راهنمای کامل استفاده و انتخاب خنک کننده اتومبیل مناسب(بخش دوم)

ادامه انواع مختلف خنک کننده اتومبیل

فناوری اسید آلی (OAT)

خنک کننده های فناوری اسید آلی با پایه پروپیلن گلیکول ساخته شده و با اتومبیل های GM ، SAAB و VW سازگار هستند.
بر خلاف IAT ، مایعات خنک کننده فناوری اسید آلی برای مدل های جدیدتر اتومبیل طراحی شده اند که معمولاً در دهه 2000 یا بعد از آن ساخته می شوند. آنها از اسیدهای آلی برای محافظت از موتور وسیله نقلیه شما در برابر خوردگی استفاده می کنند. این نوع خنک کننده همچنین دارای مواد افزودنی اضافی برای محافظت از موتور است.
به لطف فرمولاسیون پیشرفته خود ، خنک کننده های فناوری اسید آلی فقط باید هر 5 سال یا 240،000 کیلومتر تغییر کنند.
Nitrite بدون HD Valvoline تنها یکی از نمونه های بی شماری از خنک کننده های پیشرفته است که از فناوری اسید آلی (OAT) استفاده می کند. این مایع خنک کننده برای فعال کردن بالاترین سطح محافظت برای انواع فلزات مهندسی شده است. این شامل مهار کننده های خوردگی پیشرفته است و دارای عمر طولانی است.

فناوری اسید آلی ترکیبی (HOAT)

فناوری اسید آلی ترکیبی سومین دسته مهم خنک کننده های موتور است. فرمولاسیون HOAT فرمول های OAT و IAT را ترکیب می کند. از هر دو سیلیکات و اسید آلی برای محافظت از موتور شما و مبارزه با خوردگی استفاده می کند.
مانند بسیاری از همتایان خود ، این برند در رنگ های مختلفی به بازار ارائه می شود. بنابراین ، هنگام انتخاب محصول مناسب HOAT ، به جای رنگ مایع به نام تجاری و مشخصات نگاه کنید.
خنک کننده های HOAT با مارک های اتومبیل فورد ، کرایسلر و اروپایی سازگار هستند. شما باید آن ها را هر پنج سال یا 240،000 کیلومتر تغییر دهید.

کارشناسی خودرو در تهران

HOAT بدون فسفات یا OAT هیبریدی

HOAT بدون فسفات (OAT هیبریدی) با اتیلن گلیکول ساخته می شود. این ماده شامل مهار کننده های خوردگی آلی و معدنی برای محافظت از موتور است. این فرمول کم سیلیکات و بدون چرت است که حاوی هیچ فسفات از جمله نیتریت ، نیترات و بورات نیست.
آنها با طیف گسترده ای از مارک ها از جمله BMW ، Volvo ، Tesla ، Mini ، Audi ، Jaguar ، Porsche ، Rolls-Royce ، Saab و Volkswagen سازگار هستند.
یکی از قابل اطمینان ترین خنک کننده های HOAT بدون فسفات در بازار ، خنک کننده Valvoline OEM Advanced 48 است. این یک مایع خنک کننده مبتنی بر فن آوری کم ، pH کم و کم فسفات مناسب برای انواع موتور است. این فرمول برای جلوگیری از خوردگی طیف گسترده ای از فلزات سیستم خنک کننده از جمله آلومینیوم طراحی شده است. خنک کننده Valvoline OEM Advanced 48 دارای عمر خدمات تا پنج سال یا 240،000 کیلومتر برای اتومبیل های مسافربری است.

HOAT فسفات‌شده

این نوع خنک کننده برای جلوگیری از خوردگی قطعات موتور از فسفات ها و اسیدهای آلی استفاده می کند.
خنک کننده های HOAT فسفات برای اتومبیل های تولید شده در آسیا توصیه می شود که اغلب با مشکلات انتقال حرارت روبرو هستند. برخی از مارک هایی که با آن سازگار هستند Kia ، Toyota ، Nissan ، Hyundai و Honda هستند. خنک کننده‌های HOAT فسفات‌شده از کربوکسیلات ها و فسفات ها برای به حداقل‌رساندن عملکرد خورنده در موتور استفاده می کنند.
HOAT های فسفات‌شده عمر پنج سال یا 240،000 کیلومتر برای اتومبیل های مسافربری دارند.

Silicaltion Hoat (Si-Hoat)

HOAT های سیلیک‌شده از سیلیکات و اسیدهای آلی برای به حداقل‌رساندن عملکردخورنده در موتور وسیله نقلیه استفاده می کنند. این فرمول عاری از نیتریت ، نیترات ، فسفات ها ، بوراتها ، آمین ها و ایمیدازول است. این تمرکز بر استفاده از فناوری سیلیکات ارگانیک است.
این مایع خنک کننده به مدت پنج سال یا 240،000 کیلومتر از اتومبیل های مسافربری محافظت می کند. این خنک کننده سازگار با مارک های متعدد اتومبیل ، از جمله مرسدس بنز ، آئودی ، VW ، پورشه ، لامبورگینی و بنتلی است.
Valvoline طیف گسترده ای از خنک کننده های Si-Hoat با کارایی بالا را ارائه می دهد. آخرین فرمولهای خنک کننده Si-Oat ما HT-12 Pink و HT-12 Green هستند. این فرمولاسیون های خنک کننده پیشرفته از بسته های مهار کننده پیشرفته تشکیل شده اند و حاوی نیتریت ، فسفات ، بورات و آمین نیستند. با این حال ، آنها می توانند با آب شیر مخلوط شوند.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

کارشناسی خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx