متوسط اسب بخار یک ماشین – چقدر قدرت کافی است؟(بخش دوم)

اندازه گیری اسب بخار با داینو

همانطور که گفته شد مهندسان از دینامومتر برای اندازه گیری اسب بخار و گشتاور خروجی خودرو استفاده می کنند. چندین فناوری مختلف وجود دارد، اما دو نوع: دینو موتور و دینو شاسی است.
یک دینو موتور، فلایویل موتور را برای اندازه گیری اسب بخار و گشتاور خروجی موتور در فلایویل وصل می کند. از آنجایی که قبل از وقوع هر گونه افت توان، اندازه گیری می شود، این عدد همیشه بیشتر از عددی است که از داینو شاسی تولید می شود.
خودروسازان معمولاً از این عدد در بروشورهای خود استفاده می‌کنند، زیرا این عدد بیشتر است و باعث می‌شود خودروهایشان خوب به نظر برسد. و دینوهای موتور معمولاً فقط توسط خودروسازان استفاده می شود، زیرا برای یک فرد معمولی بسیار دشوار است که موتور خود را بیرون بیاورد و آن را به داینو متصل کند.
در همین حال، یک داینو شاسی، اسب بخار چرخ خودرو را اندازه گیری می کند. همانطور که گفته شد، چندین فناوری وجود دارد. اما روش ها یکسان است: ماشین را روی مجموعه ای از غلتک ها قرار دهید، آن را ببندید و سپس تا حد امکان روی پدال فشار دهید. دستگاه عدد اسب بخار را برای شما پیدا می کند.
ارقام اسب بخار و گشتاور یک داینو شاسی همیشه کمتر خواهد بود. این به این دلیل است که پس از از دست دادن توان به صورت انگلی، اسب بخار را روی چرخ ها اندازه گیری می کند. بسیاری از افراد اغلب از آن به عنوان اسب بخار “واقعی” یک ماشین یاد می کنند، زیرا این همان اسب بخاری است که واقعاً می توانید از آن استفاده کنید.
داینو شاسی معمولاً زمانی استفاده می شود که علاقه مندان بخواهند خودروهای خود را پس از انجام تغییرات تنظیم کنند. شما همچنین می توانید این کار را صرفاً برای سرگرمی برای اندازه گیری اسب بخار ماشین خود انجام دهید.

میانگین اسب بخار یک ماشین

حالا، وقت آن است که به سؤال شما پاسخ دهیم: میانگین اسب بخار یک ماشین چقدر است؟ پاسخ به نوع ماشین و دوره زمانی ماشین بستگی دارد. خودروهای مدرن به طور متوسط قدرت بسیار بیشتری نسبت به خودروهای قدیمی دارند.
با این حال، اگر بخواهیم تعمیم دهیم، میانگین اسب بخار یک ماشین امروزه حدود 240 اسب بخار یا تقریباً حدوداً حدوداً حدوداً 240 اسب بخار است. برخی از خودروها – به ویژه خودروهای کوچکتر و تریم پایین تر – پایین تر هستند. و برخی از آن ها بالاتر هستند، مانند خودروهای اسپرت و کامیون.

کارشناسی خودرو در تهران   

میانگین اسب بخار یک ماشین در هر بخش

پاسخ دادن به این سوال احتمالا با نگاه کردن به هر بخش آسان تر است. در اینجا نگاهی به میانگین اسب بخار یک ماشین با توجه به اندازه آن می اندازیم:
1. ماشین های جمع و جور معمولا حدود 130 اسب‌بخار قدرت دارند.
2. هاچ بک ها و سدان های سایز متوسط معمولا حدود 170 اسب‌بخار قدرت دارند. اگرچه آن ها معمولاً یک مدل با عملکرد بالاتر دارند که به طور میانگین حدود 200 اسب‌بخار قدرت دارد.
3. سدان های فول سایز به طور متوسط حدود 200 اسب‌بخار قدرت دارند، اگرچه معمولاً نسخه توربو یا شش سیلندر دارند که حدود 280 اسب‌بخار یا بیشتر قدرت دارند.
4. SUV های کراس اوور جمع و جور به طور متوسط 200 اسب‌بخار قدرت تولید می کنند.
5. SUV های سایز متوسط به طور متوسط 280 اسب‌بخار قدرت تولید می کنند، اگرچه معمولاً تریم های پایین تر با اسب‌بخار کمتر در دسترس هستند.
6. SUVهای فول سایز معمولاً حدود 400 اسب‌بخار قدرت تولید می کنند که برای تحمل وزن خودرو لازم است.
7. کامیون های کامپکت یک بخش بسیار کوچک هستند و به طور متوسط حدود 200 اسب‌بخار قدرت دارند.
8. کامیون های فول سایز معمولاً حدود 350 اسب‌بخار قدرت تولید می کنند، اگرچه نسخه های با کارایی بالا می توانند تا 500 اسب‌بخار قدرت داشته باشند.
9. کامیون های سنگین به طور متوسط حدود 400 اسب‌بخار قدرت تولید می کنند. باز هم، نسخه های با کارایی بالا معمولا در دسترس هستند.
10. مینی ون ها معمولاً حدود 250 اسب‌بخار قدرت تولید می کنند.

باز هم، بسته به مدل، تعداد می تواند بسیار متفاوت باشد. اما باید به شما ایده خوبی درباره اینکه هر بخش خودرویی چقدر اسب‌بخار قدرت دارد را به شما بدهد.

کارشناسی خودرو در تهران   

نظرات نهایی

بنابراین، میانگین اسب‌بخار یک ماشین چقدر است؟ در حالی که پاسخ ممکن است بسته به اینکه از چه کسی بپرسید متفاوت باشد، میانگین اسب‌بخار یک ماشین این روزها حدود 240 اسب‌بخار است. این میانگین اسب‌بخار ماشین ها در ایالات متحده است و در کشورهای دیگر بسیار متفاوت است.
در بسیاری از کشورهای در حال توسعه – مانند کشورهای آسیای جنوب شرقی – میانگین تعداد بیشتر چیزی حدود 180 اسب‌بخار است زیرا گزینه های مقرون به صرفه تری با ارقام اسب‌بخار کمتر وجود دارد. این رقم نیز زمانی که شروع به نگاه کردن به بخش خاص تری کنید، بسیار متفاوت خواهد بود. صرف نظر از اینکه میانگین چقدر است، اکثر خودروهای مدرن امروزه به اندازه کافی اسب بخار قدرت دارند تا بتوانند به کار خود ادامه دهند.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

کارشناسی خودرو در تهران

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528
0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند