چرا وقتی توقف می کنم ماشین من می لرزد – آیا باید نگران باشید؟(بخش دوم)

ادامه برخی از دلایل احتمالی که منجر به لرزش خودرو در حین رانندگی می شود:

4. مشکلات با چرخ و لاستیک

مشکلات چرخ و لاستیک شایع ترین دلایل لرزش و مشکلات تکان دادن خودرو هستند. مجموعه چرخ و لاستیک از قطعات متحرک زیادی تشکیل شده است و وجود مشکل در هر یک از این قطعات کافی است تا ماشین شما در هنگام رانندگی بلرزد.
برخی از مشکلات رایج لاستیک که می تواند منجر به لرزش خودرو در حین رانندگی شود شامل سایش ناهموار، جدا شدن آج لاستیک، آسیب به چرخ ها، تعادل نامناسب و شل شدن مهره های لاستیک است. هر کدام از این مشکلات علائم منحصر به فرد خود را دارند.
به عنوان مثال، اگر وسیله نقلیه فقط در سرعت های خاصی می لرزد، ممکن است ناشی از عدم تعادل لاستیک ها باشد. در بیشتر موارد، بالانس کردن لاستیک ها یا انجام چرخش لاستیک از مشکلات لرزش خلاص می شود.
با این حال، ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که برای رفع مشکل باید کل لاستیک تعویض شود.
بازرسی منظم لاستیک ها بهترین راه برای جلوگیری از مشکلات لرزش خودرو در وهله اول است. توصیه می‌کنیم هر چند وقت یک‌بار بازرسی بصری لاستیک‌ها را همراه با بررسی فشار تایر و سفت کردن مهره‌های آن انجام دهید.
علاوه بر این، چرخش لاستیک و تراز چرخ ها باید در فواصل زمانی برنامه ریزی شده انجام شود. علاوه بر این، حفظ فشار تایر در سطوح توصیه شده توسط سازنده خودرو بسیار مهم است. معمولاً می‌توانید سطوح فشار لاستیک را که در دفترچه راهنمای مالک خودرو چاپ شده است پیدا کنید.

کارشناسی خودرو در تهران

5. رینگ های خم‌شده

یک اشتباه کوچک مانند برخورد با حاشیه یا رانندگی با سرعت زیاد از روی چاله می تواند به رینگ های وسیله نقلیه شما آسیب برساند و آن‌ها را از شکل خارج کند. اگر این اتفاق بیفتد، رینگ‌ها در هنگام رانندگی تکان می‌خورند و می‌لرزند و هر چه سریع‌تر حرکت کنید، به تدریج بر شدت آن افزوده می‌شود. رینگ‌های خمیده نیز می‌توانند با تأثیر بر فشار باد لاستیک به لاستیک‌ها آسیب بزنند، بنابراین مهم است که این مشکل در اسرع وقت حل شود.

6. مشکلات تعلیق

مشکلات مربوط به سیستم تعلیق همچنین می تواند منجر به لرزش وسیله نقلیه شما در حین رانندگی شود. نواحی متداول سیستم تعلیق که مستعد شکست هستند، اتصالات توپ و میله های اتصال هستند.
هنگامی که این قطعات از کار می افتند، تراز صحیح خودرو را غیرممکن می کند. اگر مشکوک هستید که مشکلات سیستم تعلیق باعث لرزش وسیله نقلیه شما در هنگام رانندگی در جاده می شود، وسیله نقلیه خود را نزد مکانیک ببرید و از آن ها بخواهید اتصالات توپ و سایر اجزای همراه را بررسی کنند.

7. مسائل محور

نقص در محورهای جلو یا عقب می تواند باعث لرزش ماشین شما در هنگام رانندگی شود. محورها چرخ های جلو و عقب را به خودرو متصل می کنند و در صورت تصادف به راحتی آسیب می بینند. اگر آسیب ها به درستی رفع نشوند و محور خم یا فرورفته باقی بماند، لرزش ها می توانند بیشتر شوند.
علاوه بر محورها، اتصالات CV فرسوده نیز می تواند باعث لرزش خودرو شما شود. هنگامی که مفاصل فرسوده می شوند، گرد و غبار و زباله های جاده می توانند به داخل آن ها نفوذ کنند و آسیب بزرگی ایجاد کنند و در نتیجه لرزش هایی را که در داخل محفظه مسافر احساس می کنید، ایجاد کنند.

کارشناسی خودرو در تهران

8. فرمان متلاطم

چرخش فرمان بدون توجه به سرعتی که می‌رانید باعث لرزش خودرو می‌شود. لرزش در نتیجه چرخش نادرست فرمان است. علاوه بر این، آسیب به انتهای میله، مفاصل توپ یا یاتاقان ها نیز می تواند باعث لرزش خودرو در حین رانندگی شود. ما در فصل آینده نگاهی دقیق تر به مسائل مربوط به فرمان خواهیم داشت.

9. شیلنگ های قطع‌شده

ده ها شیلنگ در یک ماشین وجود دارد که از عملکردهای مختلف مراقبت می کند. گاهی اوقات، شلنگ شکسته، قطع شده یا شل وصل شده باعث لرزش موتور می شود. علاوه بر این، شیلنگ‌های هوا/خلاء معیوب می‌توانند باعث مشکلات جدی شوند، بنابراین مهم است که آن ها را در اسرع وقت دوباره وصل یا تعویض کنید.

10. مشکلات مصرف سوخت

آخرین دلیل لرزش خودرو در حین رانندگی که امروز به آن خواهیم پرداخت، مشکلات مصرف سوخت است. همانطور که وسیله نقلیه شما بزرگتر می شود و کیلومترهای بیشتری را طی می کنید، معمولاً سیستم مکش سوخت مسدود می شود.
هنگامی که این اتفاق می افتد، انسداد حاصل باعث می شود که مقادیر نابرابر سوخت به موتور تحویل داده‌شود. در نتیجه، برق بالا و پایین می رود و در نتیجه تکان می خورد.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

کارشناسی خودرو در تهران

جهت اطلاع از مرکز تشخیص رنگ خودرو حنفی اینجا کلیک کنید.

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند