نحوه تست کمپرسور AC خودرو: راهنمای تشخیص و تعویض(بخش سوم)

نحوه تعویض کمپرسور AC خودرو

شما در مقاله قبل دیدید که چگونه یک کمپرسور AC اتومبیل را می توان آزمایش کرد، بنابراین اکنون ممکن است به نحوه تعویض این قطعه علاقه مند شوید. شما می توانید با انجام این تعمیر مقداری صرفه جویی کنید، پس چرا که نه؟ فقط اگر تجربه ای در کار با قطعات خودرو دارید و مطمئن هستید، خودتان کمپرسور AC را تعویض کنید. اما قبل از آن، دستکش لاتکس و یک جفت عینک ایمنی بپوشید!

تجهیزات مورد نیاز

 • خنک کننده
 • مجموعه آچار
 • مجموعه سوکت
 • دستگاه بازیابی خنک کننده
 • ابزار کشنده تسمه سرپانتین
 • دماسنج، گیج و شیلنگ
 • پمپ خلاء
 • خشک کن گیرنده
 • کمپرسور AC

مراحل آسان برای تعویض کمپرسور AC خودرو

1. آماده سازی:

1. کمپرسور AC را پیدا کنید و تسمه سرپانتین را از قرقره کمپرسور خارج کنید. این مرحله ممکن است نیاز به استفاده از ابزار داشته باشد. شما باید از کشنده استفاده کنید و فشار روی تسمه را کاهش دهید تا آن را خارج کنید.
2. با استفاده از دستگاه بازیابی، خنک کننده سیستم را خالی کنید. ماشین‌های ریکاوری نوعی تجهیزات تخصصی هستند که بیشتر در مغازه‌های AC یافت می‌شوند – ممکن است مجبور شوید ماشین خود را برای این مرحله به مکانیک ببرید.
3. کابل منفی باتری را خارج کنید.

2. جداسازی قطعات:

1. در کمپرسور، پیچی وجود دارد که خطوط خنک کننده را محکم می کند. آن را بردارید و خطوط را به دقت برای علائم سایش و/یا کثیفی بررسی کنید.
2. اتصالات الکتریکی کمپرسور را جدا کنید.
3. پیچ های نصب کمپرسور را جدا کرده و دستگاه را از ماشین خود بیرون بکشید.

3. کمپرسور جدید را قرار دهید:

1. برای قرار دادن کمپرسور جدید ترتیب برعکس دستورات بالا را اجرا کنید. با توجه به گارانتی، ممکن است مجبور شوید گیرنده/خشک کن و لوله دهانه را عوض کنید.
2. پیچ های نصب کمپرسور را نصب و ببندید. کانکتورهای الکتریکی را وصل کنید.
3. O-rings لوله خنک کننده را عوض کرده و آن ها را با روغن مناسب چرب کنید.
4. خطوط مبرد را دوباره برگردانید و تسمه را دوباره روی قرقره قرار دهید.
5. یک جاروبرقی را از طریق سیستم اجرا کنید تا از شر هر گونه رطوبت باقیمانده یا هوای جوی خلاص شوید. برای این کار به گیج های منیفولد و پمپ خلاء نیاز دارید. شیلنگ هایی وجود خواهد داشت که طرف بالا و پایین سیستم را به هم متصل می کند – این کانکتورها اندازه های مختلفی دارند، بنابراین نمی توانید آن ها جا به جا نصب کنید. شیلنگ‌های زرد گیج به خود پمپ خلاء متصل می‌شوند. اطمینان حاصل کنید که همه اتصالات محکم هستند.
6. در حالی که پمپ کار می کند، شیر را در سمت پایین گیج باز کنید – با مکش جاروبرقی، تغییری در صدای موتور خواهید شنید. بگذارید نیم ساعت کار کند و دریچه را ببندید. میزان جیوه باید بین 28 تا 29 اینچ باشد. هر چیزی غیر آن می تواند نشانه نشت جدی سیستم باشد.
7. پس از به دست آمدن خلاء باید سیستم را شارژ کنید. برای انجام این کار، باتری را دوباره وصل کنید و قوطی خنک کننده یا بشکه آن را با شلنگ زرد وصل کنید. بشکه را برگردانید تا خنک کننده شروع به عبور از شیر کند. موتور را با رعایت گیج ها روشن و مشتعل کنید (به هیچ وجه سوپاپ سمت بالا را باز نکنید). هنگامی که سیستم با حداکثر تنظیمات کار می کند، یک دماسنج را در دریچه AC داخلی قرار دهید. هنگامی که سیستم در دمای 30-36 درجه شروع به خنک شدن می کند AC شما کاملاً شارژ شده است.

کلاچ کمپرسور AC چیست؟

اکنون که صحبت در مورد نحوه آزمایش کمپرسورهای AC خودرو تمام شد، باید به طور خلاصه در مورد کلاچ تهویه مطبوع صحبت کنیم. چرا؟ کلاچ و کمپرسور 2 جزء ضروری سیستم تهویه مطبوع خودرو هستند. همراه با سایر اجزای خودرو، این قطعات باید به طور منظم نگهداری شوند تا از عملکرد صحیح آن ها اطمینان حاصل شود.

کلاچ کمپرسور AC نیرو را از چرخ فلایویل موتور می گیرد.

نحوه کار یک کلاچ کمپرسور AC

کلاچ کمپرسور روشن می شود تا بتوانید هر زمان که بخواهید از تهویه مطبوع وسیله نقلیه خود استفاده کنید. موتور به طور مستقیم با یک تسمه به روتور پمپ کمپرسور متصل می شود تا کلاچ کمپرسور به خوبی کار کند. یک عنصر کلاچ الکترومغناطیسی در سیستم‌های AC خودرو رایج است و وظیفه آن درگیر کردن کمپرسور برای چرخاندن واحد AC است.
کلاچ کمپرسور شامل یک صفحه اصطکاک است که در کنار سیم پیچ الکترومغناطیسی قرار گرفته است. کلاچ کمپرسور جریان قوی تولید می کند که در صورت درگیر شدن از آن عبور می کند. این یک نیروی الکترومغناطیسی قدرتمند ایجاد می کند که سیم پیچ را در جهت صفحه اصطکاک می کشد و روتور پمپ را درگیر می کند. در نتیجه کمپرسور کار می کند.

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
 • 02186120995
 • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند