10 نشانه اینکه یک خودروی دست دوم تصادف کرده است. (بخش دوم)

خودروی دست دوم

6. علائم جوشکاری

وقتی ماشین شما آنقدر محکم از عقب تصادف می کند که صندوق عقب آن شبیه یک تکه بروشور له شده است، چه می کنید؟ خوب، شما می توانید ماشین را اسقاط کنید و تمام پول را از دست بدهید، یا می توانید ماشین را نجات دهید. ساده‌ترین راه در صورت انتخاب دومی، بریدن و تعویض بخش آسیب‌دیده است و این شامل جوش‌های زیادی است که با نگاهی دقیق‌تر قابل تشخیص است.
اکثر خودروها دارای قطعاتی هستند که به هم جوش داده شده اند، بنابراین آنچه باید به آن توجه کنید بخش های بریده شده ای است که به هم وصل شده اند (کف صندوق عقب باید یک تکه باشد، قطعاً روی چاه لاستیک زاپاس متصل نمی شود)، علائم جوش نامنظم (در مقایسه با سایرین). جوش روی ماشین و آن هایی که در مکان های عجیب و غریب هستند. به طور کلی، از چنین خودروهایی اجتناب می‌شود، زیرا هیچ راه مطمئنی برای فهمیدن اینکه آیا تعمیر آن حرفه‌ای انجام شده است وجود ندارد.

7. سطوح رنگ نشده یا زنگ زده

قطعات ساختاری خودرو معمولاً توسط مهره ها و پیچ ها به هم متصل نمی شوند. از این رو، کارهای تعمیر معمولاً به جوشکاری نیاز دارند. نکته ای که در مورد جوشکاری وجود دارد این است که رنگ باید پاک شود تا به درستی انجام شود. این قطعات معمولا از فولاد ساخته می شوند که اگر رنگ نشوند به مرور زمان زنگ می زند. کارهای تعمیر در مناطق نامشخص، مانند قسمت موتور، مورد اصلی هستند، زیرا چشمان آموزش ندیده به راحتی می توانند از آن چشم پوشی کنند.

8. زیرپوش تازه

بیشتر در کشورهایی که زمستان سختی را تجربه می کنند، خودروها برای جلوگیری از زنگ زدگی و کاهش سرعت سایش و پارگی، پوشش زیری دارند. بسیاری از خودروهای محلی نیز به عنوان یک آپشن توسط فروشنده یا توسط شخص ثالث پوشش‌داده می شوند. با این حال، اگر در حال مشاهده یک خودروی دست دوم فرسوده با پوشش زیرین براق هستید، ممکن است تلاشی برای پنهان کردن تعمیراتی باشد که روی خودرو انجام شده است.

9. پانل های چین دار قابل مشاهده

ورق های فولادی چکش خوار، که بیشتر یک خودرو را تشکیل می دهند، می توانند در اثر برخورد چروک شوند و تعمیر مناسب باعث می شود که بدنه خودرو تا حد امکان صاف شود. با این حال، یک کار تعمیر نامرغوب ممکن است قسمت‌های پنهانی مانند کف صندوق عقب یا بخش‌هایی در محفظه موتور را همچنان به‌طور مشهودی نمایان کند.

10. عدم تطابق پیچ و بست

اگر کاپوت را باز کنید، پیچ هایی را می بینید که گلگیرها را در جای خود نگه می دارند و اینها باید از یک نوع و وضعیت مشابه باشند. اگر این سخت افزارهای به ظاهر ناچیز با هم مطابقت ندارند، چرا باید نگران باشید؟ در حین کار بر روی خودروها، کارگاه ها این چنین پیچ ها را به اشتباه قرارداده و تعویض می کنند. از این رو، این می تواند نشان‌دهنده این باشد که گلگیرها در نقطه ای برای تعمیر کار برداشته‌شده‌اند. این امر در مورد سایر قسمت‌ها نیز صدق می‌کند، مانند پیچ‌هایی که کاپوت را روی لولاها یا بست‌ها نگه می‌دارند، که محافظ‌های پاشش گلگیر را روشن نگه می‌دارد.
حتی اگر خودرو هیچ یک از علائم بالا را نداشته باشد، همیشه تصمیم عاقلانه ای است که نظر یک متخصص را جویا شوید و خودرو را توسط کارشناس یا یک کارگاه مورد اعتماد با تجربه مربوطه ارزیابی کنید.
یک ارزیابی مستقل به خریدار بالقوه تصویر واضح‌تری از وضعیت خودرو می‌دهد و به او امکان می‌دهد انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشد.
آیا این بدان معناست که مانند طاعون باید از خودروهای تصادفی اجتناب کرد؟ نه دقیقاً، اگر آسیب کمتری داشته‌باشد، یا اگر خودرو هیچ یک از علائم ذکرشده در بالا را نداشته‌باشد و توسط یک متخصص تایید شده‌باشد. باید به درستی تعمیر شده‌باشد، و به همین دلیل باید بتوانید بدون نگرانی خودرو را خریداری کنید.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

کارشناسی خودرو در تهران

جهت اطلاع از مرکز تشخیص رنگ خودرو حنفی اینجا کلیک کنید.

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند