سیستم فرمان برقی (EPS)

 

این سیستم از سال 1993 پا به عرصه خودرو گذاشت و تجربه شیرین یک رانندگی را برای سرنشین خودرو به ارمغان آورد.

اگرچه در ابتدا دارای نواقصی بود ولی رفته رفته با وجود فناوری رو به بهبود رفته و در خدمت خودرو سازان به عنوان یکی از آپشن های جذاب قرار گرفت بطوری که 60% خودرو ها بعد از سال 2007 به این سیستم مجهز شده اند.

مکانیسم عمل فرمان برقی به این صورت است که چرخش فرمان توسط یک سنسور تشخیص داده میشود و اطلاعات به کامپیوتر هوشمند خودرو (ECU) منتقل میشود.از مهمترین ویژگی های این آپشن اثر ایمنی است که روی خودرو میگذارد.همچنین در این سیستم با حذف مایع هیدرولیکی و شیلنگها صدای کمتری در خودرو ایجاد شده وخودرو نرمتر کار میکند.

 

 

جالبه بدونید اولین بار در خودروهای Toyota Prius -Honda S2000-Toyota RAV4 بعلاوه تداد زیادی از مدل های GM بین 2004 تا 2009 و شورلت و یونتیاک از 2002 تا 2009 و غیره استفاده شد.

از معایب این سیستم به دو مورد عمده میتوان اشاره کرد : 1-هزینه اولیه بیشتر 2-سیستم کنترلی سخت تر . 

 

سیستم استارت بدون کلید (Keyless Ent)

 

این سیستم در سال 1982 برای اولین بار در خودروهای فرانسوی رئو فیوگو مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن شرکت جنرال موتورز از این آپشن در خودروهای خود استفاده کرد.در این سیستم برای قفل یا باز کردن درب ها دیگر نیازی به فشار دادن دکمه بر روی کنترل از راه دور نمیباشد.به این صورت که زمانی که ریموت نزدیک به خودرو میشود توسط گیرنده های حساس خودرو شناسایی خواهد شد.تنها با نگه داشتن پدال ترمز و فشار دادن دکمه Start خودرو روشن خواهد شد و در برخی خودرو ها فقط با قرار دادن سوییچ و یا کارت هوشمند در جای مخصوص و فشار دادن دکمه Start خودرو روشن خواهد شد.یکی از بهترین مزایای این سیستم خاموش و روشن شدن خودرو از راه دور است مخصوصا در فصل های زمستان و تابستان.

انواع کلیس عبارت است از :

1-سیستم کلیس برای ورود بدون سوییچ (Remote keyless Entry): در این سیستم راننده با فاصله ی یک متری از خودرو درب ها را باز میکند و با دور شدن از خودرو در فاصله دو متری درب ها را قفل خواهد کرد البته با داشتن ریموت در جیب راننده.

2-کلیس پسیو ( Passive Keyless Entry):این سیستم که بدون دخالت دست کارشان را انجام میدهند به کلید های هندزفری یا کلید هوشمند شناخته میشوند.در این سیستم علاوه بر قفل و باز کردن خودرو کنترل موتور خودرو نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 

سقف های متحرک

 

 

یکی از جذاب ترین آپشن های خودرو سقف های متحرک است که امکان دید فضای بیرون از خودرو را حین رانندگی به افراد میدهد و شاید این آپشن کاربرد چندانی برای خودرو ندارد.

انواع سقف های متحرک:

1-پانوراما : این آپشن که زیبایی و جذابیت خاصی به هر خودرو میدهد اولین با توسط کمپانی شورلت طراحی شد و در سال 2008 در یکی از خودرو های خود به نام کروز از این سقف استفاده شد.این سقف طوری طراحی شده که امکان دید برای سرنشین های جلو و عقب خودرو فراهم میکند به این صورت که از قسمت جلو سقف خودرو تا عقب سقف خودرو بطور کامل کشیده شده یعنی این سقف از دو سانروف تشکیل شده است.

2-سانروف: این سقف فقط دو سوم مساحت کل سقف خودرو را شامل میشود.این سقف در 3 جنس مختلف عرضه میشود که شامل جنس شیشه ای-فلزی-پارچه ای است.

 

کروز کنترل

این سیستم ابزاری برای ثابت نگه داشتن سرعت خودرو در میزان مورد درخواست راننده میباشد تا از سرعت غیر مجاز و جریمه شدن در امان باشد و در بسیاری از موارد جلوی تصادفات و برخوردهای شدید خودرو را میگیرد.در ضمن به استراحت کردن پای راننده نیز کمک میکند.

این سیستم هنگام فشردن پدال ترمز و در مورد خودروهای دنده معمولی با فشردن پدال کلاچ از کروز خارج و به سیستم قبلی برمیگردد.

انواع سیستم کروز:

  • نسل اول : که با داشتن دو سنسور در جلو و عقب خودرو فاصله زمانی هم در جلو و هم در عقب خودرو کنترل میشود پیشرفته به حساب میاید.

  • نسل دوم : علاوه بر کنترل سرعت شرایط رانندگی و فاصله زمانی را نیز کنترل میکند.

  • نسل سوم : فقط قادر است سرعت را کنترل کند و زمان کنترل نمیشود.

و در آخر در چه مکان هایی نباید از کروز استفاده کرد:

علاوه بر مزیت های این سیستم در بعضی مکان ها نباید از این سیستم استفاده کرد به عنوان مثال در مسیرهای پر تردد و جاده های لغزنده-مسیرهای شهری و پر پیچ و خم-جاده های نا صاف و  خیابان های درون شهری را میتوان نام برد.

 

 

مکان یاب خودرو (GPS)

ردیاب خودرو که وسیله ای کوچک و سیم کارت خور است بر روی خودرو نصب شده و صاحب خودرو را از محل دقیق خودرو مطلع میکند و در صورتی که کیفیت خوبی داشته باشد از خطر سرقت جلوگیری میکند.این دستگاه بر روی هر وسیله ای (خودرو سبک و سنگین و موتور سیکلت ) قابل نصب است.همچنین این سیستم قادر به مسیریابی است تا راننده بهترین مسیر را انتخاب کند و مانع ترافیک جاده ای میشود.علاوه بر ردیابی خودرو میتوان صدای داخل ماشین را شنید و سرعت داخل ماشین را ببینیدو ماشین را خاموش یا روشن کنید و مناطق و سرعت مجاز را برای ماشین تعریف کنید.

انواع ردیاب : 

  • ترانزیتی

  • نظامی

  • تریلر

  • آهنربایی

پارک کردن اتوماتیک (Auto Park)

شاید باورش سخت باشه ولی جالبه بدونید که نخستین ایده ها برای ابداع این سیستم حدود 80 سال پیش (1934 میلادی)توسط  مهندسان آمریکایی مطرح شد.همانطور که از اسم این آپشن پیداست این فناوری جهت پارک کردن ماشین به صورت خودکار تعبیه شده است البته این سیستم در اکثر ماشینها بطور مستقل کار نمیکندو همه کارها را انجام نمی دهد و معمولا فشردن پدال گاز و ترمز به عهده راننده است.

روش کار اتو پارک در خودروهای مختلف متفاوت است اما در صورت کلی چند نکته در تمام موارد یکسان است:

ابتدا با فشردن یک دکمه اقدام به روشن کردن این سیستم میکنیم سپس مکان مناسب برای پارک کردن خودرو پیدا کرده در این لحظه سنسورها اندازه خودرو را با فضا تطبیق داده و مکان های فابل استفاده را با ارسال سیگتال به ما اطلاع میدهد.کامپیوتر محاسبات لازم را انجام میدهد و شما باید به سمت جلو و کنار خودروی جلویی حرکت کنید و هنگامی که اتوپارک سیگنال داد باید توقف کنید.حال سیستم اصلی به کار افتاده و کنترل فرمان در اختیار اتو پارک است.در این حالت خودرو در وضعیت دنده عقب قرار گرفته و به آرامی به غقب رفته هنگامی که به اتدازه کافی عقب رفتید دنده را در حالت D قرار داده با کمی حرکت به جلو و تنطیم نهایی سیگنالی ارسال میشود که پارک به اتمام رسیده است.

از جمله خودرو هایی که مجهز به این سیستم هستند میتوان هیوندای توسان -هیوندای سانتافه -کیا سورنتو و…را میتوان نام برد.

 

سیستم گرمایش و سرمایش صندلی ها

این سیستم برای رفاه و آرامش بیشتر راننده و سرنشینان طوری طراحی شده گه باعث گرم و سزد شدن صندلی ها میشود.

کرمگن صندلی :

این سیستم با استفاده از المنت هایی در قسمت نشیمن گاه و پشتی صندلی با عبور جریان الکتریکی باعث گرم شدرن صندلی ها میشود.هر چقدر جریان عبوری بیشتر باشد درجه حرارت صندلی ها افزایش میابد.لازم به یادآوری است که گرم کردن بیش از اندازه صندلی برای راننده خطر آفرین است و موجب خواب آلودگی میشود. 

سرد کن صندلی :

در فصل گرم که هوای داخل کابین باید کاهش یابد این سیستم با در جریان درآوردن هوا در روزنه هایی که در صندلی و فن های تعبیه شده موجود در آن باعث میشود قسمت هایی که توسط بدن اشغال میشود از خیس شدن لباس هاجلوگیری میکند.این سیستم برای افرادی که روماتیسم یا دیسک کمر دارند بسیار کارآمد است.

 

 

نمایشگر شیشه جلو خودرو (HUD)

این سیستم اولین بار در جت های جنگنده مورد استفاده قرار گرفت که امروزه به عنوان آپشن فابریک روی BMW موجود است.

از آنجایی که با افزایش آپشن های خودرو رقابت بین تولید کننده های خودرو نیز بالا میرود لازم به معرفی نمایشگر شیشه جلو خودرو که امروزه جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.این سیستم به راننده این امکان را میدهد که بدون برگرداندن نگاه خود از جاده و خم کردن سر خود حین رانندگی به عملکرد خود ادامه دهد.اطلاعاتی که ای آپشن به راننده میدهد عبارت است از : فاصله تا خودروی جلویی-سرعت خودرو-علایم ناوبری.به عبارتی دیگر تمام اطلاعات داشبرد روی شیشه جلوی خودرو به صورت زیبا و شفاف نمایان مشود.تکنولوژی مورد استفاده در این نمایشگرها در سیستم های مختلف متفاوت است.در بعضی خودرو ها از مواد شبرنگ شفاف داخل شیشه جلو استفاده میشود.زمانی که چراغ ها خاموش هستند چیزی دیده نمیشود و با روشن شدن چراغ ها اطلاعات روی شیشه نمایان میشود.

 

گیربکس دو کلاچه (DCT)

این سیستم جزو فناوری های نوین صنعت خودرو سازی به حساب می آید و وظیفه انتقال قدرت را بر عهده دارند.این گیربکس ها دارای دو سیستم کلاچ موازی هستند که توسط کامپیوتر گیربکس (TCU)کنترل میشود.

انواع DCT:

  • نوع خیس : که سیال بودن مانع افزایش دما و اصطکاک میشود و در خودروهای قدرتمند استفاده میشود.

  • نوع خشک:این نوع از DCT مصرف سوخت بهینه تری دارد چون بار زیادی از روی موتور برداشته میشود و در خودروهایی که در شهر رفت وآمد میکنند مورد استفاده قرار میگیرد.

و اما از معایب این سیستم میتوان به قیمت بالا و همینطور تعمیر پر هزینه و سخت آن به دلیل پیچیدگی این سیستم اشاره کرد و شاید این دلایل استفاده از این سیستم را محدود کرده است.

آینه های الکتروکرومیک (تیره شونده)

یکی از موضوعاتی که در حین رانندگی باعث آزار چشم راننده میشود بازتاب نور چراغ خودروی پشت سر از طریق آینه جلو است و این موضوع هیچ ربطی به مهارت در رانندگی ندارد لدا محققان خودرو سازی برای حل کردن این مشکل از آینه های تیره شونده که ارزانترین و بهترین راه حل است استفاده میکنند.

مکانیسم این سیستم به این صورت است که وقتی نور با شدت به آینه میتابدرنگ آینه به صورت اتوماتیک تیره شده و از آنجایی که رنگ تیره جادب نور است مانع بازتاب نور شده و پشم راننده در امان خواهد ماند.این آینه ها از دو سطح شیشه ای درست شده اند که ژل الکتروکرومیک مابین این دو سطح نقش اصلی را ایفا میکند به این صورت که با شدت جریان الکتریسیته رنگ ژل تیره یا روشن میشود.