علائم خرابی یا گرفتگی فیلتر بنزین(بخش دوم)

‌ادامه نشانه هایی که نیاز به فیلتر بنرین جدید دارید.

مشکل احتراق در موتور.

به زبان ساده، وقتی موتوری از کار می افتد، خطایی در یکی از محفظه های احتراق رخ می دهد که باعث می شود یک مرحله را رد کند. بسیاری از چیزها می توانند باعث خاموش شدن موتور شوند، از جمله شمع های فرسوده، سیم پیچ احتراق معیوب، یا سنسور بد میل بادامک.
اما از آنجایی که سوخت قبل از رسیدن به انژکتور از فیلتر بنزین عبور می کند. اگر به هر دلیلی مختل شود، می تواند باعث از کار افتادن موتور نیز شود.
این امر مخصوصاً زمانی صادق است که از وسیله نقلیه خود توان بیشتری می خواهید، مانند هنگام پا گذاشتن روی بنزین، بکسل کردن بار یا بالا رفتن از یک تپه شیب دار.
به طور معمول، هنگامی که موتور ضربان خود را از دست می دهد، یک تکان خفیف احساس می شود که معمولاً با تردید در تحویل نیرو همراه است.

متوجه کاهش عملکرد می شوید.

یکی دیگر از نشانه های قابل توجه فیلتر سوخت خراب یا گرفتگی آن، افت عملکرد موتور است. مشابه دو علامت آخر، این معمولاً در هنگام شتاب گرفتن، حمل بار یا بالا رفتن از شیب تند بیشتر قابل توجه است.
این به این دلیل اتفاق می‌افتد که ECM هنگام مشاهده کمبود سوخت به انژکتورها، قدرت را محدود می‌کند تا از هر گونه آسیبی جلوگیری کند. در حالی که این اتفاق لزوماً به مسدود شدن فیلتر بنزین اشاره نمی کند، اما اگر این علامت با سایر علائم موجود در این لیست مطابقت داشته باشد، به احتمال زیاد مشکل همان مسدود شدن فیلتر بنزین است.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران  

فیلتر سوخت چند بار باید عوض شود؟

اغلب توصیه می شود که فیلتر را هر 2 سال یا 30000 مایل (هر کدام که زودتر می آید) عوض کنید، اما این یک پیشنهاد کلی است. اگر در جاده‌های آسفالت‌نشده زیاد رانندگی می‌کنید، یا از طریق ساخت و ساز بزرگراه که می‌تواند گرد و غبار و زباله‌های زیادی را از بین ببرد، ممکن است بخواهید فیلتر بنزین خود را بیشتر تعویض کنید. برای فاصله زمانی توصیه شده برای وسیله نقلیه خاص خود، باید به دفترچه راهنمای مالک خودرو خود مراجعه کنید.
بررسی تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی‌شده را نادیده نگیرید، اما اگر هر یک از پنج علامت فیلتر بنزین معیوب ذکر شده را تجربه کردید، در بردن خودرو خود به تعمیرگاه تردید نکنید.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران   

از فیلترهای دیگر در وسیله نقلیه خود غافل نشوید.

فیلتر بنزین تنها فیلتری نیست که برای اطمینان از عملکرد درست خودرو سخت کار می کند. هنگامی که برای چک آپ می روید، تکنسین به صورت بصری موارد زیر را بازرسی می کند:

  • فیلتر هوای موتور. همانطور که فیلتر سوخت به جمع آوری زباله های موجود در سوخت کمک می کند، فیلتر هوای موتور نیز از موتور در برابر آلاینده های موجود در هوا محافظت می کند.
  • فیلتر انتقال. گیربکس اتوماتیک شما برای جلوگیری از ورود کثیفی و زباله به سیستم هیدرولیک به فیلتر متکی است.
  • فیلتر هوای کابین. کابین جایی است که شما و مسافرانتان می نشینید و فیلتر هوای کابین به حذف گرد و غبار، گرده و کپک کمک می کند تا همه شما راحت تر نفس بکشید.

چگونه فیلتر سوخت نامناسب را تعویض کنید؟

فیلترهای سوخت نسبتاً ارزان هستند و می توان آنها را به راحتی تغییر داد. توصیف فرآیند برای همه نوع خودروها غیرممکن است، اما در اینجا چند نکته وجود دارد که قبل از شروع کار باید به خاطر بسپارید.

  • سوخت در خطوط سوخت تحت فشار است. هنگام برداشتن فیلتر از خطوط سوخت مراقب باشید.
  • فیلتر بنزین ممکن است زیر خودرو باشد و به خطوط سوختی که از باک می آیند متصل باشد. همچنین می تواند در قسمت موتور قرار گیرد. در بسیاری از خودروهای بنزینی، فیلتر بنزین کالایی قابل سرویس نیست و در باک بنزین قرار دارد. اگر نیاز به تغییر داشته باشد، ممکن است شامل برداشتن مخزن باشد و ممکن است یک کار ساده نباشد.
  • در مورد اتصال خطوط سوخت به فیلتر انواع کانکتورهای مختلفی وجود دارد. اکثر خودروهای مدرن تزریق مستقیم تحت فشار سوخت بالا کار می کنند. این خودروها اغلب از کانکتورهای ویژه ای استفاده می کنند که به راحتی از فیلتر جدا می شوند. خودروهای قدیمی از گیره شلنگ یا مهره و پیچ استفاده می کنند. این کانکتورها برای موتورهای پرفشار مناسب نیستند.
  • پس از تعویض فیلتر بنزین، ممکن است لازم باشد سیستم را تخلیه کرده و موتور را آماده کنید. این فرآیند بسته به خودرو متفاوت خواهد بود. برخی از خودروها دارای یک توالی خودکار خواهند بود که پمپ بنزین را برای تخلیه سیستم روشن می کند. سایر خودروها دارای یک پمپ دستی در امتداد خط سوخت خواهند بود و قبل از روشن شدن موتور، لازم است هوا را به صورت دستی از سیستم خارج کنید.
  • اغلب ایده خوبی است که فیلتر سوخت قدیمی را پس از برداشتن آن باز کنید. این می تواند وضعیت فیلتر را آشکار کند و می تواند به تشخیص مشکلات تکرار شونده کمک کند.

افکار نهایی

هیچ کس از داشتن ماشینی که برای نگه داشتن آن مشکل دارد لذت نمی برد. به جای نادیده‌گرفتن مشکل، رودررو با آن مقابله کنید.
اگر متوجه شدید ماشین شما در راه اندازی مشکل دارد، در حال توقف است، یا اگر چراغ موتور ظاهر شد، از یک مغازه بخواهید تست فشار سوخت را انجام دهد. همچنین می توانید از یک اسکنر OBD2 برای تعیین اینکه آیا مشکل ناشی از سیستم سوخت است یا خیر استفاده کنید.

مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx