شیشه جلو(بخش دوم)

3. تغییرات ناگهانی دما

یکی از دلایل کمتر شناخته شده آسیب شیشه جلو، تغییر سریع و ناگهانی دما است که می تواند باعث انقباض یا انبساط آن شود. خطای انسانی اغلب در این امر نقش دارد. مثلا؛

  • استفاده از آب جوش برای یخ زدایی شیشه
  • در یک روز بسیار گرم اتومبیل را در زیر نور مستقیم خورشید قرار دادن
  • روشن کردن ناگهانی کولر در صورتی که هوای داخل خودرو بسیار داغ است.

4. نصب ضعیف یا کیفیت شیشه جلو

ترک‌های به دلیل فشار نیز می‌توانند بر روی شیشه جلو تأثیر بگذارند که در نتیجه ضعف ساختاری خود شیشه است. این شکستگی‌ها اغلب ابتدا در اطراف لبه‌های شیشه ظاهر می‌شوند، جایی که بیشتر در معرض ترک خوردن است. و همچنین می‌تواند ناشی از نصب نادرست باشد. به همین دلیل مهم است که مطمئن شوید شیشه جلو شما به درستی توسط یک تکنسین مجرب نصب شده است و از مواد با کیفیت بالا ساخته شده است – به طوری که در صورت برخورد، بتواند پشتیبانی ساختاری و حفاظتی را که برای آن طراحی شده است، ارائه دهد.

5. برخورد

این مورد ما را به آخرین علت رایج آسیب شیشه جلو می رساند: تصادفات و برخورد. این موارد می تواند از تصادفات رانندگی شامل دو یا چند وسیله نقلیه تا برخورد تصادفی رانندگان با حیوانی در جاده باشد. برخورد با پرنده حتی در لیست قرار می گیرد. بهترین راه برای محافظت از شیشه جلو در برابر این نوع آسیب این است که با احتیاط و هوشیاری رانندگی کنید و همیشه از اطراف خود آگاه باشید. بهتر است از پارک کردن خیلی نزدیک به زمین های بازی نیز خودداری کنید.

در صورت آسیب دیدن شیشه جلو چه باید کرد؟

اگر شیشه جلو شما تراشه شده است، بسته به اندازه و محل تراشه ممکن است بتوانید آن را تعمیر کنید. این کار باید در سریع ترین زمان ممکن انجام شود، زیرا تراشه ها استحکام ساختاری شیشه را تضعیف می کنند و می توانند به سرعت بزرگ شوند و به ترک های کامل تبدیل شوند. با این حال، یک شیشه جلو دارای ترک باید جایگزین شود تا وسیله نقلیه یک بار دیگر ایمن شود.

راه هایی برای تشخیص اینکه آیا شیشه جلوی شما اورجینال است یا خیر

وقتی صحبت از قطعات خودرو می شود، هیچ چیز مهم تر از ایمنی نیست. به همین دلیل بسیار مهم است که از اصل بودن شیشه اطمینان حاصل کنید. شیشه‌های جلو، بخش مهمی از خودرو هستند و اگر در صورت نیاز تعویض نشوند، می‌تواند منجر به آسیب بیشتر شوند. راه هایی برای تشخیص اصل بودن آن ها وجود دارد. اگر می‌پرسید، “چگونه بفهمم شیشه جلوی من اصل است یا خیر؟” در اینجا چند نکته وجود دارد:

شماره 1: شماره شناسایی خودرو (VIN) را بررسی کنید.

اولین راه برای شناخت شیشه جلوی خودرو، بررسی شماره شناسایی خودرو (VIN) است. VIN یک شماره منحصر به فرد است که برای هر خودرو اختصاصی است. و می توان آن را روی شیشه جلو پیدا کرد. اگر VIN با آنچه در ثبت نام خودرو ذکر شده مطابقت نداشته باشد، احتمالاً شیشه جایگزین شده است.

شماره 2: به دنبال لوگو و برند سازنده باشید.

راه دیگر برای تشخیص اصل بودن شیشه جلو، جستجوی لوگو و برند سازنده است. لوگوی اصلی شیشه جلو دقیقاً مشابه آرم سازنده خواهد بود. اگر شیشه هیچ علامت یا نشانی ندارد، احتمالاً جایگزین است. توجه داشته باشید که شیشه جلوهای پس از فروش همیشه شیشه ای با کیفیت پایین نیستند. گاهی اوقات، قطعات پس از فروش می توانند کیفیت عالی داشته باشند، اما توصیه می شود به نصاب حرفه ای اجازه دهید استانداردهای کیفیت را اندازه گیری کند.

شماره 3: مقایسه شیشه جلو با عکس های شیشه جلوی اصلی

اگر از اصل بودن یا نبودن شیشه جلو مطمئن نیستید، می توانید آن را با عکس های شیشه جلوی اصلی مقایسه کنید. این به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که آیا تفاوت هایی بین این دو وجود دارد یا خیر. اگر با نمونه اصلی متفاوت به نظر می رسد، احتمالاً جایگزین است.

شماره 4: برای هر گونه آسیب یا بی نظمی شیشه را بررسی کنید.

یکی دیگر از راه‌های تشخیص اصل بودن شیشه‌ی جلو، بررسی آسیب یا بی‌نظمی است. اگر هر گونه بی نظمی، مانند حباب های هوا یا لکه های آب وجود داشته باشد، احتمالاً شیشه جلو جایگزین شده است.

جهت مشاهده دوره کامل هوش خودرو اینجا کلیک کنید.

2.8/5 - (6 امتیاز)
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528

راست کلیک در این بخش مسدود می باشد!

0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx

پاپ آپ معامله گر هوشمند