آسیب قاب خودرو(بخش سوم)

آسیب بدنه روی قاب

وقتی صحبت از وسایل نقلیه بدنه روی قاب است، آسیب قاب زمانی است که آسیب قابل توجهی به تیرهای فلزی خودرو یا کامیون وارد می شود.
بیایید بگوییم اگر خودرو از جلو ضربه خورده باشد و فقط سپر جلو و فاسیای جلو آسیب دیده باشد. در بیشتر موارد، این وسیله نقلیه آسیب دیده از قاب در نظر گرفته نمی شود. این به این دلیل است که قاب مستطیل همه یک تکه است.
این بدان معنی است که هر چیزی که آسیب دیده است جایگزین خواهد شد. بنابراین، این وسیله نقلیه می تواند به رانندگی در جاده ها ادامه دهد، اما همچنان یک وسیله نقلیه تعمیرشده است. این به این دلیل است که به بدنه آسیب وارد شده است.
اگر اسکلت فلزی تماماً یک تکه است، اگر قرار است به خودرو شما عنوان آسیب قاب داده شود، نباید نگران باشید. همین قانون برای پشت خودرو نیز وجود دارد. اگر قاب از پشت خم شده باشد، خودرو آسیب دیده است. اگر قاب اوکی باشد، قاب خودرو آسیب دیده در نظر گرفته نمی‌شود.
اما در مورد وسایل نقلیه با قاب یکپارچه، همه چیز کاملاً متفاوت است و ما در قسمت بعدی به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

آسیب به قاب یکپارچه

همانطور که گفتیم، قاب های یکپارچه طراحی متفاوتی دارند. در این قاب ها، بسیاری از اجزاء ممکن است آسیب ببینند و خودرو به عنوان آسیب قاب در نظر گرفته‌شود. با در نظرگرفتن این موضوع، اسقاط‌کردن یک خودروی فریم تک بدنه بسیار ساده تر از خودروی بدنه روی فریم است.
از آنجایی که خودروهای با قاب‌یکپارچه همگی یک تکه هستند و اگر برخی از عناصر بدنه زیر آسیب ببینند، خودرو را می توان به عنوان خودروی عنوان نجات‌یافته در نظر گرفت. بنابراین، کدام مناطق قاب هستند که هنگام ضربه‌زدن، وسیله نقلیه را اسقاطی تلقی می کنند، و کدام یک از آن ها ماشین را جمع نمی کنند؟ بیایید دریابیم.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

آسیب به پشتیبان اصلی

این بخش در جلوی خودرو قرار دارد. این پشتیبانی اصلی اساساً یک قطعه بزرگ است. این پشتیبان هسته چراغ‌های جلو، رادیاتور و سپر جلو را در خود جای داده‌است. هنگامی که این تکیه گاه اصلی آسیب ببیند، یک وسیله نقلیه را اسقاطی نمی کند و این نوع آسیب به عنوان آسیب قاب در نظرگرفته نمی شود. این به این دلیل است که ریل های قاب هنوز می توانند کاملاً سالم باشند.

نوار تصادف از جلو

میله تصادف از جلو در جلوی خودرو قرار دارد. روی ریل های قاب جلویی پیچ می شود. این میله تصادف با قابلیت جذب ضربه از جلو طراحی شده‌است. به گونه ای طراحی شده‌است که با ضربه‌زدن به خودرو از جلو، خرد می شود.
این بستگی زیادی به ضربه دارد. اگر میله تصادف خرد شده‌باشد و ریل های فریم در شرایط خوبی باشند و پیچ‌خورده یا خمیده‌نباشند، خودرو اسقاط نمی شود. این مورد از آنجایی است که نوار تصادف بخشی از قاب در نظرگرفته نمی شود و این آسیب قاب نیست.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

میله تصادف عقب

به طور مشابه، به میله تصادف جلو، میله تصادف عقب در صورت برخورد از عقب وجود دارد. اگر میله تصادف فقط پیچ خورده‌باشد، آسیب قاب محسوب نمی شود. اما بیایید بگوییم اگر پشت ماشین از جمله وان به داخل وسیله نقلیه فشار داده‌شود و تمام فلزات پشتی خرد شود.
سپس این به عنوان آسیب قاب در نظرگرفته می شود. و این نوع آسیبی است که شما نمی خواهید آن را داشته باشید. از آنجایی که کار زیادی است و برای ترمیم این آسیب وقت و هزینه زیادی از شما می گیرد. وان عقب باید تعویض شود و ریل های قاب عقب نیز تعویض شود.

مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند