صدای هیس در ماشین – این صدا از کجا می آید؟(بخش اول)

آیا هنگام رانندگی صدای هیس عجیبی را در ماشین شنیده‌اید؟ خوب، اگر اینطور است، پس شما در جای درستی هستید زیرا موارد زیادی برای پوشش دادن در مورد این موضوع وجود دارد و ما قصد داریم در مورد همه چیزهایی که در مورد این صداها باید بدانید توضیح دهیم.
انجام تحقیقات شخصی قبل از رفتن به یک مغازه و خرج کردن پول زیادی برای مکانیک های گران قیمت باید یکی از اولویت های شما باشد. چرا این را می گوییم؟ خب چون مکانیک‌ها بسیار گران هستند و و در مواقعی یک مکانیک ناصادق سعی می کند از شما بیشتر پول بگیرد. یا به این دلیل که نمی دانند چه چیزی باعث ایجاد مشکل شده است یا عمدا!
به همین دلیل است که قبل از اینکه به تعمیرگاه مکانیک بروید و ماشین خود را تعمیر کنید، باید در مورد مشکل خود بیشتر بدانید. برای مثال، دانستن دلایل احتمالی، فریب دادن شما را در تعمیر احتمالی دشوارتر می‌کند. و به من اعتماد کنید، هر زمان که صدای هیس در ماشین شنیده می شود، راه های زیادی وجود دارد که از طریق آن ها می توانند کلاهبرداری کنند. به همین دلیل است که ما اینجا هستیم تا به شما در حل این مشکل کمک کنیم.
ابتدا صدای هیس در ماشین و موقعیت هایی که صدای هیس ظاهر می شود را پوشش می دهیم. سپس به علل ایجاد صداهای هیس و همچنین نحوه تشخیص صحیح این مشکل می پردازیم. بنابراین، اگر می خواهید بیشتر بدانید، با ما همراه باشید.

صدای هیس از ماشین

اکنون قبل از اینکه به موضوعات پیچیده تر بپردازیم، اجازه دهید نگاهی به مشکل بیندازیم و در مورد صدای هیس در ماشین بیشتر بیاموزیم. این واقعاً مهم است، مخصوصاً برای افرادی که اهل اتومبیل نیستند و می‌خواهند درباره نحوه نمایش این صدا اطلاعات بیشتری کسب کنند. خب، این صدای هیس چیست؟
خوب، صدای هیس به طور کلی یک علامت شنیداری از یک مشکل در ماشین است. بسیاری از مردم برای مدت طولانی با خودروهای خود رانندگی می‌کنند و می‌دانند چه زمانی ماشین خوب کار می‌کند و چه زمانی خوب کار نمی‌کند.
انواع مختلفی از صداها مانند کلنگ زدن، ناله کردن، تیک تیک زدن و ساییدن وجود دارد، اما هیس چگونه نشان داده می شود؟
احتمالاً متوجه شده اید که چگونه مارها وقتی می خواهند حمله کنند صدا تولید می کنند، آن ها شروع به هیس هیس می کنند تا حیوان یا شخصی را بترسانند که بر امنیت آن ها تأثیر می گذارد. آن ها صدایی شبیه s-s-s-s-s-s-s ایجاد می کنند. و به طور کلی هیس کردن همین است.
این صدا معمولا زمانی ایجاد می شود که یک خط پر از گاز دارید که تحت فشار است و سوراخ کوچکی دارد. این صدای هیس قابل توجه را ایجاد می کند و بسیاری از افرادی را که اتومبیل خود را رانندگی می کنند می ترساند.
اما مهم ترین چیز این است که مار در ماشین شما وجود ندارد، مشکل به احتمال زیاد ناشی از چیزی متفاوت در داخل موتور یا مناطق اطراف است. اما بیشتر در مورد آن بحث خواهیم کرد. حالا بیایید به جلو برویم و هر زمان که متوجه این صدا در وسیله نقلیه خود شدید، درباره موقعیت‌هایی که می‌بینید بیشتر بحث کنیم.

موقعیت هایی که صدای هیس در ماشین می آید.

بهتر است که به جلو برویم و در مورد موقعیت هایی که راننده برخی از این صداها را تجربه می کند بیشتر بدانیم.
درک موقعیت واقعاً می‌تواند به شما کمک کند تا علت اصلی مشکل را تعیین کنید و بر اساس آن مشکل را درست کنید. بنابراین، ما به شما کمک می کنیم تا دقیقاً آن را درک کنید. اگر می خواهید بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

1. صدای هیس هنگام راه اندازی

اولین موقعیتی که مردم اغلب صدای هیس را در ماشین تجربه می کنند، هنگام راه اندازی است. تصور کنید که باید صبح زود به محل کار بروید و ماشین را با یک استارت سرد روشن می کنید.
ماشین شروع به تولید صداهایی می کند که از زیر کاپوت می آید. این وضعیت می تواند بسیاری از افراد را نگران کند، اما بلافاصله پس از گرم شدن موتور، صدا کمی نرم می شود. با این حال، وجود دارد اما در سطح دسی بل کوچکتر.
نکته مهم در این شرایط این است که شما نباید وحشت کنید. بعداً در مقاله، ما قصد داریم در مورد چگونگی تشخیص درست این مشکل توضیح دهیم.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند