حالت بی حال خودرو_ چرا این اتفاق می افتد (و چگونه آن را برطرف کنیم)؟ بخش سوم

نحوه تنظیم مجدد حالت بی حال

چگونه می توانید ماشین خود را از حالت بی حال خارج کنید؟ همانطور که گفته شد، علت اصلی معمولاً مشکل سیستم انتقال است. هنگامی که گیربکس مایع کافی نداشته باشد و بیش از حد گرم شود، خودرو عملکرد را محدود می کند تا از آسیب جلوگیری کند. بنابراین، به طور طبیعی، شما باید سیستم انتقال را بررسی کنید. اما در اینجا کاری است که می توانید ابتدا انجام دهید:

1. ماشین را خاموش کنید و بگذارید خنک شود.

همچنین ممکن است انتقال به دلیل عوامل خارجی مانند آب و هوا بیش از حد گرم شود. اگر در آب و هوای گرم زندگی می کنید یا در طول موج گرما رانندگی می کنید، در حالی که بعید است، ممکن است انتقال به دلیل دمای خارجی بیش از حد گرم شود.
ماشین خود را خاموش کنید تا خنک شود و سپس آن را دوباره روشن کنید و ببینید آیا ماشین هنوز در حالت لنگی است یا خیر. اگر اینطور نیست، می توانید تا رسیدن به خانه به رانندگی ادامه دهید. با این حال، توصیه می کنیم سطح مایع گیربکس خود را بررسی کنید. به این دلیل که سطح مایع گیربکس پایین احتمالا عاملی است که خودروی شما به حالت بی حالی در می‌آید، در اینجا می‌توانید آن را بررسی کنید:

2. سطح سیالات انتقال را بررسی کنید.

در اینجا نحوه بررسی سطح روغن گیربکس خودرو آورده شده است:
1. اکثر خودروها دارای یک عدد سنج روغن گیربکس هستند. این معمولاً در پشت موتور قرار دارد و با یک دسته قرمز که گاهی اوقات می گوید “گیربکس” مشخص می شود.
2. زمانی که ماشین هنوز گرم است باید میله را چک کنید. برخی از خودروها حتی ممکن است نیاز به روشن بودن موتور داشته باشند تا خوانش دقیقی داشته باشند. با کتابچه راهنمای خودرو بررسی کنید که آیا موتور باید روشن باشد یا خیر.
3. مطمئن شوید که در یک سطح هستید، سپس میله اندازه گیری را بیرون بکشید.
4. میله را با یک پارچه پاک کنید و سپس آن را دوباره داخل مخزن قرار دهید. در حالت ایده آل، باید آن را با یک پارچه یا دستمال سفید پاک کنید. به این ترتیب می توانید رنگ روغن را ببینید. اگر قرمز است، پس خوب است. اگر قرمز تیره یا حتی مشکی است، بهتر است روغن گیربکس را تعویض کنید.
5. دوباره آن را بیرون بکشید و ببینید سطح مایع کجاست. روی آن نشانگرهای Maximum و Minimum خواهد داشت. اگر کمتر از حداقل سطح باشد، باید آن را دوباره پر کنید. بهتر است آن را به طور کامل با روغن جدید تغییر دهید.

3. روغن گیربکس را اضافه کنید و نشتی را بررسی کنید.

اگر نیاز به اضافه کردن روغن گیربکس دارید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید چه نوع روغنی را باید استفاده کنید. شما باید بتوانید این را در کتابچه راهنمای مالک خود پیدا کنید. هنگامی که روغن گیربکس مناسب برای ماشین خود را دریافت کردید، از یک قیف پلاستیکی برای وارد کردن روغن از طریق لوله گیربکس استفاده کنید. اگر فقط در حال شارژ کردن هستید، از یک لیتر استفاده کنید. پس از آن، بررسی کنید که آیا ماشین شما مایع کافی دارد یا خیر. اگر هنوز کم است، هر بار یک مقدار اضافه کنید تا به سطح مناسب برسد.
هنگامی که این کار را تمام کردید، باید نشت را بررسی کنید. روغن گیربکس به ندرت نیاز به شارژ دارد، بنابراین اگر کم بود، ممکن است نشتی داشته باشید. زیر خودروی خود را چک کنید که آیا مایعات قرمز رنگی از وسط جلو به وسط خودرو می چکد؟ اگر یک مایع قرمز یا قرمز تیره چکه کند، نشت گیربکس دارید و باید آن را برطرف کنید.
هزینه تعمیر نشتی روغن گیربکس بستگی به محل نشتی دارد. اگر خطوط خنک کننده، واشر عقب یا مهر و موم، یا پیچ و مهره های تابه منبع نشتی باشند، هزینه تعمیر آن نباید بسیار زیاد باشد. با این حال، اگر نشتی از مهر و موم جلو یا واشر گیربکس باشد، گران می شود.
این به این دلیل است که تعویض آن مهر و موم یا واشر نیاز دارد که مکانیک، گیربکس را از خودرو خارج کند و این کار کمی طول می کشد و هزینه های نیروی کار را افزایش می دهد.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند