10 نکته که در مورد رنگ خودرو درست است.(بخش دوم)

انواع مختلفی از رنگ خودرو وجود دارد.

وقتی صحبت از رنگ خودرو می شود، انواع مختلفی وجود دارد که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. یکی از رایج ترین آن ها لاک اکریلیک است. این نوع برای پرداخت براق بالا و قیمت ارزان آن شناخته شده است. با این حال، به راحتی تراشه تراشه می شود. حتی بدتر از آن، مستعد آسیب شیمیایی و آفتاب است.
علاوه بر این، رنگ خودکار مینای اکریلیک نیز وجود دارد. این نوع رنگ که با کیفیت بالای آن شناخته می شود، در لحظه خشک شدن به یک پایان سخت می رسد. در این میان، یورتان نیز وجود دارد که یکی از گران‌ترین انواع رنگ‌های خودرو است. با این حال، بادوام است و استفاده از آن بسیار آسان است. در نهایت، رنگ مبتنی بر آب وجود دارد که می‌توان از آن بر روی هر رنگ بدنه خودروی موجود استفاده کرد.
برای تعیین نوع رنگ مناسب برای ماشین خود، به شدت توصیه می شود که با یک متخصص مشورت کنید.

سازگاری کلید انتخاب رنگ مناسب برای ماشین است.

ممکن است متوجه آن نباشید، اما سازگاری نقش کلیدی در انتخاب نوع رنگ مناسب برای ماشین شما دارد.
همانطور که توضیح داده شده است، «عوامل سازگاری محصول نیز امروزه بسیار مهم هستند. مواد سازگار فقط به پایه های لعاب، لاک یا اورتان محدود نمی شوند – هر محصول در کل سیستم رنگ باید با مواد سطحی که روی آن اعمال می شود و همچنین با هر محصول دیگری در سیستم سازگار باشد. به عنوان مثال، استفاده از یک کاهنده PPG با یک سخت کننده BASF در یک محصول رنگ باعث ایجاد مشکل می شود. تک تک محصولات به‌عنوان بخش‌هایی از یک سیستم رنگ سازگار طراحی نشده‌اند، و در نتیجه، رنگ، چسبندگی و جریان سطحی آن ترکیب می‌تواند تأثیر منفی بگذارد.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

داخل خودرو نیز رنگ آمیزی می شود.

ممکن است متوجه آن نباشید، اما این فقط نمای بیرونی ماشین شما نیست که معمولا رنگ آمیزی می شود. در واقع، فضای داخلی خودرو نیز رنگ آمیزی می شود. این اساساً برای اطمینان از تطابق خوبی بین ظاهر بیرونی و نمای داخلی یک وسیله نقلیه است.
در صورتی که تصمیم به رنگ آمیزی داخلی خودرو دارید، باید توجه داشته باشید که همه چیز داخل خودرو باید تخلیه شود. اینها شامل داشبورد است. دریچه های گرمایش و تهویه مطبوع؛ صندلی ها؛ رادیو؛ زیرسیگاری و بسیاری دیگر.
از سوی دیگر، ممکن است بخواهید رنگ پارچه روی خودرو را نیز به منظور تطابق با رنگ جدید در داخل خودرو در نظر بگیرید.

استفاده از غرفه رنگ توصیه می شود.

به خصوص زمانی که به دنبال رنگ آمیزی کل ماشین خود هستید، توصیه می شود کار را در داخل یک غرفه رنگ انجام دهید. این به این دلیل است که غرفه رنگ دقیقاً همان منطقه عاری از آلودگی است که برای رنگ آمیزی زیبای خودرو به آن نیاز دارید.
این قسمت زباله، گرد و غبار و ذرات مضر را از ماشین شما دور نگه می دارد تا بدون مشکل رنگ آمیزی شود.
علاوه بر این، یک غرفه رنگ نیز برای پخت سریع رنگ ضروری است. این شامل پخت رنگ به منظور بهبود دوام آن در ماشین شما است. در واقع، هنگامی که رنگخودرو خشک شد، متوجه خواهید شد که در برابر سایش معمولی رنگ خودرو بسیار مقاوم‌تر است.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

بهتر است یک شخص حرفه ای کار رنگ شما را انجام دهد.

وقتی نوبت به انجام رنگ آمیزی روی ماشین شما می رسد، آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که خودتان رنگ کاری را انجام دهید. البته اگر شما حرفه ای در زمینه رنگ آمیزی خودرو باشید، مشکلی نیست. اگر نیستید، بهتر است کنار بروید و کار را به متخصصان بسپارید.

مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx