نحوه تست کمپرسور AC خودرو: راهنمای تشخیص و تعویض(بخش چهارم)

مشکلات کلاچ کمپرسور

به لطف کلاچ، کمپرسور می تواند به جای استفاده مداوم، روشن و خاموش شود. این امر سایش کلی کمپرسور AC را کاهش می‌دهد و مصرف سوخت را بهبود می‌بخشد، زیرا موتور مجبور نیست کمپرسور را بچرخاند وقتی هوای خنک لازم نیست.
با این حال، یکی از مشکلاتی که می توانید با آن مواجه شوید خرابی کلاچ کمپرسور است. این قطعه ممکن است در موقعیت روشن گیر کند و در نتیجه کمپرسور در تمام مدت حرکت وسیله نقلیه بچرخد. یا، می تواند به طور کلی از کار بیوفتد، که از درگیر شدن کمپرسور جلوگیری می کند. هیچ کدام خوب نیست. کلاچ را می توان در برخی موارد تغییر داد، اما ما فکر می کنیم که بهترین تصمیم تعویض کلاچ و کمپرسور به عنوان یک واحد است.

چه چیزی می تواند جلوی درگیر شدن کلاچ را بگیرد؟

اینها برخی از دلایل قابل قبولی هستند که کلاچ کمپرسور با کمپرسور درگیر نمی شود:

  • خنک کننده اضافی
  • روغن ناکافی در کمپرسور
  • خنک کننده ناکافی

قفل پیش فرض سنسور کلاچ

اکثر خودروهای امروزی دارای کلاچ های کمپرسور AC هستند که از طریق کلیدهای فشار پایین و فشار بالا و همچنین سطح روغن کمپرسور روشن و خاموش می شوند. این 3 جنبه می تواند کلاچ را غیرفعال کند و در صورتی که سنسور روغن ناکافی، خنک کننده ناکافی یا بیش از حد پیدا کند، از درگیر شدن آن جلوگیری کند.

فیوز سوخته

موتور خودرو را خاموش کرده و فیوز را از سیستم جدا کنید تا بدانید فیوزسوخته است یا خیر. برای بررسی فیوز از مولتی متر استفاده کنید. از طرف دیگر، هر ابزاری که بتواند وضعیت را بسنجد می تواند کمک کند. اگر فیوز سالم است، آن را به جای اولیه خود برگردانید.

اگر کلاچ کمپرسور برق متناوب درگیر نباشد، چه کاری باید انجام دهم؟

در زیر برخی از مراحل احتمالی وجود دارد که می توانید برای رفع کلاچ کمپرسور AC که درگیر نمی شود انجام دهید:

1. سطح روغن در کمپرسور را بررسی کنید.

سطح روغن کمپرسور را به راحتی می توانید از روی شیشه نمایشگر آن مشاهده کنید. خط قرمز روی شیشه میزان روغن مورد نیاز را نشان می دهد. اگر سطح روغن به زیر خط قرمز کاهش یابد، روغن باید اضافه شود. مطمئن شوید که روغنی را اضافه کنید که با کمپرسور خاص شما کار می کند. فقط از مواردی استفاده کنید که توسط سازنده سیستم AC شما تأیید شده است – اطلاعاتی که می توانید در دفترچه راهنمای کاربر پیدا کنید.

2. خنک کننده بیش از حد شارژ شده را تخلیه کنید.

کمپرسوری که بیش از حد با خنک کننده شارژ می شود نتایج غیرطبیعی با فشار بالا به همراه خواهد داشت. دفترچه راهنمای سیستم AC وسیله نقلیه خود را بررسی کنید تا فشار عملکرد صحیح سمت فشار قوی را تعیین کنید.
اگر مطمئن هستید که کمپرسور بیش از حد شارژ شده است، از شیر تخلیه برای تخلیه خنک کننده استفاده کنید. آن را تا رسیدن به سطح مورد نظر فشار دهید.

3. خنک کننده ناکافی در کمپرسور

بررسی کنید که آیا فشار سنج، فشار بسیار کم را تشخیص می دهد یا خیر. این به شما می گوید که آیا مایع خنک کننده در کمپرسور خیلی کم است یا خیر. می توانید دفترچه راهنمای AC وسیله نقلیه خود را برای سطح فشار صحیح بررسی کنید.
کیت های تعمیرات ساخته شده برای شارژ خنک کننده در بازار موجود است و دستورالعمل هایی در مورد نحوه انجام آن ارائه می شود.

AC خود را با تعویض کمپرسور تعمیر کنید.

تنها راه “تعمیر” کمپرسور خراب در کولر گازی، تعویض قطعه است. این روشبسیار ارزان تر از خرید یک تهویه مطبوع کاملا جدید است. در برخی موارد، این کار بهترین عملکرد است.
گارانتی سازنده سیستم خود را در نظر بگیرید؟ هنوز خوبه؟ سیستم زیر 10 سال که هر ساله به صورت حرفه ای نگهداری می شود، شانس خوبی برای تحت پوشش وارانتی بودن دارد. بنابراین، کمپرسور را جایگزین کنید. در این صورت مسئولیت مالی قطعه بر عهده شما نخواهد بود. در حالی که شما باید هزینه نیروی کار را بپردازید، برای خرید یک کمپرسور جدید هزینه اضافی وجود ندارد.
همانطور که گفته شد، یک کمپرسور نیز ممکن است خراب شود زیرا واحد تهویه مطبوع قدیمی است (و گارانتی دیگر مفید نیست). سیستمی که به درستی نگهداری می شود می تواند برای 10 تا 15 سال خدمات ارائه دهد، اما زمانی که سیستم شما کهنه شده و به نوعی از کار افتاده است، ممکن است خوب باشد که به جای تعویض آن، آن را ارتقا دهید.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند