نحوه جلوگیری از زنگ زدگی در خودرو (بخش سوم)

نکاتی در مورد استفاده از پوشش محافظ برای جلوگیری از زنگ زدگی در خودرو

1. ماشین را کاملا تمیز کنید: قبل از اعمال پوشش محافظ، تمیز کردن کامل ماشین بسیار مهم است. این کار شامل شستن و خشک کردن بدنه خودرو و همچنین تمیز کردن نقاط زنگ زدگی در خودرو با برس سیمی یا کاغذ سنباده می باشد.
2. استفاده از پرایمر ضد زنگ: پس از تمیز کردن، یک پرایمر ضد زنگ را به تمام نقاطی از خودرو که مستعد زنگ زدگی هستند بمالید. این به جلوگیری از خوردگی بیشتر کمک می کند و یک لایه محافظتی اضافی در برابر رطوبت و سایر عناصری که می توانند باعث زنگ زدگی شوند، فراهم می کند.
3. یک پوشش محافظ اعمال کنید: پس از خشک شدن پرایمر، یک پوشش محافظ مانند موم یا درزگیر را روی تمام قسمت هایی از ماشین خود که مستعد زنگ زدگی هستند، بمالید. اطمینان حاصل کنید که هر اینچ از فلز در معرض روی وسیله نقلیه خود را بپوشانید تا حداکثر محافظت در برابر خوردگی و اکسیداسیون ناشی از رطوبت و سایر عناصر محیط را داشته باشید.

***

4. زمان برای خشک شدن بگذارید: قبل از رانندگی یا قرار دادن وسیله نقلیه خود در معرض باران یا برف، زمان کافی برای خشک شدن پوشش محافظ خود بگذارید. این امر حداکثر اثربخشی را در جلوگیری از خوردگی روی بدنه خودروی شما در طول زمان به دلیل قرار گرفتن در معرض عناصر محیطی مانند آب باران یا تجمع برف در سطح آن در طول زمان تضمین می کند.
5. به طور مرتب استفاده کنید: برای اطمینان از محافظت بهینه در برابر خوردگی، پوشش محافظ انتخابی خود را حداقل هر شش ماه یکبار مجدداً اعمال کنید. این امر به جلوگیری از گسترش بیشتر لکه‌های زنگ موجود کمک می‌کند و همچنین لایه‌های حفاظتی بیشتری در برابر اکسیداسیون آینده ناشی از عوامل محیطی مانند تجمع آب باران در سطح آن در طول زمان در صورتی که به‌درستی با محلول پوشش‌دهنده مؤثری که از قبل اعمال شده محافظت نشود، ایجاد می‌کند.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

چه چیزی باعث زنگ زدگی می شود و چگونه می توانید از آن جلوگیری کنید؟

زنگ نوعی خوردگی است که زمانی رخ می دهد که آهن یا آلیاژهای آن مانند فولاد در معرض اکسیژن و رطوبت قرار گیرد. زنگ زمانی ایجاد می شود که فلز در حضور آب یا رطوبت با اکسیژن واکنش می دهد. این واکنش باعث تشکیل اکسید آهن هیدراته می شود که معمولاً به عنوان زنگ شناخته می شود.
شایع ترین علت زنگ قرار گرفتن در معرض آب یا رطوبت برای مدت طولانی است. سایر عواملی که می توانند به زنگ زدگی کمک کنند عبارتند از آب شور، باران اسیدی و آلودگی هوا حاوی دی اکسید گوگرد و اکسیدهای نیتروژن.
علاوه بر این، برخی فلزات بیشتر از سایرین مستعد زنگ زدگی هستند. به عنوان مثال، آهن و فولاد به دلیل سطوح واکنش پذیری بالاتر، احتمال خوردگی بیشتری نسبت به آلومینیوم یا فولاد ضد زنگ دارند.

***

خوشبختانه راه های مختلفی وجود دارد که می توانید از ایجاد زنگ زدگی بر روی اجسام فلزی خود جلوگیری کنید:
1)اشیاء فلزی خود را با نگهداری آن ها در مکانی خشک و دور از تماس مستقیم با آب یا رطوبت، خشک نگه دارید.
2) روی اجسام فلزی خود یک پوشش محافظ مانند رنگ یا موم بمالید.
3) از فلزات مقاوم در برابر خوردگی مانند فولاد ضد زنگ به جای آهن معمولی استفاده کنید.
4) هر گونه آلودگی یا زباله را از اشیاء فلزی خود به طور مرتب پاک کنید.
5) به طور دوره ای از اسپری ضد زنگ روی اجسام فلزی خود استفاده کنید.
6) اقلام ساخته شده از فلزات مختلف را جداگانه نگهداری کنید تا با یکدیگر تماس نداشته باشند و باعث خوردگی گالوانیکی نشوند.

مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx