کارشناسی خودرو – برای انجام آن به شخص دیگری اعتماد کنید؟(بخش سوم)

ادامه علائمی که نشان می دهد شما نیاز به کارشناسی خودرو دارید.

علائم هشدار دهنده شماره 4: خرابی قطعات

خرابی قطعات نسبتاً رایج است. اما تشخیص علت اصلی می تواند مشکل باشد زیرا عوامل زیادی می تواند در بازی وجود داشته باشد. بیایید بگوییم که AC شما کار نمی کند. چرا این طور است؟ چرا کار نمی کند؟ آیا به خاطر کمپرسور AC بد است؟ کندانسور بد؟ لوله خنک کننده بد یا سیستم AC خالی؟ این موضوع می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. و به همین دلیل است که کارشناسی خودرو باید به روش صحیح انجام شود تا مشکل آشکار شود.
مثال دیگر زمانی است که شما مشکل موتور دارید. فرض کنید موتور شما فاقد مایع خنک کننده است. چرا ممکن است چنین باشد؟ چرا موتور فاقد مایع خنک کننده است؟
ممکن است دلایل مختلفی پشت این موضوع وجود داشته باشد. یعنی ممکن است واشر سر منفجر شده باشد، ممکن است نشت رادیاتور یا شلنگ خنک کننده داشته باشید. بنابراین، به همین دلیل است که باید کارشناسی مناسب انجام شود تا مشکل به درستی کشف شود.
بنابراین، باید مطمئن شوید که خودرو درست عیب یابی می شود. بیایید نگاهی به ابزارهای مورد نیاز بیاندازیم.

کارشناسی خودرو در تهران

ابزار عیب یابی خودرو

اولین ابزاری که در مورد عیب یابی خودرو به آن نیاز خواهید داشت، اسکنر OBD2 است. بنابراین، ابزار اسکنر OBD2 چیست؟
اگر نمی دانستید، هر خودرویی که پس از سال 1996 تولید می شود، دارای پورت OBD2 است. این بدان معنی است که ابزارهایی وجود دارند که می توانند به وسیله نقلیه وصل شوند تا کدهای مشکل بازیابی شوند.
با ابزار OBD2 می توانید کدها را اسکن کرده و کدها را حذف کنید. و همچنین می توانید داده های به روز را از سنسورهای مختلف بخوانید.
و داده های به روز نحوه عملکرد این سنسور یا شیر برقی را در حین کارکرد خودرو نشان می دهد. چیزی که مایه تاسف است این است که این گزینه های پیشرفته فقط در اسکنرهایی گنجانده شده اند که از نظر قیمت در طیف بالاتری قرار دارند.
اما اگر می‌خواهید خودروی خود را ارزان اسکن کنید، انبوهی از معاملات واقعا خوب وجود دارد. حتی اسکنرهای OBD مجهز به بلوتوث نیز وجود دارد. و خوبی این است که می توانید این اسکنر را به تلفن همراه خود متصل کنید.
ابزار دومی که به آن نیاز دارید یک مولتی متر است. با مولتی متر می توانید مقادیر مختلفی را اندازه گیری کنید. این ابزارها می توانند مقاومت، تداوم و ولتاژ را اندازه گیری کنند. اساسا، تمام چیزی است که برای عیب یابی یک سنسور یا یک شیر برقی نیاز دارید.

کارشناسی خودرو در تهران

چگونه کارشناسی خودرو به روش صحیح انجام می شود.

اکنون، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه کارشناسی خودرو به روش صحیح انجام می شود. بیایید در مورد روش های انجام این کار بیشتر بیاموزیم.
اولین چیزی که باید یاد بگیرید این است که چه نوع علائمی دارید. به عنوان مثال، اگر چراغ چک موتور دریافت کردید، باید عیب یابی کامپیوتری انجام شود. و منظور ما این است که باید ماشین را با ابزار اسکنر OBD2 اسکن کرده و کدها را بررسی کنید.
هنگامی که برخی از کدها را تشخیص دادید، می توانید ادامه دهید و اجزایی را که تحت تأثیر قرار گرفته اند بررسی کنید. یعنی سنسورها، شیر برقی و فیوزها. برای این کار باید یک مولتی متر داشته باشید. با مولتی متر می توانید خواص الکتریکی مختلف مدار الکتریکی را اندازه گیری کنید.
برای علائم دیگر مانند علائم شنیداری، باید یاد بگیرید که صدا از کجا می آید و نوع صدا را ببینید، خواه ناله، کوبیدن، تق تق یا احتمالاً صدای جیر جیر. همه این صداها می توانند به دلایل مختلفی منجر شوند.
و آخرین مورد مسائل مربوط به رانندگی است. اینها معمولاً بر اساس سیستمی که تحت تأثیر قرار می‌گیرد، ردیابی می‌شوند، چه ستون فرمان، چه سیستم تعلیق جلو یا عقب. یا احتمالاً سیستم انتقال قدرت.

نتیجه گیری نهایی

در این مقاله، در مورد کارشناسی خودرو به مقدار زیادی پرداخته ایم. ابتدا، ما یاد گرفتیم که کارشناسی خودرو چیست و علائمی که نشان می دهد نیاز به کارشناسی خودرو خود دارید را بررسی کردیم.
سپس به ابزارهای مورد نیاز برای کارشناسی و نحوه انجام صحیح این رویه برای خودرو پرداختیم.
جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.
جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره 09352821528 تماس بگیرید.
کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو
کارشناسی خودرو در تهران

جهت اطلاع از مرکز تشخیص رنگ خودرو حنفی اینجا کلیک کنید.

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند