خودروسازان بزرگ دوباره به مسیر نزولی افتادند

به گزارش «حنفی کار»، روز گذشته در جریان دادوستدهای گروه خودرویی، نمادهای این صنعت بورسی روند نزولی طی کردند، به‌طوری‌که نمادهای ایران‌خودرو، سایپا، گسترش‌سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو، پارس‌خودرو، فنرسازی زر، زامیاد، نیرومحرکه، رینگ‌سازی مشهد، صنایع ریخته‌گری ایران، سایپا آذین، رادیاتور ایران، قطعات اتومبیل ایران، سرمایه گذاری رنا، ایرکاپارت‌صنعت و ریخته‌گری تراکتورسازی سازی ایران منفی خوردند. اما در مقابل نمادهای کمک‌فنر ایندامین، گروه بهمن، مهندسی نصیرماشین، آهنگری تراکتورسازی ایران، الکتریک‌خودرو شرق، بهمن‌دیزل، ایران‌خودرو دیزل، موتورسازان تراکتورسازی ایران و سازه‌پویش مثبت شدند.

همچنین روز سه‌شنبه در گروه خودرویی طی۱۴۰هزار نوبت معاملاتی ۲.۲میلیارد سهم به ارزش ۱۲۱۲میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت و ارزش کل بازار این صنعت بورسی تا پایان معاملات روز گذشته بالغ‌بر ۲۷۳هزارمیلیاردتومان شد. شاخص کل نیز با کاهش بیش از ۲۵هزار واحدی در تراز یک‌میلیون و ۴۱۱هزار واحدی قرار گرفت.

ریسک ‌های سیستماتیک و غیرسیستماتیک

برخی کارشناسان بازار سهام معتقدند، ریسک‌های بین‌المللی مهم‌ترین چالش فعلی بازار سرمایه است. البته ذات بازار سرمایه دارای ریسک‌پذیری است، اما موضوع اصلی این است که کدام ریسک به‌صورت سیستماتیک یا غیرسیستماتیک در این بازار عمل می کند.

روند سینوسی بازار سهام تا کی ادامه دارد؟

در چنین شرایطی، گذر از کانال یک‌میلیون و ۵۰۰هزار واحدی نیاز به بازه زمانی مناسب و حمایت کافی دارد و گرچه در این راستا، قوانین بازارگردانی باید تغییر کند، اما فعالیت بازارگردانان هم باید حرفه‌ای‌تر دنبال شود تا بازار سهام رفتاری منطقی داشته باشد. این‌که با قیمت پایین سهم بخریم و در قیمت بالاتر بفروشیم، بازارگردانی نیست. بلکه باید بازارسازی مناسب نیز انجام شود. اما تا زمانی که این روند – یعنی خرید در کف حمایتی و فروش در سقف مقاومتی ادامه داشته باشد – روند سینوسی بازار سهام نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

[block id=”video-amozashi”]

5/5 - (1 امتیاز)
0 0 امتیاز ها
Article Rating
عضویت
به من اطلاع بده
0 Comments
نظر برخط
مشاهده همه نظرات

با دوره هوش خودرو آشنا هستید؟

این دوره تنها دوره ی جامع در زمینه کارشناسی رنگ خودرو می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.
  • 02186120995
  • 09352821528
0
نظر خود را درباره این مقاله بیان کنیدx