10 علامت کاربراتور خراب(بخش سوم)

تعمیر و تعویض کاربراتور خراب

تصمیم برای تعویض یا بازسازی کاربراتور خراب بر اساس توانایی های مکانیکی، بودجه، زمان و میزان مشکلات کاربراتور شما است. همیشه به هزینه یک کاربراتور کاملا جدید توجه کنید. مقداری پول اضافی سرمایه گذاری‌شده در یک کاربراتور جایگزین، گاهی اوقات می تواند وقت و تلاش شما را برای تعمیر و تمیز کردن کاربراتور فعلی کاهش دهد.

جایگزینی کاربراتور خراب

اگر واقعاً کاربراتور شما خراب‌شده یا آسیب قابل توجهی دارد که با تمیز‌کردن یا تعمیر مجدد قابل تعمیر نیست، باید تعویض شود.

بازسازی کاربراتور خراب

واشرهای جدید و اجزای مختلف مورد نیاز در کیت بازسازی کاربراتور گنجانده شده است تا کاربراتور شما را احیا کند. همیشه مطمئن شوید که کیت کاربراتور مناسب را تهیه کرده اید.

نکات بازسازی

قبل از جدا کردن کاربراتور، دفترچه راهنمای خدمات خودرو برای دریافت نمودار مونتاژ را به عنوان راهنما مطالعه کنید. بعضی کیت های کاربراتور طرح و دستورالعمل مونتاژ ندارند. همچنین به خاطر داشته باشید که شیلنگ ها و لوله های خلاء مختلف به کاربراتور در کجا وصل می شوند. در صورت لزوم، یک نمودار بکشید یا تمام اتصالات شلنگ را علامت بزنید.
اجزای آن را روی یک میز تمیز، سینی فولادی یا تکه کاغذ جمع آوری کنید. فهرستی از نحوه جدا شدن قطعات تهیه کنید تا به یاد داشته باشید که چگونه کاربراتور را دوباره کنار هم قرار دهید. مراقب توپ های چک کوچک باشید. از پاک کننده کاربراتور یا محلولی استفاده کنید که به پلاستیک یا فلزات ظریف آسیبی نرساند. برای جلوگیری از تماس پوست با حلال های شیمیایی یا پاک کننده، دستکش لاستیکی بپوشید. برای جلوگیری از استنشاق دود، دستورالعمل های تمیز کردن را به دقت و در مکانی با تهویه مناسب دنبال کنید.
میل دریچه گاز را برای علائم سایش بررسی کنید. سوراخ شفت دریچه گاز آسیب‌دیده باعث می شود هوا به سمت شفت کشیده‌شود و باعث رقیق مخلوط سوخت می شود. شفت دریچه گاز را جدا کنید، سوراخ را با استفاده از مته بزرگ کنید و آن را با یک ورق فلزی یا مسی جایگزین کنید تا فاصله های مناسب بازگردد.
یکی دیگر از مواردی که باید به دنبال آن باشید، وجود شناور معیوب در کاسه سوخت است. برای شناورهای مسی، تکان دهید تا ببینید آیا داخل آن مایعی وجود دارد یا خیر. سوخت ممکن است از طریق یک شکستگی مویی کوچک در درز وارد شناور شود که منجر به غرق شدن آن می شود و موتور شما را با بنزین بیش از حد پر می کند.
مشکل شناورهای پلاستیکی این است که آنها با گذشت زمان بنزین را جذب می کنند و باعث می شود شناور خیلی پایین در کاسه سوخت قرار بگیرد و در نتیجه موتور پر از سوخت شود. بنابراین مشکل کاربراتور ممکن است با جایگزینی یک شناور معیوب حل شود.

نکات نصب

قبل از قراردادن واشر جدید در زیر کاربراتور، قسمت نصب را روی منیفولد ورودی خود مرتب کنید. واشر قدیمی نباید دوباره استفاده شود زیرا تقریبا همیشه نشتی دارد! برای کاهش خطر نشت هوا، از واشر سیلر استفاده کنید، اما از سیلیکون RTV استفاده نکنید، زیرا هر زمان که با بنزین تماس پیدا کند، حل می شود.
واشر را تعویض کنید. مطمئن شوید که مهره‌ها و پیچ‌های پایه کاربراتور به یک اندازه سفت شده‌اند تا مطمئن شوید که واشر در جای خود محکم شده‌است. سفت کردن بیش از حد پیچ ها ممکن است باعث شکستن یا تغییر شکل صفحه پایه کاربراتور شود.
هنگام اتصال مجدد خط سوخت یا هر اتصال دیگری مانند EGR و PCV به کاربراتور، مراقب باشید که اتصالات آن ها را برعکس نصب نکنید. سفت کردن بیش از حد این خط ها به دلیل قالب نرم آن ها ممکن است باعث کنده شدن آن ها شود. اطمینان حاصل کنید که فنرهای برگشتی دریچه گاز روی اتصال دریچه گاز دوباره وصل شده‌اند.
هر زمان که فنرها زنگ زدند و فرسوده‌شدند، آن ها را با فنرهای جدید تعویض کنید. همچنین، مطمئن شوید که اتصال دریچه گاز شما به خوبی کار می کند. در حین نصب پاک کننده هوا، مراقب باشید مهره ای که آن را در جای خود نگه می دارد، بیش از حد سفت نکنید، زیرا ممکن است باعث اعوجاج و آسیب به ریخته گری کاربراتور شود.
همه بست ها و شیلنگ های سوخت لاستیکی باید بازرسی شوند. هر شیلنگ آسیب دیده، نشتی، شکننده، سفت، و … باید تعویض شود. تمام اتصالات شیلنگ خلاء و اگزوز، خطوط سوخت، اتصالات دریچه گاز و فنرهای برگشتی باید دوبار بررسی شوند. ماشین خود را روشن کنید و هرگونه مشکل یا نشتی دیگر را بررسی کنید.

نتیجه

بسیار مهم است که به محض مشاهده علائم ذکر شده در بالا، خودرو خود را به تعمیرگاه خودرو ببرید. نادیده‌گرفتن این نشانه ها، هدردادن پول است. از آنجایی که کاربراتور معیوب تأثیر مستقیمی بر مصرف سوخت خودرو شما دارد، در پمپ بنزین پول بیشتری پرداخت می کنید. خرابی موتور ممکن است ناشی از مخلوط سوخت/هوا نادرست باشد.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

جهت اطلاع از شرایط کارشناسی رنگ خودرو با شماره  09352821528 تماس بگیرید.

کتاب هوش خودرو را از دست ندهید! خرید کتاب هوش خودرو

لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید.
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528
0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند