چرا چراغ فشارتایر هنگام سالم بودن تایرها روشن می شود؟(بخش سوم)

وقتی چراغ فشارتایر خودرو خاموش نمی شود چه باید کرد؟

هنگام روشن شدن چراغ فشارتایر برای بررسی اینکه آیا هر یک از تایر‌هایتان پنچر شده است یا خیر، به کنار جاده در یک منطقه امن بروید. بسته به شرایط، راه حل ممکن است به آسانی پمپاژ هوای اضافی به داخل لاستیک یا بازگرداندن فشار هوا به سطح عادی باشد.
همه تایر ها و سطح فشار آنها را بررسی کنید. اگر تایر صاف به نظر می رسد، آن را تعویض کنید و فوراً از زاپاس استفاده کنید. در اینجا موارد دیگری وجود دارد که می توانید انجام دهید:

هنگام رانندگی در هوای سردتر

ممکن است هشدار TMPS را مشاهده کنید، در صبح یا هر زمان که دما به زیر یک نقطه خاص کاهش یافته است. هنگامی که فشار هوا بر روی یک یا چند تایر شما به زیر 25% می رسد، چراغ TPMS روشن می شود.
قبل از اینکه تایرها را باد کنید و فکر کنید که فشار باد نادرست است، حتما خودتان چک کنید. زیرا باد کردن آنها در زمانی که فشار هوا خیلی کم است ممکن است منجر به بالا رفتن فشار هوا در قسمت گرمتر روز شود.
بررسی قرائت گیج فشار هوا هنگامی که هوا گرم است بهترین کاری است که می توان در این شرایط انجام داد. شما می توانید فرض کنید که خواندن سنسور تنها در صورتی تحت تاثیر دما قرار گرفته است که اندازه گیری دقیق باشد و چراغ فشار باد لاستیک فقط در قسمت سرد روز روشن شود.
در این حالت، می توانید بدون اینکه خود یا دیگران را در معرض خطر قرار دهید، چراغ هشدار TPMS را نادیده بگیرید.

در حال تعمیر آن

چک کردن فشار تایرها و اطمینان از اینکه آنها در سطح توصیه شده در دفترچه راهنمای مالک یا نشان داده شده در قسمت داخلی پانل درب راننده هستند، اغلب تنها چیزی است که برای بازگرداندن خودرو به جاده لازم است.
اگر چراغ فشار باد لاستیک شما روشن است و نمی توانید راهی برای تنظیم مجدد سنسور فشار باد لاستیک پیدا کنید، با نمایندگی خود تماس بگیرید تا خودروی شما در اسرع وقت بررسی شود.
حتی اگر گارانتی شما تمام شده باشد، تعویض چراغ TPMS معمولا ساده است. بنابراین، هزینه تعمیر آن باید نسبتاً ارزان باشد.
بررسی کنید که آیا گارانتی شما هنوز معتبر است یا خیر. ممکن است به شما این امکان را بدهد که این کار را به صورت رایگان انجام دهید.
اگر پس از افزودن هوا، چراغ همچنان روشن است.
اولین قدم این است که از فشارسنج تایر استفاده کنید تا دومین قرائت را دریافت کنید تا مطمئن شوید که فشار باد در تایر صحیح است. اگر چراغ هشدار فشار باد لاستیک روی داشبورد شما پس از مدتی روشن باقی بماند، نشان‌دهنده نشت هوا از یک یا چند تایر است.
اگر چراغ هشدار TPMS به مدت 1 ثانیه روشن و سپس به مدت 3 ثانیه به طور مکرر خاموش شود، این نشان دهنده این است که خودرو با یک یا چند سنسور مشکل دارد. در اسرع وقت با نمایندگی خود تماس بگیرید و خودرو را تعمیر کنید.

بازنشانی سیستم را انجام دهید.

در اکثر خودروها، یک روش ساده برای تنظیم مجدد چراغ هشدار TPMS وجود دارد. دفترچه راهنمای مالک را بررسی کنید تا ببینید آیا روش خاصی برای تنظیم مجدد چراغ هشدار TPMS وجود دارد یا خیر.
در برخی از مدل‌های خودرو، دکمه تنظیم مجدد سنسور فشار تایر در محفظه دستکش یا در منوی تنظیمات خودرو وجود دارد. این کار را انجام دهید:
1. ماشین خود را در حالت آماده به کار قرار دهید. (ماشین را روشن کنید)
2. دکمه ریست را نگه دارید و 3 ثانیه صبر کنید.
3. هنگامی که چراغ هشدار TPMS خاموش می شود، باید یک بوق بشنوید.
4. بعد از آن موتور را روشن کرده و حدود 30-45 دقیقه با سرعت ثابت حداقل 30 کیلومتر (حدود 20 مایل) ماشین را برانید.
5. پس از انجام این کار، حسگر TPMS باید با موفقیت بازنشانی شود.

راهنمایی سریع:

مجبور نیستید سنسورهای TPMS را خیلی وقت‌ها یا مرتباً تنظیم مجدد کنید. اگر سنسور TPMS دوباره روشن شد و روشن ماند، با نمایندگی تماس بگیرید تا سنسورهای TPMS را بررسی کند زیرا ممکن است معیوب باشند.

چگونه سنسور فشار لاستیک را بازنشانی کنیم؟

چراغ فشارتایر باید به طور خودکار پس از باد کردن تایرها به فشار صحیح خاموش شود. در صورتی که همچنان روشن می شود، یکی از موارد زیر را امتحان کنید:

1. 10 دقیقه با سرعت 80 کیلومتر یا بالاتر رانندگی کنید. وقتی ماشین را دوباره روشن می کنید، ممکن است سنسور فشار باد لاستیک بازنشانی شود.

2. برای انجام این کار، ابتدا هر لاستیک را تا 3 PSI بالاتر از حداکثر پیشنهادی سازنده باد کنید و سپس اجازه دهید هر لاستیک کاملاً خالی شود. این امکان وجود دارد که لاستیک زاپاس دارای سنسور نیز باشد، بنابراین فراموش نکنید که آن را اضافه کنید. وقتی خالی کردن لاستیک ها را تمام کردید، آنها را با فشار صحیح باد کنید.

3. ماشین را خاموش کنید و کابل مثبت باتری را بردارید. موتور را روشن کنید و سه ثانیه به بوق ضربه بزنید. به همین دلیل، خودرو هر گونه شارژ باقی مانده را از دست خواهد داد. سپس باتری باید دوباره وصل شود.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx