چک لیست بازرسی وسایل نقلیه 2

چک لیست بازرسی وسایل نقلیه بخش دوم

• ترمزها:

لنت های ترمز باید مرتباً بررسی و تعویض شوند. علاوه بر این، باید به طور دوره‌ای روتورها و کولیس‌ها را بازرسی کنید تا از سالم بودن آنها مطمئن شوید. برخی از کامیون ها و تجهیزات سنگین انواع مختلفی از ترمز دارند. بازرسی وسایل نقلیه

• بوق:

اگر وسیله نقلیه شما در جاده می رود، به بوق نیاز دارد. حتی تجهیزاتی که فقط در دارایی های خصوصی استفاده می شوند باید راه های مناسبی برای هشدار دادن به دیگران در مورد حضور خود داشته باشند.

• گیربکس:

زمانی که یک گیربکس نیاز به تعمیر دارد، ممکن است پرهزینه باشد. بنابراین، به طور منظم بررسی کنید که همه چیز در شرایط کار خوب باشد. بهتر است زودتر از هر مشکلی پیشی بگیرید.

• فرمان:

رانندگان باید هر روز فرمان را چک کنند. داشتن مشکل در فرمان هنگام رانندگی یک مشکل بزرگ است.

• چراغ ها:

چراغ های بیرونی می توانند به شما کمک کنند هنگام کار در موقعیت های کم نور، واضح ببینید و دیده شوید. علاوه بر این، چراغ های داخلی خواندن ابزار و کار با وسیله نقلیه را آسان تر می کند.

• برف پاک کن های شیشه جلو:

توانایی پاک کردن باران از شیشه جلو ضروری است. این مورد به راحتی قابل بررسی است و باید به طور منظم بررسی شود. بررسی کنید که موتورهای برف پاک کن کار می کنند و تیغه ها به اندازه کافی برای پاکسازی موثر شیشه جلو مناسب هستند.

• موتور:

جای تعجب نیست که موتور باید بررسی شود. از رانندگان بخواهید به صدای عجیب و غریب گوش دهند. علاوه بر این، یک مکانیک باید تسمه ها و شیلنگ ها را اغلب بازرسی کند.

 

چرا باید چک لیست بازرسی خودرو یا کامیون در کسب و کار خود داشته باشید؟

اگر خودروهای تجاری دارید، دلیلی برای نداشتن چک لیست بازرسی وجود ندارد. حتی اگر مرتباً وسیله نقلیه خود را به مکانیک یا بخش خدمات خارجی می آورید، ایده خوبی است که از توانایی داخلی برای بررسی وضعیت خوب خودرو برخوردار باشید.

برای بازرسی وسایل نقلیه نیازی به کارمند مکانیک ندارید. هر کسی که رانندگی می کند باید حداقل بتواند سطح مایعات را بررسی کند و چراغ ها و لاستیک ها را بازرسی کند. به عنوان مثال، چک لیست شما ممکن است این باشد که روغن موتور را چک کنید، بوق بزنید، چراغ ها را تست کنید، به صداهای عجیب گوش کنید و به خودرو نگاهی گذرا بدهید. فهرستی به این سادگی می‌تواند به صرفه‌جویی قابل توجهی در کسب و کار شما در درازمدت کمک کند، زیرا مشکلات را قبل از بدتر شدن آنها حل می کند.

***

فراتر از مزایای تعمیر و نگهداری، چک لیست ها همچنین یک طرز فکر ایمنی را در اپراتورهای خودرو القا می کنند. درخواست از آن ها برای انجام بازرسی های دوره ای اهمیت مراقبت از تجهیزات را به آن ها یادآوری می کند. این چک لیست الزامات اولیه پیش از بهره برداری وسایل نقلیه را ارائه می دهد. اگر برای هر یک از موارد چک لیست زیر یک «نه» ثبت شود، شرایط (شرایط) و اقدامات اصلاحی مربوطه را در ستون «تذکرات» بیان کنید. این چک لیست غیر جامع است و به کاربران توصیه می شود که سفارشی سازی های لازم را متناسب با فرآیندها و شرایط کاری شما در محل کار انجام دهند.

جهت مشاهده دوره جامع کارشناسی خودرو اینجا کلیک کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات
0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx