آسیب قاب خودرو(بخش دوم)

آسیب قاب خودرو

ایمنی قاب یکپارچه چگونه کار می کند؟

همانطور که گفتیم در گذشته خودروها با طراحی بدنه روی فریم ساخته می شدند. این قاب ها بسیار سخت و بادوام بودند. آن ها به راحتی می توانستند ضربه بزرگی از جلو را تحمل کنند. اما مهم تر از آن، این طراحی فاقد توانایی جذب ضربه زیاد است.
اگر خودرو قدیمی با قاب بدنه روی فریم دارید و دچار تصادف شوید، به احتمال زیاد آسیب زیاد به قاب و برخی عواقب دائمی برای سلامتی شما پیش می آید. زیرا وقتی ضربه ای وارد می شود، در جلو چیزی جز ریل برای جذب ضربه وجود ندارد.
بسیاری از افراد ادعا می کنند که این وسایل نقلیه قدیمی مانند تانک ساخته شده اند. در واقع، اگر آن ها در یک تصادف از جلو با یک ماشین مدرن درگیر شوند، این ماشین های قدیمی تا حد زیادی در اثر برخورد از بین می روند. در حالی که خودروی مدرن دارای ساختار تصادف از جلو است، فقط یک ضربه جزئی متحمل می شود و سرنشینان نسبتاً از ضربه ایمن تر خواهند بود.
این موضوع به این دلیل است که خودروهای مدرن به اصطلاح دارای مناطق مچاله هستند. این مناطق به طور خاص برای جذب ضربه و مچاله شدن طراحی شده اند. این مچاله شدن ضربه را جذب می کند و از آسیب بیشتر به قاب جلوگیری می کند.
این بدان معناست که خودرو قابل تعمیر خواهد بود. این مزیت طراحی قاب یکپارچه است. افزایش ایمنی و همچنین تعمیر اقتصادی پس از حادثه تصادف. اگر خودرو با سرعت کم تصادف کرد، به احتمال زیاد خودرو را می توان به جاده بازگرداند و بدون هیچ مشکلی رانندگی کرد. این به این دلیل است که بدنه خودرو سالم سالم است، زیرا فقط ناحیه مچاله تعویض می شود.

ایمنی بدنه روی قاب چگونه کار می کند؟

ایمنی بدنه روی قاب، در مقایسه با طراحی قاب یکپارچه، بسیار بدتر است. همانطور که گفتیم بدنه روی فریم به این معنی است که بدنه خودرو در بالای یک قاب مستطیلی شکل قرار گرفته است.
قاب جامد بسیار سنگین است اگر از فولاد با مقاومت بالا ساخته شده باشد. این بر توانایی رانندگی وسیله نقلیه تأثیر می گذارد زیرا چرخش بدنه زیادی وجود دارد. این رول بدنه به خصوص در گوشه ها نمایان است. شما فورا متوجه خواهید شد که چگونه بدنه خودرو از یک طرف خم می شود.
و ایمنی کلی پایین است. قاب به شدت پایین نصب شده است و در صورت ضربه زیاد، هر دو قطعه قاب در جهات مختلف قرار می گیرند. آن ها ضربه را جذب نمی کنند و آسیب به قاب برای تعمیر خیلی جدی است.
ناگفته نماند که وقتی فریم ها در جهات مختلف می روند، از راننده محافظت نمی شود. و ضربه در جلو توسط ستون فرمان جذب می شود که اساساً راننده را در یک ثانیه در صورت تصادف شدید از جلو می کشد.

***

خودروهای بدنه روی قاب به هیچ وجه ایمن نیستند و حتی در دهه 60 نیز کنار گذاشته‌شدند. اگرچه، آن ها هنوز هم تا همین اواخر تولید می شدند. یعنی فورد کراون ویکتوریا آخرین خودرویی بود که این بدنه را در طراحی قاب داشت و تا سال 2011 در حال تولید بود.
اما در مورد کامیون ها داستان متفاوت است. وانت ها و نیمه کامیون ها تیرآهن بسیار سنگین تری نسبت به خودروهای معمولی در گذشته دارند. به همین دلیل است که آن ها ایمن تر هستند و در هنگام برخورد آسیب کمتری به قاب وارد می کنند.
حتی اگر در تصادفات سنگین تر، همان عواقبی را متحمل شوند که خودروهای با این طراحی داشتند. و این آسیب قابل توجه قاب و حذف کامل بود.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

چه چیزی به عنوان آسیب قاب در نظر گرفته می شود؟

حالا بیایید بحث کنیم که چه چیزی آسیب قاب در نظر گرفته‌می‌شود. ما در مورد هر دو طرح قاب بحث خواهیم کرد زیرا هنوز هم افرادی هستند که اتومبیل های بدنه روی قاب و همچنین کامیون ها را رانندگی می کنند. ابتدا بدنه روی قاب را مورد بحث قرار می دهیم و سپس به خودروهای قاب یکپارچه می پردازیم.

مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند