آسیب قاب‌خودرو(بخش چهارم)

ریل های قاب جلو و عقب

همانطور که از نام آنها پیداست، ریل های قاب جلو و عقب بخشی از قاب یکپارچه هستند. و زمانی که این قاب ها اصلاح یا خم می‌شوند، این آسیب، آسیب قاب‌خودرو محسوب می‌شود.
چگونه می توانید متوجه این ریل ها شوید؟ وقتی کاپوت خود را باز می کنید، در سمت چپ و راست متوجه می شوید که چگونه دو لوله فلزی از جلو بیرون زده اند.
این دو ریل، ریل های قاب جلویی هستند. آن ها برای جذب ضربه طراحی شده اند. و هنگامی که در معرض ضربه قرار می گیرند، خرد می شوند و اجازه نمی دهند ضربه وارد فایروال شود.
این ریل های قاب را می توان تعویض کرد و خودرو را می توان تعمیر کرد. و اگر همه چیز به درستی انجام شود، خودرو در آینده هیچ مشکلی نخواهد داشت. اما اگر تعمیر نادرستی دارید. بسیار آسان است که بگوییم در یک ضربه یا تصادف فرضی در آینده، ریل‌های قاب همان مقدار نیرویی را که از کارخانه رتبه‌بندی شده بود جذب نمی‌کنند.
بنابراین، اگر قصد خرید یک وسیله نقلیه تعمیرشده با ریل های فریم را دارید، به ریل های فریم و اینکه آیا تعمیر به درستی انجام شده است توجه کنید.

برج های استروت – آسیب قاب

همانطور که از نام آن پیداست، برج‌های استروت، پایه‌های جلویی را نگه می‌دارند. اگر آسیب ببینند، این آسیب، آسیب قاب محسوب می شود. از آنجایی که بدون آن ها در وضعیت کار مناسب، چرخ ها نمی توانند آنطور که باید بچرخند.
بنابراین، هنگامی که یک ماشین آسیب به برج استروت می‌زند، به این معنی است که آسیب قاب نیز دارد. خوشبختانه پایه ها قابل تعمیر هستند. اما آن ها باید به درستی تعمیر شوند تا هندسه وسیله نقلیه به هم نخورد و ماشین آنطور که باید کار کند.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

پانل های راکر

این پانل ها بعد از چرخ جلو و قبل از در قرار می گیرند. آن ها اساساً در را در جای خود نگه می دارند. اگر این پانل های راکر خرد شوند. درب بسته نمی شود و این به عنوان آسیب جدی طبقه بندی می شود که به راحتی می تواند یک وسیله نقلیه را اسقاطی کند.
این مورد به این دلیل است که دقیقاً در این قسمت، یک تن فلز وجود دارد که فایروال، پانل راکر و برج‌های استارت را به هم متصل می‌کند. همه چیز باید تنظیم شود. و برخورد با این نوع آسیب می تواند برای بسیاری از افراد دردسرساز باشد.
هنگامی که خودرویی در این قسمت آسیب ببیند، آسیب قاب در نظر گرفته می‌شود زیرا بخش‌های جدایی‌ناپذیری را پوشش می‌دهد که برای ایمنی کلی خودرو مهم است.
همه چیز قابل تعمیر است، اما وقتی این قطعات آسیب ببینند، درست کردن آن ها بسیار دشوار است.

فایروال

آسیب به فایروال نیز آسیب قاب محسوب می شود. این جزء سفت و سخت اساساً خودرو را اسقاط می‌کند. در صورت وجود ضربه می توان بیشتر آسیب را ترمیم کرد. اما اگر فایروال ماشین مچاله شده باشد، احتمالاً از بین می رود.
این مورد به این دلیل است که فایروال جزئی است که برای بازسازی یک ماشین به آن نیاز دارید. فایروال حاوی تمام نکات مهمی است که برای انجام موفقیت آمیز تعمیر باید تراز کنید.
اگر فایروال اشتباه باشد. آن وقت تعمیر این ماشین دردناک خواهد بود. بهترین کاری که می توانید انجام دهید وقتی با خودروی آسیب دیده فایروال مواجه می شوید این است که از آن فاصله بگیرید و به ماشین بعدی بروید. این آسیب قاب ارزش تعمیر ندارد.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

پانل ربع

پانل های ربع در پشت هستند. این پنل ها پنل های آرایشی هستند که شبیه گلگیرهای جلو هستند. از آنجایی که به هیچ وجه با قاب تماس ندارند، آسیب قاب محسوب نمی شوند.
اما آنچه می تواند به عنوان آسیب قاب در نظر گرفته‌شود، برج های استرات عقب و فلزی است که در پشت پانل یک چهارم قرار دارد. اگر این فلز دستکاری یا خم شده‌باشد، خودرو آسیب به قاب دارد.
همچنین اگر خودرو از عقب تصادف کرد و عقب رانده‌شد و شکاف درها هم تراز نشد، این نیز جزو خودروهای آسیب‌دیده قاب محسوب می شود. از آنجایی که تمام اجزایی که در زیر قرار دارند به جلورانده می شوند. تعمیر کار دشواری است و من فکر نمی‌کنم افراد زیادی بتوانند این کار را انجام دهند.
مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند