چرا وقتی توقف می کنم ماشین من می لرزد – آیا باید نگران باشید؟(بخش چهارم)

3. چرا وقتی توقف می کنم ماشین من می لرزد – تسمه های فرسوده

هر موتور دارای یک تسمه مارپیچ است که وظیفه تامین انرژی سیستم تهویه مطبوع، دینام و پمپ فرمان برق و سایر موارد را بر عهده دارد. با گذشت زمان این تسمه فرسوده می شود و در نتیجه هنگام توقف، خودرو می لرزد.
خوشبختانه، بازرسی یا تعویض تسمه سرپانتین کار چندان دشواری نیست. به سادگی کاپوت را باز کنید و به دنبال بزرگترین تسمه لاستیکی زیر آن بگردید. آن تسمه سرپانتین است. کمی آن را بکشید تا ببینید خیلی شل است یا نه. همچنین باید تمام طول تسمه را برای هر گونه ترک یا آسیب بررسی کنید. اگر متوجه شدید، تسمه را با یک تسمه کاملاً جدید تعویض کنید تا از لرزش جلوگیری شود.

4. چرا وقتی توقف می کنم ماشین من می لرزد – انژکتورهای سوخت کثیف

انژکتورهای کثیف سوخت، مشابه مصرف سوخت، ممکن است باعث احتراق ناقص موتور شوند. همانطور که قبلاً گفتیم، خاموش شدن موتور یکی از دلایل اصلی دور آرام و تکان خوردن در هنگام توقف است.
معمولاً انژکتورهای کثیف یا معیوب باعث روشن شدن چراغ چک موتور می شوند. علاوه بر انژکتورهای سوخت، باید سایر اجزای کلیدی سیستم سوخت مانند ورودی، پمپ بنزین و فیلتر بنزین را نیز برای هر گونه ایراد احتمالی در صورت لرزش بررسی کنید.

کارشناسی خودرو در تهران

5. چرا وقتی توقف می کنم ماشین من می لرزد – فیلتر هوا مسدود شده است

هوا برای یک موتور ضروری است تا فرآیند احتراق را به درستی انجام دهد. بنابراین، هنگامی که جریان هوا مختل می شود، منجر به احتراق نادرست و توقف بد می شود. به طور معمول، تعویض فیلتر هوا از شر این مشکل خلاص می شود.
برای بررسی اینکه آیا فیلتر هوا نیاز به تعویض دارد یا خیر، آن را خارج کرده و کثیف بودن آن را بررسی کنید. اگر چنین است، آن را با یک فیلتر جدید جایگزین کنید، و شما آماده هستید!

6. چرا وقتی توقف می کنم ماشین من می لرزد – خطاهای سنسور جریان هوا

سنسور جریان هوای انبوه (MAF) نسبت هوا به سوخت را که وارد موتور شما می شود محاسبه می کند. نقص در این سنسور می تواند اطلاعات اشتباه را به ECU ارسال کند و منجر به تزریق مقادیر نادرست سوخت به موتور شود.
تکان خوردن و توقف بد دو مورد از رایج ترین علائم موتوری است که سوخت کافی دریافت نمی کند. خرابی سنسور جریان هوای انبوه منجر به روشن شدن چراغ چک موتور می شود و می توانید با خواندن کد خطا با استفاده از خواننده OBD 2 منبع را تأیید کنید.

فرمان در سرعت زیاد تکان می خورد.

تکان‌خوردن فرمان در سرعت های بالا یا هنگام شتاب‌گیری تجربه ای ترسناک برای هر راننده‌ای است. در بیشتر موارد، شل شدن پایه‌های موتور دلیل این امر است. وقتی سرعت خودرو افزایش می‌یابد، موتور باید سخت‌تر کار کند و در نتیجه لرزش ایجاد می‌کند.
پایه موتور آسیب دیده نمی تواند این ارتعاشات را به خوبی جذب کند و در نتیجه فرمان یا گاهی اوقات کل خودرو تحت بار می لرزد. علاوه بر این، ناهماهنگی در سیستم تعلیق یا مکانیزم فرمان نیز باعث لرزش در سرعت های بالا و در شتاب می شود.

کارشناسی خودرو در تهران

نتیجه‌گیری برای اینکه چرا وقتی توقف می‌کنم، ماشین من می‌لرزد.

فرقی نمی‌کند ماشین شما هنگام توقف، در سرعت‌های بالا یا زیر ترمز می‌لرزد، این مشکلی است که باید فوراً برطرف شود. بسته به علت، خلاص شدن از شر لرزش می تواند به سادگی تعویض فیلتر هوا باشد یا می تواند کار بسیار چالش برانگیزی مانند قرار دادن پایه های موتور کاملاً جدید باشد.
رانندگی در حالی که ماشین در حال لرزش است برای شما و وسیله نقلیه شما خطرناک است. با گذشت زمان، آسیب شدید خواهد شد و خطر بروز حادثه نیز افزایش می یابد. بنابراین، بردن‌خودرو به مکانیک ماهر در اسرع وقت برای رفع مشکل بهترین اقدام شماست.

پرسش‌های متداول در مورد اینکه چرا وقتی توقف می‌کنم، ماشین من می‌لرزد.

چرا وقتی ترمز می کنم ماشین من می لرزد؟

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود ماشین هنگام ترمز لرزش کند. کالیپرهای چسبنده و روتورهای ترمز تابیده دو دلیل اصلی هستند که ممکن است باعث لرزش خودرو در هنگام ترمزگیری شوند.

چرا ماشین من می لرزد؟

پایه‌های بد موتور، روشن نشدن موتور و ناهماهنگی لاستیک‌ها همگی می‌توانند منجر به لرزش خودرو شوند. بهترین راه برای شناسایی علت دقیق این است که وسیله نقلیه خود را توسط مکانیک بازرسی کنید.

چرا فرمان من می لرزد؟

لاستیک نامتعادل ممکن است باعث شود فرمان شما هنگام رانندگی در جاده تکان بخورد. بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل، بالانس کردن تایر در هر 10000 تا 12000 مایل است. از دیگر دلایل لرزش فرمان می‌توان به مشکلات سیستم تعلیق، تاب‌برداشتن روتورها و فرسوده‌بودن یاتاقان‌ها اشاره کرد.

چرا وقتی سرعت می‌گیرم، ماشین من می‌لرزد؟

دلیل اصلی لرزش خودرو در هنگام شتاب، آسیب دیدن پایه‌های موتور است. علاوه بر این، یک سیستم تعلیق نامناسب همچنین منجر به لرزش در هنگام شتاب‌گرفتن در جاده می شود.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

کارشناسی خودرو در تهران

جهت اطلاع از مرکز تشخیص رنگ خودرو حنفی اینجا کلیک کنید.

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند