قاب‌خودرو: راهنمایی برای نحوه ساخت خودرو شما(بخش چهارم)

می توان قاب را تعمیر کرد؟

این بستگی به میزان آسیب به قاب‌خودرو دارد. در موارد خاصی که آسیب وارد شده نسبتاً جزئی است، قاب‌خودرو را می توان تعمیر کرد.
اما در سایر موارد جدی تر، آسیب به قاب‌خودرو جبران ناپذیر است. آسیب قاب آنقدر شدید که به ساعت ها کار، پول و تلاش نیاز دارد، همیشه قابل انجام نیست. ناگفته نماند مکانیک ها ممکن است اصلاً مایل به انجام این کار نباشند.
به احتمال زیاد، برای تعمیر قاب باید پول بیشتری نسبت به هزینه ای که برای خرید وسیله نقلیه در وهله اول خرج کرده اید، خرج کنید. بعلاوه، یک قاب تعمیرشده به اندازه شرایط اولیه خود قوی نخواهد بود. به همین دلیل است که تعمیر یک قاب با آسیب بسیار زیاد یک مسئولیت بزرگ است.
برخی از فروشگاه‌های خودرو مستقیماً ایده تعمیر قاب‌های آسیب‌دیده را رد می‌کنند – قاب‌هایی که بیش از حد تخریب شده یا بهینه‌سازی شده‌اند.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

هزینه تعمیر قاب‌خودرو

اینکه تعمیر آسیب دیدگی قاب‌خودرو چقدر برای شما هزینه دارد به عوامل مختلفی بستگی دارد. در بیشتر موارد، تا حد زیادی به شدت آسیب بستگی دارد.
تقریباً همیشه، ماشین در بالای یک ابزار تخصصی به نام “قفسه قاب” قرار می گیرد که در آن تعمیرات دقیق انجام می شود. به طور طبیعی، خدماتی مانند این ارزان یا آسان نیستند.
تعداد کمی از خودروها چنین تعمیرات جامعی را دریافت می کنند زیرا به ندرت عملی است.

آیا رانندگی با وسیله نقلیه ای که قاب آسیب دیده دارد، ایمن است؟

در یک کلام، نه؛ راندن وسیله نقلیه ای با آسیب قاب ایمن نیست. هنگامی که آسیب هایی از این دست رخ می دهد، یکپارچگی ساختاری خودرو به خطر می افتد. نتیجه؟ هر تصادف بعدی می تواند ماشین را به سمت عواقب بدی سوق دهد. علاوه بر این، از آنجایی که آسیب به قاب خودرو اغلب هندسه جلویی خودرو را تغییر می‌دهد، به قابلیت رانندگی ضربه می‌زند.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

آیا می توانید یک خودرو با آسیب قاب را بفروشید؟

اعتبار فروش خودرو با قاب آسیب دیده در مکان های مختلف متفاوت است. با این حال، تقریباً در هر مورد، یک فروشنده قانونی موظف است قبل از فروش، حقایق مربوط به چنین آسیب‌هایی را فاش کند. عدم ارائه این اطلاعات ممکن است به زودی شما را با مشکل قانونی مواجه کند.
علاوه بر این، عدم افشای آسیب قاب خودرو هنگام تلاش برای فروش وسیله نقلیه می‌تواند شما را در مشکلات کیفری و مدنی قرار دهد، اگر مالک جدید خودرو در تصادف ناشی از چنین آسیب‌هایی آسیب ببیند.
بنابراین، ارائه تجزیه و تحلیل مناسب از آسیب ظاهری قاب به خریداران بالقوه بهترین راه برای ادامه است. نه تنها راه.

حقایقی در مورد قاب و شاسی خودرو:

1. چارچوب و شاسی وسیله نقلیه اجزای ضروری هستند که خودرو را چه در حالت ثابت و چه در حال حرکت در فرم نگه می دارند.
2. قاب وسیله نقلیه قسمت کلیدی خودرو است و برای تحمل وزن مسافران وسیله نقلیه، بارهای صندوق و بدنه وسیله نقلیه عمل می کند.
3. یک شاسی تمام اجزای دیگر خودرو را در خود جای می دهد و از تمام قطعات و اجزای دیگر خودرو پشتیبانی می کند.
4. کارکردهای شاسی خودرو شامل پشتیبانی از سیستم فرمان، مخزن سوخت، رادیاتور، موتور، سیستم تعلیق، ترمز، چرخ ها و سیستم انتقال است.
5. عملکرد قاب خودرو شامل پشتیبانی از بدنه و اجزای مکانیکی خودرو و مقابله با بارهای دینامیکی و استاتیک بدون اعوجاج یا انحراف بی مورد است.
6. انواع قاب های وسیله نقلیه موجود بستگی به ساختار دارد و شامل قاب محیطی، قاب از نوع نردبانی، قاب افست، قاب نوع X و آف ست با قاب عضو متقاطع است.
7. انواع شاسی خودرو شامل شاسی نردبانی، مونوکوک، ستون فقرات، فضایی یا لوله ای و شاسی ترکیبی است.
8. طراحی شاسی حداقل نیاز هر وسیله نقلیه ای برای حرکت است، در حالی که یک قاب بدنه وسیله نقلیه است زیرا هر چیز دیگری روی آن نصب شده است.
9. شاسی به عنوان ستون فقرات یک وسیله نقلیه در نظر گرفته می شود، زیرا تمام قطعات و اجزای دیگر خودرو را پشتیبانی می کند.
10. درک تفاوت‌های میان قاب و شاسی ضروری است، زیرا آن ها متفاوت طراحی شده‌اند، اجزای مختلفی دارند، و اهداف مختلفی را که وسیله نقلیه برای پایداری و استحکام در حین حرکت یا ایستایی مورد نیاز است، انجام می‌دهند.

حرف آخر

آسیب به قاب خودرو می تواند به معنای عواقب منفی برای وسیله نقلیه و سلامت شما باشد. دلیلی وجود ندارد که چنین تعمیر مهمی را به تعویق بیندازید، به خصوص اگر قصد دارید روزی خودرو را بفروشید. اگرچه تعمیر معمولاً گران است، اما بهتر است این نگرانی ها در اسرع وقت برطرف شود.
مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند