نشانه هایی که نیاز به شستشوی رادیاتور دارید.(بخش دوم)

شستشوی رادیاتور را چگونه انجام می دهید؟

1. درپوش رادیاتور و درب مخزن مایع خنک کننده را باز کنید.
2. با مراجعه به دفترچه راهنمای مالک، تخلیه رادیاتور را پیدا کنید. ظرفی را که برای گرفتن ضدیخ شسته شده از آن استفاده می کنید، زیر زهکش قرار دهید.
3. هنگامی که ظرف به درستی قرار گرفت، زهکش را باز کنید. نیروی جاذبه بقیه کارها را انجام می دهد و تمام ضد یخ را مجبور می کند تا داخل ظرف شما جاری شود.
4. طبق دستور مایع شوینده رادیاتور خود را بریزید و بقیه را تا حدود یک اینچ زیر بالای دهانه رادیاتور با آب پر کنید.
5. درپوش ها را ببندید و موتور را به مدت ده دقیقه یا بیشتر با بخاری در بیشترین حالت روشن کنید.
6. اجازه دهید موتور خنک شود، سپس رادیاتور را دوباره تخلیه کنید، سیستم را دوباره پر از آب کنید و این کار را تکرار کنید.
7. دوباره رادیاتور را خالی کنید و این بار ضدیخ خود را اضافه کنید.
پس از اتمام کار، حتماً محل را کاملاً تمیز کنید تا از شر هر گونه ضدیخ ریخته شده خلاص شوید و خود را کاملاً بشویید تا از شر مایع خنک کننده یا مایع پاک کننده ای که ممکن است روی پوست شما نفوذ کرده خلاص شوید.

کارشناسی خودرو در تهران

اگر رادیاتور خود را نشویید چه اتفاقی می افتد؟

آیا شستشوی رادیاتور ضروری است؟ اگر آن را انجام ندهید چه اتفاقی می افتد؟ اگر مکانیک به شما پیشنهاد کرده است که رادیاتور خود را به دلیل مشکلاتی مانند نشتی، بخار، گرمای بیش از حد سریع یا بوی عجیب و غریب از کاپوت شستشو دهید، در این صورت عدم شستشوی رادیاتور به این معنی است که شما همچنان با این مشکلات مواجه خواهید شد. عملکرد خودرو در نتیجه آسیب خواهد دید. اگر شستشوی رادیاتور این مشکلات را حل می کند، بهتر است این کار را اکنون انجام دهید تا اینکه آن را نادیده بگیرید و بعداً متوجه شوید که هزینه تعمیر بسیار گران تری را مجبور به پرداخت هستید.
اگر فقط به این فکر می کنید که آیا می توانید شستشوی برنامه ریزی شده رادیاتور را نادیده بگیرید، چیزی که می توانید انتظار داشته باشید اتفاق بیفتد این است که خوردگی، رسوب و سایر محصولات ناخواسته در سیستم خنک کننده شما همچنان جمع می شوند. در نهایت، این احتمالاً منجر به آسیب به واشر یا سایر اجزا خواهد شد، یعنی نشتی، گرمای بیش از حد و سایر مشکلاتی که معمولاً نشانه‌هایی هستند که خودروی شما نیاز به شستشوی رادیاتور دارد. خیلی بهتر است رادیاتور را اکنون شستشو دهید تا بعد از اینکه شروع به آسیب رساندن به موتور ماشین شما کرده است.

علائم نیاز رادیاتور به شستشو چیست؟

اگر هر یک از این علائم را مشاهده کردید، وقت آن است که رادیاتور ماشین را شسته و تمیز کنید.
گرم شدن بیش از حد
عوامل متعددی در گرم شدن بیش از حد خودرو نقش دارند. گرفتگی رادیاتور می تواند یکی از آنها باشد.
نشتی
در صورت وجود نشانه ای از نشت مایع خنک کننده در زیر خودرو، رادیاتور نیاز به شستشو دارد.
سر و صدا
درست مانند گرمای بیش از حد، صدای موتور می تواند به دلایل زیادی ایجاد شود. اگر صدای تق تق در موتور شنیده می شود، ممکن است به دلیل کثیف بودن رادیاتور باشد.

کارشناسی خودرو در تهران

شستشو چگونه رادیاتور را تمیز می کند؟

با گذشت زمان، خنک کننده رادیاتور آلاینده ها و زباله های ناخواسته را ایجاد می کند. همچنین باعث خوردگی، زنگ زدگی و پوسته پوسته شدن رادیاتور می شود. شستشوی آن می تواند تمام این مشکلات را برطرف کند.
در طی این فرآیند، چندین گالن پاک کننده، آب و ضد یخ جدید از سیستم عبور می کند و ضد یخ قدیمی و آلاینده های موجود را حذف می کند. علاوه بر این، فلاشینگ پمپ آب را روغن کاری کرده و عمر آن را افزایش می دهد.
در سال اول، خودرو اگر کمتر از 10000 مایل را طی کند، نیازی به شستشو ندارد. بدون هیچ نشانه ای از معیوب بودن رادیاتور، می توانید آن را پس از هر 30000 مایل یا طبق توصیه سازنده شستشو دهید.
نتیجه
گرفتگی رادیاتور خودرو می تواند مشکلاتی مانند گرم شدن بیش از حد را ایجاد کند. شما می توانید انتخاب کنید که آن را با روش شستشو باز کنید.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

کارشناسی رنگ خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx