نحوه جلوگیری از زنگ زدگی خودرو (بخش دوم)

.‌‌چگونه با تعمیر و نگهداری منظم از زنگ زدگی خودرو خود محافظت کنید.

زنگ زدگی یک مشکل رایج برای خودروها است و در صورت عدم کنترل می تواند باعث آسیب جدی شود. خوشبختانه، اقداماتی وجود دارد که می توانید برای محافظت از خودروی خود در برابر زنگ زدگی با تعمیر و نگهداری منظم (علاوه بر نحوه جلوگیری از زنگ زدگی خودرو) انجام دهید.
ابتدا مطمئن شوید که خودرو خود را تمیز و واکس‌زده نگه دارید. شستن منظم بیرونی خودرو به حذف کثیفی ها و زباله هایی که می توانند منجر به زنگ زدگی شوند کمک می کند. واکس زدن قسمت بیرونی خودرو به محافظت از آن در برابر رطوبتی که می تواند باعث زنگ زدگی شود نیز کمک می کند.
دوم، قسمت زیرین وسیله نقلیه خود را به طور منظم برای علائم خوردگی یا زنگ زدگی بررسی کنید. اگر نواحی را پیدا کردید که شروع به خوردگی یا نشان دادن علائم زنگ زدگی هستند، آن ها در اسرع وقت قبل از بدتر شدن را تعمیر کنید.
سوم، تمام مایعات موجود در وسیله نقلیه خود را به طور منظم بررسی کنید و در صورت نیاز از سطوح پایین آن استفاده کنید. سطوح پایین سیال می‌تواند منجر به خوردگی در بخش‌های خاصی از موتور یا سایر اجزا شود که در صورت عدم رسیدگی سریع، در نهایت می‌تواند منجر به زنگ‌زدگی در طول زمان شود.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

چهارم، همه شیلنگ ها و تسمه ها را از نظر سایش یا آسیب به طور منظم بررسی کنید و در صورت لزوم آن ها را تعویض کنید. شیلنگ‌ها یا تسمه‌های فرسوده می‌توانند رطوبت را وارد مناطقی کنند که نباید باشد که در نهایت منجر به خوردگی می‌شود و در نهایت منجر به تشکیل زنگ‌زدگی در قسمت‌های خاصی از خودرو در طول زمان می‌شود.
در نهایت، مطمئن شوید که تعویض روغن را به طور منظم طبق برنامه انجام می دهید تا روغن قدیمی در داخل موتور جمع نشود (تا حدودی شبیه خوردگی ترمینال باتری است) که در صورت عدم رسیدگی، به سرعت ممکن است باعث خوردگی شود و در نهایت منجر به تشکیل زنگ زدگی شود. از طریق تعویض روغن یا وسایل دیگر مانند خارج کردن دوره ای روغن قدیمی از داخل خود موتور.

مزایای استفاده از بازدارنده زنگ زدگی در خودرو

زنگ زدگی یک مشکل رایج برای وسایل نقلیه، به ویژه خودروهایی است که زیاد در معرض عناصر طبیعی قرار دارند. زنگ زدگی می تواند آسیب جدی به وسیله نقلیه شما وارد کند و منجر به تعمیرات پرهزینه (بدون ذکر هزینه تعمیر زنگ) و حتی تعویض کامل قطعات شود. خوشبختانه راه هایی برای محافظت از خودروی شما در برابر آسیب زنگ زدگی وجود دارد. یکی از موثرترین روش ها استفاده از بازدارنده زنگ در خودروی شماست.
بازدارنده زنگ یک ترکیب شیمیایی است که به جلوگیری از خوردگی و اکسیداسیون سطوح فلزی کمک می کند. این ماده با تشکیل یک مانع نامرئی بین سطح فلز و اکسیژن یا رطوبت هوا عمل می کند که از اکسیداسیون جلوگیری می کند.
این مانع همچنین به جلوگیری از نفوذ آب به شکاف های کوچک در سطح فلز کمک می کند. که می تواند به مرور زمان منجر به خوردگی بیشتر شود. بازدارنده‌های زنگ به اشکال مختلفی از جمله اسپری‌ها، مایعات، موم‌ها و روغن‌ها وجود دارند. که می‌توانند مستقیماً روی ناحیه آسیب‌دیده اعمال شوند یا برای محافظت بیشتر در برابر زنگ زدگی با رنگ مخلوط شوند.

استفاده از بازدارنده زنگ زدگی در وسیله نقلیه خود با نحوه جلوگیری از زنگ زدگی روی خودرو چندین مزیت دارد:

1. به محافظت در برابر خوردگی ناشی از قرار گرفتن در معرض آب شور یا سایر مواد خورنده مانند نمک جاده که در ماه های زمستان استفاده می شود کمک می کند.
2. از اکسید شدن سطوح فلزی که می تواند منجر به تغییر رنگ شود جلوگیری می کند.
3. رطوبت را از بین می برد که در صورت عدم کنترل می تواند باعث آسیب بیشتر شود.
4.یک لایه حفاظتی اضافی در برابر خراش ها و فرورفتگی های ناشی از سایش و پارگی روزمره ایجاد می کند.
5. و با جلوگیری از خراب شدن زودرس ناشی از زنگ زدگی، طول عمر بدنه خودروی شما را افزایش می دهد.

به طور کلی، استفاده از یک بازدارنده زنگ در خودروی شما یک راه آسان برای حفظ ظاهر آن در بهترین حالت و در عین حال محافظت از آن در برابر تعمیرات پرهزینه ناشی از خوردگی یا آسیب اکسیداسیون ناشی از قرار گرفتن در معرض عناصر خشن مانند آب نمک یا نمک جاده است که در ماه های زمستان استفاده می شود.

مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx