت برخورد طراحی شده است.
2. دو نوع اصلی فریم خودرو وجود دارد: طراحی یکپارچه و طراحی بدنه روی فریم که در انواع مختلف خودروها استفاده می شود.
3. یک قاب خودرو از اجزای مقطعی مختلف تشکیل شده‌است که از ناحیه خاصی از وسیله نقلیه محافظت یا پشتیبانی می کند.
4. آسیب قاب به هرگونه آسیب وارد شده به قسمت هایی از وسیله نقلیه که برای حمایت از یکپارچگی ساختاری خودرو در اثر نیروهای خارجی، مانند برخورد یا خرابی، در نظر گرفته شده است، اطلاق می شود.

***

5. سطوح مختلف آسیب قاب می تواند بر اساس عمق آسیب رخ دهد، از آسیب جزئی تا آسیب عمده که پشتیبانی سازه اصلی را به خطر می اندازد.
6. اگر وسیله نقلیه فقط آسیب جزئی قاب دریافت کند، ممکن است قابل رانندگی باشد. با این حال، برخی از آسیب ها ممکن است شدیدتر از آن چیزی باشد که به نظر می رسد و ممکن است در هنگام رانندگی بر قسمت های بیشتری از خودرو تأثیر بگذارد.
7. برای بررسی آسیب قاب پس از برخورد، ارزیابی اولیه وضعیت خودرو را با جستجوی چروک‌های قابل مشاهده، فرورفتگی‌های بزرگ یا آسیب‌های آشکاری که ممکن است مانع حرکت خودرو به جلو شوند، انجام دهید.
8. اگر ماشین به طرفین کشیده شود، لرزش غیرقابل کنترلی داشته باشد، صداهای عجیب و غریب تولید کند، یا در سرعت های بالا به سختی بچرخد یا ثابت بماند، ممکن است یک مشکل اساسی در قاب وجود داشته باشد که نیاز به ارزیابی فوری توسط مرکز تعمیرات برخورد دارد.
9. خرابی قاب خودرو بسته‌به شدت آسیب و هزینه در بسیاری از موارد قابل تعمیر است. اگر هزینه ترمیم خسارت بیشتر از ارزش وسیله نقلیه باشد، خودرو “اسقاطی” در نظرگرفته می شود.

***

مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

آسیب قاب‌خودرو

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند