نحوه تعمیر رنگ خرد شده روی خودرو (بخش دوم)

چه چیزی باعث می‌شود که مجبور شوید رنگ خردشده را تعمیر کنید؟

خطرات جاده

زباله ها عامل بزرگی هستند که می توانند باعث ایجاد رنگ خرد شده در خودرو شوند. متداول‌ترین جایی که رنگ ماشین با زباله‌هایی که با سرعت بالا حرکت می‌کنند برخورد می‌کند، کنار جاده است. آوارهای ناشی از تصادفات، سنگریزه های پراکنده و بقایای بتونی حاصل از کار ساخت و ساز کنار جاده، همه منابعی هستند که می توانند به رنگ خودرو شما آسیب بزنند.
این اختلالات را نمی توان پیش بینی کرد، بنابراین اجتناب از آنها آسان نیست. بهترین راه حل این است که از خطرات احتمالی جاده فاصله بگیرید.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

آب و هوا

اگر فکر می کنید که آب و هوا روی رنگ خودرو شما تاثیری ندارد سخت در اشتباهید. هر نوع آب و هوای نامطلوب، سرد یا گرم می تواند فوراً به رنگ شما آسیب برساند.
احتمال خرد شدن رنگ در خودرو پس از اینکه ساعت‌ها در پارکینگ در معرض اشعه‌های گرمای خورشید بی حفاظ مانده است، بیشتر است. در شرایط آب و هوایی گرم، رطوبت نیز افزایش می‌یابد که به رنگ خودرو آسیب می‌زند.
همین نوع آسیب رنگ را می توان در هوای سرد نیز مشاهده کرد. تندبادهای شدید باد، طوفان های برفی و یخ های وحشیانه برای تبدیل یک کار رنگ صاف به یک فاجعه بزرگ، بدنام هستند.
شما نمی توانید برای محافظت از اتومبیل خود در برابر اثرات آب و هوایی کار زیادی انجام دهید. استفاده نکردن از خودرو در زمان نامساعد بودن آب و هوا یک گزینه نیست. تنها چیزی که می توانید کنترل کنید این است که ماشین خود را در مکانی امن پارک کنید، جایی که آب و هوا نمی تواند ماشین شما را تحت تاثیر قرار دهد.

اشیاء تیز

هنگامی که وسایل تیز با ماشین شما تماس پیدا می کنند، بدیهی است که رنگ شما از بدنه جدا می شود. برخورد طبیعی اشیاء تیز به ماشین شما بسیار نادر است. اما این اشیاء در هنگام بررسی وندالیسم خودروها وارد عمل می شوند. اقدامات وندالیسم در خودروها بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید.
وندالیسم خودرو می تواند به شکل کلید، تیغ چاقو یا حتی سنگ های تیز باشد. این اعمال می تواند منجر به آسیب‌زدن به رنگ خودرو شود. هنگامی که اجسام تیز مانند این ها با ماشین شما برخورد می کنند، خرد شدن رنگ در خودرو نتیجه آشکاری است.
اکنون که می دانید چگونه رنگ شما می تواند خرد شود، می توانید در آینده از آن ها اجتناب کنید. اما اگر رنگ شما قبلاً تراشه‌شده است، باید نگران باشید. چگونه رنگ خردشده را روی ماشین تعمیر کنیم؟

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

چگونه رنگ خرد شده در خودرو خود را تعمیر کنیم؟

اگر رنگ شما خرد شده باشد، چند گزینه برای شما وجود دارد. اینکه کدام گزینه را باید انتخاب کنید به کیفیت کاری که نیاز دارید، زمانی که مایل به صرف آن هستید، میزان پولی که می خواهید خرج کنید و مهم تر از همه به میزان رنگ آسیب دیده بستگی دارد.
تراشه ها کار پیچیده ای برای تعمیر نیستند. اگر مایلید زمانی را از برنامه خود صرف کنید، به راحتی می توانید خودتان آن را برطرف کنید. یا اگر آسیب کم باشد، راه‌حل‌های سریعی نیز وجود دارد. در اینجا چند روش در مورد نحوه تثبیت رنگ تراشیده شده روی ماشین آورده شده است.

با استفاده از قلم رنگ

این احتمالاً ساده ترین راه برای رفع تراشه رنگ یا خراش است. اما محدودیت هایی دارد. برای اینکه قلم رنگ کار کند، ناحیه آسیب‌دیده باید کوچک باشد. اگر تراشه به اندازه یک سکه است، ترمیم کردن آن با قلم رنگ بهترین گزینه نیست. یا اگر قسمت بریده‌شده شروع به زنگ‌زدن کرده است، قلم رنگ گزینه مناسبی نخواهد بود.
اگر ناحیه آسیب دیده کوچک است و قبل از ایجاد هرگونه زنگ زدگی به اندازه کافی سریع عمل کنید، می توانید با استفاده از قلم رنگ، رنگ خرد شده در خودرو را به سرعت و به راحتی تعمیر کنید.
ابتدا کد رنگ روی گیره درب ماشین خود را ببینید و یک خودکار رنگ برای رنگ آن بخرید. خرید رنگ مناسب مهم است. اگر طیف رنگ کمی متفاوت باشد، قسمت اصلاح‌شده قابل مشاهده خواهد بود. هنگامی که طیف مناسب را انتخاب کردید، می توانید شروع به کار کنید.
قبل از ادامه باید ناحیه آسیب‌دیده را تمیز کنید. هنگام استفاده از قلم رنگ، نمی خواهید هیچ گونه آلودگی روی سطح داشته باشید. الکل ماده خوبی برای تمیز کردن ماشین قبل از رنگ آمیزی است. مقدار زیادی الکل‌مالیده و محل را تمیز کنید. اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که تراشه یا خراش آسیب دیده روی کار رنگ خود را با استفاده از قلم پر کنید.
اگر تصمیم دارید از قلم رنگ برای پرکردن رنگ خردشده خود استفاده کنید، چند معایب وجود دارد. گزینه رنگ های زیادی در مورد خودکارهای نقاشی وجود ندارد، بنابراین انتخاب طیف مناسب می تواند مشکل باشد. و این یک راه حل مناسب نیست. با بررسی دقیق تر، نقص ظاهر می شود و این احتمال وجود دارد که زنگ زدگی از طریق رنگ عبور کرده و وارد بدنه شود.

***

مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx