چگونه یک فرمان خودرو سفت را تعمیر کنید؟(بخش دوم)

مایعات غلیظ

نشتی یا ناکافی بودن سطح مایعات نه تنها می تواند به سفت شدن فرمان خودرو کمک کند، بلکه مایعات غلیظ نیز می توانند مانور دادن فرمان را با مشکل مواجه کنند. درست مانند سایر انواع مایعات در یک وسیله نقلیه، مایع فرمان هیدرولیک خودرو شما نیز می تواند زباله ها و کثیفی ها را در طول زمان جمع کند. سپس مایع می تواند غلیظ و راکد شود و آزادانه جریان پیدا نکند. این همچنین منجر به روانکاری ناکافی قطعات نیز می شود.
به دلیل این موضوع، فرمان سفت و سختی برای رضایت دارید. سفتی فرمان خود را به خصوص در سرعت های پایین احساس خواهید کرد. راه حل این مشکل این است که مایع فرمان برقی را بیرون بریزید و ماشین خود را با مایع فرمان تازه پر کنید.

چگونه یک فرمان سفت را تعمیر می کنید؟

ما در مورد دلایل یک فرمان خودرو سفت بحث کردیم، اکنون بیایید راه حل ها را بیان کنیم. چگونه می توان فرمان سفت را تعمیر کرد؟

کارشناسی خودرو در تهران

فشار هوا را در لاستیک های خودرو نگاه کنید و بررسی کنید.

آیا هنگام رانندگی با سرعت کم، چرخاندن فرمان برایتان مشکل است؟ پس فشار باد لاستیک های خود را بررسی کنید. همه لاستیک های شما باید با PSI توصیه شده برای اندازه لاستیک و وسیله نقلیه شما با هوا پر شوند. شما مقدار هوای نامناسبی را نمی خواهید – که می تواند منجر به سفت شدن فرمان شود.

قرقره روی واحد فرمان را ارزیابی کنید.

راه حل دیگر برای سفت شدن فرمان، بازرسی کامل قرقره واقع در واحد فرمان است. مطمئن شوید که قرقره را فقط زمانی که موتور ماشین شما خاموش است بررسی کنید. کشش مناسب نرمال روی قرقره شما نباید از یک اینچ یا سه چهارم پلی تجاوز کند. برای بررسی کشش، فقط انگشت شست خود را روی کمربند فشار دهید. با بررسی شکستگی ها، ترک ها، پارگی ها یا حتی لبه های فرسوده یا رسیدن به آن نقطه اطمینان حاصل کنید که قرقره شما در وضعیت خوبی قرار دارد. همچنین می‌توانید از یک مکانیک بخواهید که هنگام کار کردن موتور خودرو، یک بررسی بصری انجام دهد تا مطمئن شود که تسمه قرقره‌ای قوی و محکم دارید که به خوبی کار می‌کند. اگر تسمه لغزش داشته باشد، نه تنها فرمان سفت می شود، بلکه فرمان نامنظم و ناپایدار می شود.

مایع فرمان هیدرولیک خود را بررسی کنید.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، مایع فرمان برقی شما می تواند مایعی باشد که کثیفی و زباله را به خود می گیرد. اگر اینطور است، پس می‌توانید تقریباً روی دشواری فرمان حساب کنید. یک فلاش فرمان هیدرولیک بگیرید و مایع فرمان را از نو پر کنید..
فراموش نکنید که به واحد فرمان خود نیز نگاه کنید!
علاوه بر شستشوی مایع فرمان برقی، شما همچنین می خواهید برای بازرسی واحد مایع فرمان برقی خود وقت بگذارید. اگر هر نوع نشتی از اتصال شلنگ های فشار دارید، در نتیجه فشار خودرو شما را کاهش می دهد و منجر به مشکل در فرمان می شود.

کارشناسی خودرو در تهران

قطعات جلویی خودرو را بازرسی کنید.

راه حل دیگر برای مبارزه با فرمان سفت، بازرسی کامل قطعات جلویی وسیله نقلیه شما است. مفاصل توپی و انتهای میله های اتصال خودرو شما باید از نظر روانکاری و سایش مناسب بررسی شوند. اگر ساییدگی بیش از حد تشخیص داده شود یا دیده شود، این امر می تواند باعث ایجاد خطر در هنگام رانندگی و سفت شدن فرمان شود. شما می خواهید این قسمت ها را بازرسی کنید تا مطمئن شوید که وسیله نقلیه شما هم ترازی مناسب در جلو و هم در انتها دارد. یک “علامت هشدار” به معنای سایش نامنظم تایرهای جلو است. هنگام رانندگی متوجه خواهید شد که ماشین شما در حال حرکت است یا به یک سمت کشیده می شود. ماشین شما هرگز نباید شما را به یک طرف بکشد. بنابراین، آن را سریعا بررسی کنید!
ممکن است با فرمان سفت مواجه شوید، مخصوصاً زمانی که می خواهید بپیچید. لاستیک های وسیله نقلیه شما به درستی تراز نشده اند. یک راه خوب برای سالم نگه داشتن خودرویتان این است که آن را نزد یک مکانیک مورد اعتماد ببرید و مرتب معاینه شوید. شما می توانید از مشکلات بزرگ جلوگیری کنید – از جمله قبوض تعمیرات هنگفت در این راه! مکانیک شما همچنین می خواهد سطح مایع فرمان خودرو شما را برای اطمینان از سالم بودن آنها بررسی کند. اگر احساس کردید چیزی اشتباه است یا آنطور که باید باشد نیست، آن را با مکانیک خود در میان بگذارید تا او بتواند آن را بررسی کند و تشخیص درستی بدهد. بهتر است پول کمی برای تعمیر و نگهداری پیشگیرانه بپردازید، تا اینکه بعداً پول زیادی برای تعمیر هنگفت بپردازید.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند