آنچه باید در مورد رنگ کردن مجدد خودرو خود بدانید.(بخش دوم)

آنچه باید در مورد رنگ کردن مجدد خودرو خود بدانید.

5 واقعیتی که باید قبل از رنگ کردن ماشین خود در نظر بگیرید.

قبل از آوردن وسیله نقلیه خود به مغازه رنگ یا بدنه خودرو، کمی وقت بگذارید تا حقایق را کشف کنید. درک اینکه فرآیند رنگ آمیزی مستلزم چیست، انتخاب رنگ آمیزی مجدد یا عدم رنگ آمیزی خودرو را آسان تر می کند. با داشتن حقایق، می توانید تصمیم آگاهانه تری بگیرید.
1. رنگ آمیزی وسیله نقلیه زمان می برد.
2. رنگ جدید همه چیز را درست نمی کند.
3. قیمت رنگ ماشین ممکن است متفاوت باشد.
4. رنگ ارزش می افزاید.
5. رنگ آمیزی نیاز به برداشتن فضای داخلی خودرو دارد.

رنگ آمیزی یک وسیله نقلیه زمان می برد.

برخی از رنگ‌فروشی‌های خودرو دارای سه روز یا کمتر زمان چرخش هستند، اما به طور کلی، باید انتظار داشته باشید که خودروی شما حداقل یک هفته در مغازه باشد. چرا رنگ آمیزی مجدد خودرو اینقدر زمان می برد؟ رنگ جدید را نمی توان مستقیماً روی رنگ قدیمی اعمال کرد. محو شدن، اکسید شدن و سطح نامنظم رنگ موجود خودرو اجازه اعمال صاف یک پوشش جدید را نمی دهد. حذف لایه های رنگ موجود و سایر کارهای آماده سازی باید قبل از اعمال رنگ جدید کامل شود. اگر خودرویی به کار آماده سازی گسترده نیاز داشته باشد، قیمت کل کار رنگ را نیز افزایش می دهد.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

رنگ جدید همه چیز را درست نمی کند.

داشتن انتظارات واقع بینانه از رنگ آمیزی مجدد یا تعمیر رنگ بسیار مهم است. براندون بادل، مالک می گوید: “گاهی اوقات رنگ جدید اثر معکوس دارد.” «اگر می‌خواهید روی آسیب‌دیدگی بدون رفع درست آن رنگ کنید، یک لایه رنگ براق تازه می‌تواند در واقع نقاط مشکل را برجسته کند.»
برای بهترین نتیجه، کارگاه بدنه خودرو ابتدا باید رنگ قدیمی روی خودرو را پاک کرده و آسیب‌های موجود را برطرف کند. آسیب می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • خراش،
  • برآمدگی ها،
  • فرورفتگی،
  • چاله،
  • نقاط زنگ زدگی،
  • سوراخ ها.

قیمت رنگ آمیزی خودرو ممکن است متفاوت باشد.

قیمت رنگ‌آمیزی ماشین به چند عامل مختلف بستگی دارد – عمدتاً کارهای آماده‌سازی مورد نیاز، تعداد قطعات و پانل‌هایی که باید رنگ‌آمیزی شوند و کیفیت رنگ مورد استفاده. هنگامی که درخواست تخمینی برای رنگ آمیزی خودرو می کنید، از تعمیرگاه خودرو بخواهید اقدامات آماده سازی سطح ارائه شده را به صورت مکتوب ارائه کند. شما می خواهید مطمئن شوید که آسیب قبل از رنگ آمیزی مجدد تعمیر یا به حداقل می رسد و دقیقاً بدانید که کدام قسمت ها رنگ می شوند. این ممکن است شامل گلگیرها، لبه داخلی درب خودرو یا زیر کاپوت باشد. اطمینان حاصل کنید که برآورد همچنین شامل یک لایه شفاف نهایی برای یک رنگ کاری طولانی مدت است.

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

رنگ (معمولا) ارزش می افزاید.

رنگ آمیزی مجدد خودرو شما از بسیاری جهات یک سرمایه گذاری است. نه تنها خود را با یک وسیله نقلیه با روکشی شبیه روز اول سوپرایز می کنید، بلکه به ارزش باقیمانده فروش مجدد آن نیز می افزایید. با سرمایه گذاری در رنگ آمیزی مجدد، می توانید ارزش مبادله ای بالاتری برای خودروی قدیمی داشته باشید. همچنین می توانید هنگام فروش مستقیم خودروی دست دوم به خریدار، قیمت درخواستی خود را افزایش دهید. اما، برای خودروهای بیش از 10 سال، باید در نظر بگیرید که آیا ارزش معاملاتی بهبود یافته بر قیمت رنگ‌آمیزی مجدد خودرو سنگینی می‌کند یا خیر.
یک وسیله نقلیه قدیمی کاربردی را می توان با پوششی از رنگ تازه تغییر شکل داد. فقط مطمئن شوید که یک سرمایه گذاری ارزشمند خواهد بود. اگر خودرو در شرایط خوبی نباشد در غیر این صورت، رنگ آمیزی مجدد آن ممکن است گرانتر از ارزش خودرو در فروش مجدد باشد.
برخی از بیمه نامه ها در صورت آسیب دیدن وسیله نقلیه در تصادف، هزینه بدنه را پوشش می دهند. با شرکت بیمه خود مشورت کنید تا ببینید آیا پوشش شما به پرداخت هزینه های رنگ آمیزی مجدد خودرو شما کمک می کند یا خیر.

رنگ آمیزی نیاز به برداشتن فضای داخلی خودرو دارد.

بسیاری از مردم متوجه نمی شوند که مغازه های رنگ خودرو ممکن است مجبور شوند همه چیز را از داخل خودرو در طول فرآیند رنگ آمیزی خارج کنند. این ممکن است شامل داشبورد، کنسول و حتی صندلی‌ها باشد. خطر آسیب دیدن این اقلام در اثر رنگ آمیزی وجود دارد و بنابراین از قبل برداشته می شوند. علاوه بر این، برخی از مراحل فرآیند ممکن است با وجود این اجزای داخلی مهار شود. حذف آن ها باعث می شود تا رنگ کاری به روش صحیح انجام شود.
اگر صاحبان خودرو قبل از آوردن آن برای تعمیر رنگ، وسایل خود را از خودرو خارج کنند، مفید است. این امر خطر از دست دادن تصادفی چیز مهم را کاهش می دهد و باعث صرفه جویی در وقت تعمیرگاه می شود.

مرکز تخصصی اصالت رنگ حنفی شامل اطاق های نور حرفه ای جهت کارشناسی دقیق خودروها، جک بالابر جهت بررسی و کارشناسی دقیق زیر و بند ماشین و تعویض بودن و یا دو تیکه بودن و اصل بودن بدنه، استوک بودن قطعات خودرو، آسیب شناسی بدنه بررسی سالم بودن شاسی ها از طریق چشم و دستگاه، تست دیاگ و بررسی موتور و گیربکس بررسی سنسور ها و اصالت آپشن ها (اصلی یا غیر اصلی) می باشد.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی رنگ خودرو در تهران

رنگ کردن مجدد خودرو

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx