10 نکته مهم برای دنده عقب (بخش دوم)

نکته شماره 7: خودرو را به کدام سمت هدایت کنم؟

برخی از افراد در هنگام حرکت دنده عقب در مورد اینکه فرمان را به چه سمتی بچرخانند گیج می شوند. این می تواند به این دلیل باشد که چرخ هایی که می چرخند در جلوی ماشین قرار دارند و شما از پشت ماشین به بیرون نگاه می کنید. زمانی که در حال حرکت در دنده عقب هستید زمان بیشتری طول می کشد تا فرمان شروع به کار کند. بنابراین، برخی افراد بر این باورند که در مسیر اشتباهی حرکت کرده‌اند، یا اینکه به فرمانی بسیار بیشتر از آنچه که بر روی آن گذاشته‌اند نیاز دارند.
وقتی ماشین را به سمت عقب حرکت می‌دهید، و باید هدایت کنید، به این فکر کنید که می‌خواهید عقب ماشین به کجا برود. و سپس در آن جهت هدایت شود. بنابراین، اگر می‌خواهید پشت ماشین به حاشیه نزدیک‌تر شود، به سمت حاشیه بروید. اگر می‌خواهید پشت ماشین از حاشیه دور شود، از حاشیه دورتر شود، بلافاصله از حاشیه دور شوید.
به این فکر کنید که اگر به جلو رانندگی می‌کردید چگونه فرمان خواهید داد. و سپس آن مقدار فرمان را روی آن قرار دهید و صبر کنید تا فرمان شروع به کار کند. شما بسیار آهسته حرکت خواهید کرد، بنابراین در صورت لزوم زمان زیادی برای تنظیم فرمان خود خواهید داشت.

کارشناسی خودرو در تهران

نکته شماره 8: با چرخ های مستقیم به پایان برسانید.

حرکت را با چرخ های مستقیم به پایان برسانید.
اگر فرمان را زیاد چرخانده اید، تشخیص اینکه چرخ های شما چه زمانی صاف هستند، می تواند دشوار باشد. در این شرایط به یک راننده یادگیرنده می گوییم، شما باید آن را حرکت دهید تا ثابت شود.
این بدان معناست که فرمان را به جایی که فکر می کنید صاف است برسانید. سپس ماشین را برای کوچکترین فاصله حرکت دهید. این مقدار کم حرکت به شما اطلاع می دهد که آیا در یک خط مستقیم حرکت می کنید یا خیر. اگر ماشین به یک سمت، در یک جهت حرکت کند، فرمان شما صاف نیست. فرمان را با یک حرکت کامل در جهت دیگر حرکت دهید و اکنون چرخ های شما صاف می شوند.
اگر شروع به هدایت اشتباه کردید نگران نباشید، بسیار آهسته حرکت می کنید و زمان زیادی برای تنظیم مجدد دارید.

کارشناسی خودرو در تهران

نکته شماره 9: تمرین – تمرین – تمرین

وقتی شروع به یادگیری نحوه دنده عقب کردن اتومبیل می کنید، ایده بسیار خوبی است که خودرو را به مکانی واقعاً آرام ببرید، شاید به یک پارکینگ متروک.
زمانی که هیچ کاربر یا عابر پیاده دیگری در اطراف وجود ندارد تمرین کنید. قبل از حرکت به سمت راست و چپ، رانندگی را در یک خط مستقیم تمرین کنید. همزمان با حرکت بسیار آهسته ماشین خود، فرمان را آزمایش کنید.
می توانید از شخصی که شما را همراهی می کند بخواهید مراقب سایر کاربران جاده باشد تا بتوانید فقط روی سرعت و فرمان خود تمرکز کنید. هنگامی که برای استفاده از این مهارت جدید در یک جاده آماده شدید، در یک زمان آرام از روز در یک جاده خلوت شروع کنید.
دور شدن از حاشیه و نزدیک شدن به آن را تمرین کنید. روی شیب های مختلف تمرین کنید.
اکنون باید مسئولیت دانستن آنچه را که در اطراف شماست و ایمن نگه داشتن مسافر و سایر کاربران جاده به عهده بگیرید.
مهم است که بدانید هرگز نباید از یک جاده فرعی به عقب برگردید و وارد جاده اصلی شوید. این به طور بالقوه بسیار خطرناک است زیرا وسیله نقلیه در جاده اصلی انتظار ندارد خودرویی از جلوی آن ها به عقب برگردد.

نکته شماره 10: خطرناک نباش!

هنگامی که هر مانوری را انجام می دهید، هنگامی که شروع به هدایت کنید، خطر بیشتری برای نزدیک شدن به دیگر وسایل نقلیه خواهید داشت.
قبل از فرمان، اطراف را از جمله هر دو نقطه کور بررسی کنید. هنگامی که شروع به هدایت خودرو می کنید، ماشین شما به سمت جاده می چرخد که می تواند برای سایر وسایل نقلیه یا دوچرخه سواران در حال عبور مشکل ایجاد کند.
اگر وسیله نقلیه یا دوچرخه سواری در اطراف است، باید بایستید و منتظر بمانید تا آن ها از آنجا عبور کنند. هنگامی که دنده عقب می روید، شما در جهت غیر عادی در جاده می روید و بنابراین باید قبل از ادامه، اجازه دهید سایر کاربران جاده از کنار شما عبور کنند.
اگر کاربر دیگر جاده تصمیم گرفت توقف کند و به شما اجازه دهد تا مانور خود را کامل کنید، باید ادامه دهید. با این حال آن ها را به دقت زیر نظر داشته باشید، آن ها ممکن است تصمیم بگیرند قبل از اتمام مانور به رانندگی ادامه دهند. اگر این کار را انجام دهند، از شما انتظار می رود که توقف کنید و منتظر بمانید.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند